ABD'deki sosyal deney hakkında ne düşünüyorsunuz?

Abd de yapılan sosyal deneyde vatandaşların ; kız çoçuğuna mı? erkek cocuguna mı yoksa sokak hayvanlarına mı daha önce yardım edileceğini öğrenmek için deney yapılıyor ve işte sonuç : kız çocuğa 3 dakika içinde yardım edilirken , 4.5 dk. içinde köpeğe ve 10 dk. içinde de kediye yardım edilrken; 45 dakika boyunca kaldırım kenarında oturan 6 yaşındaki erkek çocuk ile kimse ilgilenmedi. bir de erkekler çok şanslı derler aslında tam tersi. işte haber :
http://t24.com.tr/video/sosyal-deney-kayip-bir-cocuk-mu-evcil-hayvan-mi,2970

0|1
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu deneye bakıp da erkek olmak daha zor demek yanlış olur.

Amerika'da kız çocuğu kaçırma ve tecavüz olayları, erkek çocuğunu kaçırmaktan daha fazla. Bende bu duruma bakarak kız olmanın daha zor olduğunu söylerim. Oradaki insanlar bazı durumların farkında olduğu için daha hassas davranıyor. Erkek çocuğuyla da ilgilenen belki olmuştur ama deney yapanlar bir şey anlatmak için kimse yardım etmedi demiş olabilir.

0|1
    0|0
    • 3ay

erkek olmak daha zor demiyorum. kızların kız olmak daha zor demelerine gönderme yapıyorum. her cinsin zorluğu başka, kızların kız olmak çok zor demeleri çok saçma sonuçta karşı cinsin nasıl bir psikolojide büyüdüğünü bilmiyorlar sadece buna gönderme yapmak istemiştim. ayrıca deney gerçek bir deney ve bunun benzeri birçok deneyde erkek çocuklar hep yardımsız kalmış ya da en son yardım edilmişti.

• 3ay

Direkt sana yöneltmedim, erkek olmanın daha zor olduğunu düşünenlere söyledim.

En İyi Erkek Görüşü

• Yuh lan kedi köpek kadar değerimiz yokmuş

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Orası Amerika burası Türkiye

1|1
    0|0
    • 3ay

insan her yerde aynıdır. Türkiyede de yapsan sonuç değişmez, erkek çocuğa kimse yardım etmez yalnız kalırdı.

• 3ay

yok yani demek istediğim şey bu bir çocuk. cinsiyetinin hiçbir önemi yok çocuğa yardım etme konusunda cinsiyete göre muamele utanç verici bir durum.

• 3ay

Tabi o konuda biz daha iyiyiz Amerika'da çok var bu tür şeyler

• Haklsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• işte bundan bahsediyorum erkeklere hayvan gibi yük yüklüyosunuz sonrada gız olmaq zor diyonuz

0|1
    0|0
  • Demekki erkek olmak daha zor

0|1
    0|0
Yükleniyor...