Bedelli askerlik yapanlara bakış açınız nedir?

Son zamanlarda kimle konuşsam tutturmuşlar bedelli yapacam diye bedeli neyse veririz bedeli 18.000 tl mi bence bu söz çok yanlış sizce
(bedeli neyse veririz).

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• 30 kurşun yedim bedelini ödedim diyen Şehit Ömer HALİSDEMİR e yazılan şiir aklıma geliyor da
    18.000 verdim bedelini ödedim diyen insanlara sözüm bedel ödemek öyle kolay değil bu vatana ödenecek bedel para ile ölçülmemeli burada ben devletide kınıyorum maalesef...

0|0
    0|0
    • 3ay

Helal olsun sana ve kocaman yüreğine

Kızlar Ne Diyor 7

• Askerlik kalkmalı bence professiyonel ordu kurulmalı

0|2
    0|0
    • 3ay

Bende profesyonel ordudan yanayım ama şu bedeli neyse veririz cümlesi bence hakaret gibi geliyor

• Vatani görevini tamamlamadan BEDELLİYE çıkarana adam demem ben.

0|0
    0|0
  • adam yerine koymam

0|0
    0|0
  • askere gitmeyene erkek demem ben

0|0
    0|0
  • Bedelli askerlik yapana adam demem

0|0
    0|0
  • Aslında kısmen dogru bedelli olmalı sadece bedelsiz olanlarda ask suresi düsmeli profersyonel orduya ağirlik verilmeli bedelli odemelerinin prof askerlik gorevi yapanlara maas olarak yansitilmali

0|0
    0|0
    • 3ay

Bende profesyonel ordudan yanayım ama bedelliden değil askerlik şu an kesinlikle kısalmalı bedelliden yana olmama sebebim haksızlık olması zengin gitmiyor fakir gidiyor e ozaman bir savaş çıkınca fakirler mi gidecek zengin yatacak mı

• 3ay

Peki savaş olmadığı halde gitmeyen savaş olunca mı gider sonra eline silah almayan eline silah verildiğinde bunu yapabilecek mi? Bakımı bile var silahın

• 3ay

Ya bırak zaten silah kullanmak istemeyen bir cok kisi çıkacaktır Allah öyle günleri yaşatmasn ama içinde varsa ruhu bile yeter yoksa zaten isterse silahın herseyini bilsin

• Her şeyin bir bedeli var bedeli neyse veririkk 😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bedelli yapanı haklı bulurum ben. Benim kuzenim askere gitti. Askerde öyle eziyet etmişlerki 1 kişi kendini asmış diğeri kendini vurmuş. 8 metreden helikopterden gece aşağı atlamaları isteniyormuş ve atlamazlarsa arkadan tekmeyle itiyorlarmış. Kuzenim kediyi bile incitmeyen biriydi askerden sonra psikopata döndü. Hani aileden birini birisi öldürse o öldüren kişiye işkence eder öyle birisi haline geldi ve 2 yıl psikoloğa gitti. Ayrıca 6 ay kısa dönem askerlik yapanlar dağda yıllarca duran teröristle aynı kapasiteye sahip olamaz. Bordo berelileri bile zırh delici mermiyle vuran keskin nişancı teröristler varken 6 aylık asker ölmeye gider oraya. Kesinlikle profesyonel asker yetiştirmemiz lazım

0|0
    0|0
    • 3ay

Askerler kışlalarından çıkmazlar şurada haklısın bir kişide denetlemez asker bu hale nasıl geldi diye

• Dostum insanın en temel hakkı yaşama hakkıdır. Bu hayatta senden değerli de hiçbir şey yoktur. Zorla silah tutuşturulup ölmek veya öldürmek zorunda da değil kimse. İnsanın yapısı da buna uymuyor olabilir. Kendi çocukları askere gidiyor mu? Gitmiyor. Biz enayi miyiz?
    Profesyonel askerliğe geçsinler. Subay, astsubay ve uzmanlardan oluşan bir güvenlik. O gençler de işinden geri kalmasın. Vergileri de o profesyonel askerlere maaş olarak denkleşir zaten. Gerekirse polis sayısını da arttırırlar güvenlik için. Para karşılığı günüllü gitme de olabilir.

Ya profesyonel ordu ya da herkes gitsin askere.
    Parası olan gitmeyip parası olmayan gidip ölecekse bu adil değil.

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte en son cümlene katılıyorum

• Bedellinin belirli bir parası yok bedelli çıkması için kanun çıkması lazım ve çıkan kanun sadece o dönemi kapsar. Van depremi oldu, pkk ile çözüm süreci başlamıştı o dönem. 30 bin tl idi. Kuzenim faydalandı. Sonra tekrar kanun çıktı 18 bin tl, ben faydalandım. Şimdi bedelli beklemeyin boşuna. Suriye iç savaşı, fetönün yıprattığı tsk, pkk saldırıları var bedelli çıkmaz. Üstelik doğal afet felan da yok. Zaten çıksa bile 18 olmaz 40-45 olur en azından. Paşa paşa gidip yapacaksın askerliğini kısaca durum bu :)

0|0
    0|0
  • Birileri yazmış, bedelli yapana adam demem, yarım erkek vs. Kimin ne için yaptığını nerden biliyorsunuz? Koskoca profesörler, işi gücü kurulu ailesi olan kişiler askerlik sebebiyle bunlardan mahrum kalıyor. Üstelik askerlik dediğimiz zaman çok duygusal düşünüyoruz, çoğu gidip onun bunun kölesi gibi muamele görüyor, askeri eğitim, tecrübe verilmiyor, getir götür işleri için kullanılıyor, askeri profosyonellikten çok uzağız. Şimdi böyle düşünenler 10 yıl sonra yanlış düşünmüşüz diyecekler. Ülkemizin geleceği için profesyonel orduya geçilmeli, normal erlere harcanan masraf askeri teknolojik gelişim için harcanabilir. Artık cephe savaşları yok. Teknoloji var.

0|0
    0|0
  • Burada kalmak için nedeni olanlar var ve ben onlardan biriyim askere gidemem butün iş bana bakıyor he git vatan görevimi öyle ama gidersem aileme devlet 4 bin tl vericek mi hayır askere aylık 90 tl yeter ama savas olursa giderim bu durumda olup gidemeyenlerde var boş boş konuşan işsizlere acıyorum

0|0
    0|0
  • bence cok yanlıs birşeyde bunda bunu getirenlerin suçu var fakirin oğlu sehıt olsun onlar para verıp gezsinler ve sunuda dikakt çekıyom fakirler hep doğuya gidiyor ne kadar saçma ak particiyim ama bu yaptıkları çok saçma bide özeıl okul çok saçma lys giriyoz adamlar okul puanı 60 alıyor bu ne saçmalık

0|0
    0|0
  • Yarım erkek

0|0
    0|0
  • Bakış açım değişmez. Askerligini parali yapip yapmamasj beni alakadar etmez. Insanligina bakarim.
    Harpte, savasta degiliz.

0|0
    0|0
  • Öyle önüne gelen bedelli yapamıyor bidefa bunu bilmek gerekiyor su bedelliyi bir turlu kimse anlamıyor

0|0
    0|0
  • olumlu bakıyorum

0|0
    0|0
  • boka bakarcasına... şakalan şaka askerlik dediğin gümüzde zaman kaybı. gariban bebesine yüklüyorlar işte.

0|0
    0|0
    • 3ay

Zaman kaybı konusunda haklısınız ona lafım yok

• Ne be bu halk için mi gidicem ben kaşık bıçak tutmayı bile bilmeyen adamların yanına

0|0
    0|0
  • Bedensiz

0|0
    0|0
  • adam gibi admlarrr

0|0
    0|0
  • Bana vurmadı vursaydı bende yapacaktım gittim 12 ay sırnakta yaptım mk

0|0
    0|0
  • Sadece milliyetçiliği değil, bunlar erkekliği de bitirecekler :(