Fransa deneyimi olan biri yardımcı olabilir mi?

Fransaya gitmeyi düşünüyorum.
Aklımda bir kaç soru var.
İyi bir gezmek için kaç güne ihtiyacım vardır?
5 ile 15 gün arasındaki masraf farkı nedir?
Yani 5 günden sonra masrafın kabası gidip günlük ihtiyaçlarımız için gider oluşacak bu da diğer günleri daha ucuza getirmiş olmuyor mu?
Ve de ayrıntılı olarak ne kadar nakite ihtiyacım vardır?
Uçakla bisiklet götürmek mantıklı mıdır? (sokabilirsem.)
Cevaplarsanız çok makbule geçer.

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Fransada nereleri gezecegine gore degisir. Sadece paris se en ucuz restaurant da aksam yemegi 25 euro falan. Bisiklet iyi bir fikir degil zaten ucaga da almazlar heralde. Hatirladigim tek sey restaurantlarin ucuk fiyatlarda olmasiydi :d

0|1
    0|0
    • 3ay

Tabii başta Paris olmak üzere bir kaç şehrini gezmek istiyoruz. O yüzden 15 güne vurduğumuz zaman değişen masraf ne kadar diye sormuştum. ^^

• 3ay

Cok olur o zaman ya. Mesela gunluk 200 euro harcasan her sey icinde 15 gunde 3000 eder ki cok iyimser bir fiyat verdim

• 3ay

3-sonsuz bin lira arası paraya ihtiyacım var yani. uçak biletsiz.

• Sadece Louvre Müzesi'ni gezmek için bir hafta gerekiyormuş diyorlar. Ne kadar alışveriş yapacağına, nerede kalacağına bağlı para konusu.

0|1
    0|1
    • 3ay

Evet müze konusu öyle. Ama bir hafta gezmeyiz sanırım^^. Ortalama bir hazırlık planı için fiyat çıkartmaya çalışıyoruz.

• 3ay

Tur şirketi bana ayak uyduramaz ya :( 2 - 3 arkadaş daha ideal geliyor.

• 3ay

Sen bilirsin ama ilk seferinde bir şirketle gitmen daha mantıklı bence. Hiç bilmediğin bir ülke sonuçta.

Erkekler Ne Diyor 1

• nasıl bir tatil planladığına göre değişir... Ucuz yerler de var pahalı yerlerde. yanında 5000 euro olsa iyi olur ama nakit olmasın... Dolandırıcılara dikkat bisiklet götürmenin mantığı yok orada kiralayabilirsin ekstra kargo ücreti olur senin için...

0|1
    0|0
    • 3ay

Yani sürünecek kadar ucuz olmadıkça ucuzu seçeceğiz :D. Öğrenci adamız ama fransaya gidip taşına toprağına ayak bastım döndüm değil. Baya bir gezmeyi planlamaktayız. Tam turist kafası yani

• 3ay

Teşekkür ettim ^^

• 3ay

Bak ben 500 euroyla gitmiştim avrupa seyahatine cebimde 5000 euroyla döndüm... Bir gitar astım sırtıma... Birde bir karton hazırladım çalmaktan sıkıldığım ya da yorulduğum zaman.. önüme gitar çalmayı bilmiyorum ama para ya ihtiyacım var yardım edermisiniz yazan bir karton koyuyordum genede para veriyorlardı :)

Yükleniyor...