Arkadaşlar araba almayı düşünüyorumda bir bakar mısınız?

Arkadaşlar araba almak istiyorum üniversite baya bir uzakta otobusle mi gitsem daha kârli olurum araba alsam kâr eder miyim onu hesaplamak istiyorum ama yeterli bilgim yok 2. el şahin veya o fiyat civarlarında bir şey dusunuyorum lpg olmasi daha cazip fiyat açısından okula 40 kilometre kaç lira yakar acaba bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Otobus karlı

0|0
    0|0
    • 3ay

Başka işler içinde almam gerekiyo ama ne kadar zararda olurum babamın isi içinde gerekli ehliyeti olan yok

• 3ay

Al o halde

En İyi Erkek Görüşü

• sahinde olsa o arabanin vergisini sigortasini eskiyen yerlerin bakimi yag degisiminide hesaba katinca araba herzaman pahali olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Araba günlük olarak babamın işi içinde gerekli ama hocam iş malzemesi filan inşaat işinde olunca onunda yol parasından kazanicaz yani ortalama fiyat tahminin var mi hocam

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Mesele yolun uzunluğu değil de kaç araba değiştirerek gittiğin mesela ben hergün incirliden kadıköye gidiyorum ama yol param günlük 5 lira bile değil arabayla gitsem köprü parası 5 lira zaten :D

0|0
    0|0
    • 3ay

1 otobüs sonra metro sonra bidaha otobüs yaklasik 2-2.5 saat sürüyor yol bide aktarmayi yakalamama ihtimalim var 1.5 saat aktarma suresi var izmirdeyim hocam köprü filan yok yani

• 3ay

gidiş 40 dönüş 40

• 3ay

Günlük 20 lira de düz olsun artık ne kadar işine gelirse

• 40 km şehir içi mi gideceksin?

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet 40 gidiş 40 donus İzmir içi

• 3ay

Olur ama fazla değil yani en fazla gidecegin yere 10-15 dk geç gidersin

• 3ay

Şimdi öncelikle söylemeliyim ki araba her türlü daha masraflı olacaktır. Sadece yakıt olarak düşündüğümüzde bile. Yakıt olarak bizim arabayı ele alıcam, şehir içi en az 9 litre yakıyor. Oldukça fazla. Senin arabanda ortalama öyle yakarsa eğer, gazı 2.09 luk hafta sonu indirimiyle bile alsak 67 liraya dolarsa 300 km ortalama yol gidersin. Bu da km de 20 kuruş (hadi 22 diyelim) yakar. 22 kuruş şehir içinde muazzam bir değer gibi görünebilir, ama günde 80 km gidersen, haftada 2 depo doldurursun. 80 km de bu araba 17-18 lira arası yakacaktır.
      İlla almam lazım diyorsan bir şey diyemem.

Yükleniyor...