Farklı bir ülke ve ailede dünyaya gelmiş olsanız yine aynı dini görüşe sahip olacağınızı düşünüyor musunuz?

Aslında bu sorunun altında "Dininizi kendiniz mi seçtiniz ya da neden şu an inandığınız din" soruları yatıyor

-Çoğu zaman bu soru aklıma takılıyor ve sanırım yetiştiğim ortam bunu değiştirebilirdi. Çoğu kişiye olacağı gibi..

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Evet yine aynı olurdu inanmazdım sadece çok koyu şeriat olan ülkelerde inanıyor rolü yapardım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni nesil ergenleri bu konuda çok küstah. Ben anneme bunu sorduğumda, kızım tabi ki de Fransa'da yaşasam katolik olurdum, ama türkiyedeyim boşver ortama uymak lazım'' diyebiliyor.

Bir ateist arkadaşım var o da annesiyle çok çatışıyor ve annesi de aynen bunu diyormuş. ''Evet oğlum Amerika'da olsam hristiyan olacaktım tabi, ama türküz boşver sen de müslüman ol ne kaybedersin ki...'

Eski nesil o kadar minnoş ve mütevazı ki... Bak açık açık diyorlar. Ama yeni nesil İncil'i okumamışken, Hristiyan olsa idi Kuran'ı okuyacağını ve Müslüman olacağını iddia ediyor. Bu nasıl bir kibir anlamadım.

Hayır güzel kardeşim. Çok büyük bir ihtimalle Abd'de gününü gün ederken, ''Iyy bu müslümanlar kafa kesiyormuş yaaa'' dan öte bir şey bilmeyecektin. Zira günümüzde 4 İncil olduğunu iddia ediyorsan demek her duyduğuna inanan bir tipsin.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kesinlikle farklı olurdu

1|0
    0|0
  • Ayni Dine Inanacagimi Dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • o yüzden boşuna demiyoruz Müslüman olduğumuz için şükretmeliyiz

1|0
    0|0
  • Kısmen.

1|0
    0|0
  • İnandiğın din buyuk olcude toplumsaldir bence. Yani farkli bir ulkede dogup buyuseydin o dinde yetisirdin.

1|0
    0|0
  • agnostizm güzel

1|0
    0|0
  • Umrumda bile olmaz yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayir.

1|0
    0|0
  • Nerde dogarsam dogayim bende bu kafa yapısı varken yine dinsiz olurdum :d

1|0
    0|0
  • Evet.

1|1
    0|0
  • Öyle olsaydı ortama göre direncim ve yapım farklı, çıktığım sonuç aynı olurdu.

1|0
    0|0
  • Evet. Gene deist olurdum

1|0
    0|0
Yükleniyor...