Kapat

Bu iş nereye gider böyle? Ne yapmamiz lazım?

Arkadaslar kötü bir durumumuz var aile içinde. 15 yaşında bir kiz kardesimiz var. Sikintisini soylemiyor. Sosyal fobi ve anksiyete hastası. Yatağının altında defterler saklıyor. Bazen babam kızıyor cok alingan. Dersleri kötü. Dün internet geçmişine baktığımda ' nasil intihar bombacisi olunur , dunyadaki teror orgutleri , isid , ailemden mefret ediyorum " vb. Aramalar yaptigini gordum. Bunlari gorunce interneti yasakladik. Gittikce cok garip davraniyor bazen kiziyoruz ama cok alingan. Disardaki insanlarla arasi iyi birtek bizden nefret ediyor. Arladaslar 3 aylik bebegim vardi mama yedirirken cocugun bogazina takıldı kustu bir su getir dedim ona bile kizdi kalk kendin al demesi vb. Ne yapmamiz lazim? Psikologa nasil gotururuz? Bu işin sonu iyiye gitmiyor arkadaslar tavsiyeleriniz neler? Sorum ciddi arkadaslar , simdiden tesekkurler.

0|0
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• 15 yaşında bir çocuk bu kadar kötü durumda olamaz. Sınıfında, mahalle arkadaşlarında vs çevresinde ki çocuklardan kötü tepkiler, istenmeme vb gibi durumlar bunalıma sokmuş olabilir. Burada önemli olan siz ne kadar kardeşinize ve çocuğunuza ilgi gösteriyorsunuz? Bence , önce bir konuşmayı deneyin kızmadan sonra bir psikologa götürün

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Acil psikolojik tedavi çok acil

1|0
    0|0
  • 15 yasında bende öyleydim. ergenliği çok ağır yaşıyor büyük ihtimalle. Dışardaki insanlar onunla dalga gecmis olabilir. Sevgilisinden ayrılmış ve bundan cok etkilenmiş olabilir. kendini begenmedigi icin dışarı çıkmak istemiyodur psikologla uğraşmak istemiyodur sizin şu an yapcaginiz tek sey onu yalnız bırakmamak her zaman yanında oldugunuzu belli etmek. güzel dille anlatmak ve ne sorunun var bizle paylasabilirsini cok iyi bir dille ona belli etmek. bir iki seneye bu günlerini hatirladiginda ne kadar sacma davrandıgını anlicak ama şu an hayat ona zor ve bunaltici geliyo olabilir

1|0
    0|0
Yükleniyor...