Türkiye'de kadınların halen eşitlikle ilgili istekleri olması saçma değil mi?

Yeterince eşitiz zaten. Hem büyük güçte kadınlarda. Verilmeyen hakları da yok. Ezilen kadının kendi sorumluluğudur bundan sonrası.

0|1
11|15

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda hemcinslerime her zaman giydirdim ve onlar birşeyleri anlayana dek giydirmeye devam edeceğim.

Mesela cinsellik kadınlar üzerinden gözümüze gözümüze sokulur; erkek herşeyi yapıyor ve bakire kadın istiyor derler. İyi de senin bilgi birikimin, belli bir kültür düzeyin, kendini idare edebileceğin bir mesleğin ve düzgün bir karakterin yoksa eğer karşındaki adam tabi ki seni zar parçası olarak görecek, başka sahip olduğun şey mi var?

Aynı şekilde, giyiminden tut hayatının her parçasına müdahale eden, sana nefes aldırmayan bir erkekle birlikte ol, hatta gurur duy onunla "erkek dediğin karışır" diye. Bu sefer "beni kullanıyor, aldatıyor, şiddet uyguluyor" diye zırla. O adamı hayatına sokan sen değil misin? Seni bir oyun hamuru gibi şekillendirmesine izin veren sensin ne diye zırlıyorsun?

Kızlarımızın çoğu mazoşist ve ezilmeyi, duygusal ve fiziksel şiddet görmeyi, insan yerine konmamayı tercih ediyorlar. Eşitlik istiyoruz kadın eziliyor diye bol ajitasyon yapmayı biliyorlar ama bu konuda çalışıp çaba göstermek yok sadece sızlanma. E erkekler de akıllı tabi, bulmuş bu saftirikleri parmaklarında oynatıyorlar. Oysa kız müsade etmese bu hanzolara fırsat kalmayacak ve kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalacaklar.

Kimse kimseye yok yere değer vermez. Her kadın çaba gösterip istediği değeri almak zorundadır o kadar.

2|4
    0|0
    • 3ay

Mutlaka okusunlar yazdıklarını :)
      Ellerine sağlık

• 3ay

Çok güzel anlatmışsın. Bence E. İ. G.

Dediklerine katılıyorum ve eklemek istiyorum: Kendini "bakire" olarak pazarlamaya çalışanlar,
      evde babasının ekmeğini yiyen, evlendiğinde de kocasının vereceği ekmeğe muhtaç olan, ben doktorum, hemşireyim, öğretmenim, mühendisim, mimarım, avukatım diyemeyen, gösterecek bir diploması, bir mesleği olmayan kızlar ne yapsın "benim zarım" var diyor.

Ben evliyim. Zar mar kalmadı.

Ama o zar var ya o zar bir s. kişlik canı var. O da gidince neyim var diyecek?
      Kır dizini otur kocanın dizi dibinde.
      Adam ne yaparsa yapsın. Susacaksın.
      Mecbuuuurrrr.
      Ne yapacak? boşayacak değilsin ya.
      Tek varlığın zarındı. Onu da kocaya verdin gitti.
      Kaldın mı şimdi zarsız dımdızlak.

• 3ay

@KumruSahin aynı fikirdeyim, beğenmenize çok sevindim 💐

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın erkek eşit midir bilmem ama , anneler muhteşem bisey dir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Yeter tabiki bundan sonrası akıllıca hakları kullanmakta aklı olan kendini ezdirmez ve öyleki ezip geçecek kadarda hakkımız var yeterki doğru yerde doğru kişilerde kullanılsın sırf hakkımız var diyede kimsenin hakkına girilmesin.

0|2
    0|0
  • Muhafazakar ailelerde çocukluktan beri manipüle edilerek köle gibi büyütülen kadınların bu sorumluluğu kendi başına üstlenebileceğini sanmıyorum. Ülkede sizin etrafınızdakilerden çok daha kötü durumda insanlar var ve hukuki eşitliğin onlara hiçbir katkısı yok, sosyal eşitlik gerekiyor.

Türkiye'de sosyal eşitlik var demek de baya komik olur.

2|2
    0|0
    • 3ay

Dedim ya bu onların sorumluluğunda. Biraz okuyup, araştırmalı kadın. Neler yapabileceğini bilmeli.

• 3ay

Beyni yıkanmış insanların aniden aydınlanmasını beklemek saçma değil mi? Başka bir yaşam tarzının var olabileceğini düşünmelerine bile izin verilmiyor?

• Kadına şiddet vb. konularda eşit miyiz gerçekten? Kocasının kadını dövmesi kadının sorumluluğu öyle mi?

1|1
    0|0
  • kadın erkek eşit değil türkiyede. belki büyük şehirlerde evet olabilir ama türkiyede kadın eziliyor

0|1
    0|0
  • Kullanmayi bilmiyorlar ki haklarini.

0|1
    0|0
  • Kendini bile isteye ezik gören ve ezdiren hemcinslerimden nefret ediyorum. Kadın erkeğin kölesi değil, hayat arkadaşı ve yoldaşı olmalı.

1|1
    0|0
  • Yasaların erkekleri koruduğu bir ülkede mi?

0|3
    0|1
    • 3ay

Yasalar erkekleri mi koruyor? Artık herşey kadın lehine dönmeye başladı. Evlendikten sonra boşandım diyelim o zamana kadar kazandığının yüzde 50'sini kadına veriyorsun. Kadın çalışmasa bile. Erkekler mi korunuyor? Adam çalışıp didiniyor şirket kuruyor alın teriyle para kazanıyor zengin avcısı bir kadın bununla evleniyor sonra da çeşitli bahaneler ile boşanıp adamın parasının yarısını alıyor. Adamın o kadar emeği?

• 3ay

Ne bilgin ne fikrin mi var?20 yaşındaki velet bana yalan yanlış hurafelerden bahsetmiş ben direk yasaları yazarken bide bilgi ve fikirden bahsetmiş

• 3ay

@Eşkıya02 Tebrik ederim terbiyenin de olmadigini gosterdin. Bu konu oyle yalan atacagim atip tutacagim bir konu degil. Arastir, oku, bilgilen. Sonra asıl hurafenin (!) ne olduğunu çözeceksin. Bu arada sen de bir aralar 20 yaşındaydın lakin, belli ki çok boş yaşamışsin.

• Kadınla erkek eşittir cümlesine bir inanamadılar gittiler yaw

0|1
    0|0
  • Belki

0|1
    0|0
  • Katılıyorum 👍

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• eşitiz ama mesela otobüslerde bir kadın bindiği zaman hemen en az 1 erkek kalkıp yer veriyo. bana da öyle ilgi gösterseler ben de daha fazlasını isterdim 😄

0|2
    0|0
  • bizim Türk kızları için eşitliğin daha fazlası Erkeklerin kendilerine köle olması anlamına geliyor amaçları farklı

0|2
    0|0
  • Kadinlar kendini ezdirip bide esitlilmi istiyor?
    Sevgilim kyfur ediyor dovuyor aldatiyor ama seviyorum deyip diger tarafta erkekler siddet uyguluyo esitlik yok demek nedir

0|1
    0|0
  • Haklılar,
    Onlar kadar konuşmuyoruz,
    Onlar kadar sömürmüyoruz,
    Onlar kadar şikayet etmiyoruz,
    Onlar kadar beleş yaşamıyoruz,
    Bla, Bla, Bla...

0|1
    0|0
  • Kime anlatıyorsun ki. Kadınlar hala eşitlik diye zıplayacaklar, tarihte boşu boşuna toplumlar ataerkil olmamıştı. Olması gereken bence o zira doğanın emri.

0|1
    3|1
    • 3ay

Anaerkil bir toplum olan Mosuolar dilinde savaş, tecavüz ve cinayet kelimelerinin olmadığını biliyor muydun? Yüzyıllardır diğer toplumlarla etkileşim halinde olmalarına rağmen hiç savaşmadılar ve evrim onları elemedi. Ayrıca erkekleri ataerkil toplumlarda kadınların aşağılandığı şekilde aşağılamıyorlar.

Anaerkiyi savunmuyorum ama doğa ataerki gibi kötü bir şeyi emretmez.

• 3ay

Şiddetin savunulası bir yanı var yani...

• 3ay

@goodnightpoe Neden olmasın? Şiddet sadece fiziksel mi? Parası olan ezmiyor mu mesela? Bu şiddet değil mi? Hayatın kendisi şiddet. Anaerkil toplumda şiddet yok mu yani? Her toplumda var.

• Kadınlar hak istemeyi bırakıp, haklarını almadıkça eşit olmayacaklarını anlamaları lazım. Hakkın olduğunu düşündüğün bir şeyi başkasının vermesini bekliyorsanız zaten o kişiden aşağı seviyedesinizdir.

0|1
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık bile var kadınlara her alanda, ama basın aracıyla algı operasyonu yapılıyor

0|1
    0|0
  • Kanun bile kadından yana

0|2
    0|0
  • Aynen öyle

0|1
    0|0
  • Ben de öyle düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • 3ay

Kendinden 13 yaş büyük biribe bu konular hakkında bilgin ve fikrin yok diye kişi bir velet lafını terbiyesizlik olarak nitelendiriyor. Ayrıca kaynağı belirsiz internet haberlerini doğru yasaları asıl hurafe olarak değerlendiriyor. Ve bu tip konularda benden bilgili olduğunu sanıyor. Doğru hayatı mahkemelerde geçen biri ile dahas yasanın mı kaynağı belirsiz haberin mi hurafe olduğunu ayırt edemeyen genç arasında kıyaslama olur mu hiç? Siz haklısınız (!) tabiki. Bu engelleyen mrsunknown'a

• 3ay

@Mrsunknow Heey ne 2. hesabı beni karıştırma.

• 3ay

''Benzerlerinle''

• gayet eşit

0|1
    0|0
  • Ülkedeki her aile eve geç gelen kızına ve oğluna aynı tepkiyi vermediği sürece eşitlik söz konusu olamaz. Geçenlerde telefonunda şifre var diye bir kız abisi tarafından işkenceyle öldürüldü. "İşkenceye ara ver de ben bir polisi arayayım" falan mı demesi gerekiyordu?

1|0
    0|0
    • 3ay

Bahsettiğin olay çok acı ama onun abisinin psikopatlığı bu. Genelle pek alakası yok.

• 3ay

Nasıl laf anlatılır ki sana ya... Ortadoğu ülkesinden değil Norveçten falan bahsediyorsun sanki.

• 3ay

Akıllı olmaktan bahsediyorum ben. Kendi doğruların senin olsun. Laf anlatmak için çaba sarfetme 😊

• sacmaa

0|0
    0|0
  • Kadin erkek bir olamaz hic biz zmn

0|1
    0|0
Yükleniyor...