Gerçek tesettür nedir? Tesettüre karşı mısınız?

Bu şahsi fikrimdir. Tesettür güzel olanı gizlemek için kullanılan şehvet duygularına indirilen perdedir. Not:Ben bir yıldır tesettürlüyüm ve emin olun açıkken herkes başıma üşüşüyordu ama şimdi kimse dönüp bakmıyor bile, erkekleri adam edemiyoruz en azından kendimizi koruyalım açıklara saygım sonsuz mu sonsuz benim derdim tesettürlü olupta açıktan daha çok dikkat çeken örümcek beyinlilerle.

0|2
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettür Allahın emridir. Ve tesettürlü bacılarım nefsi ile cihad eden meleklerin hayran oldukları kadınlardır. Rabbim sayılarını artırsın. Ahzap 59 ve Nur 31 ayetlerine uyan gerçek tesettürlüdür.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Müslümanım diyipte karşı olan münafık kafirler var. Müslüman görünümlü kafirler. bir adam deseki kadınlar kapansa ne olur kapanmasa ne olur diye o adam dinden çıkar. ALLAHın emrine yapsa neolur yapmasa ne olur dediği için gizli şirktir ayrıca. Çünkü ALLAH bunu gerekli görmüş açıkca ayette belirtmiş sen ALLAHın dediğine muhalefet edersin bunu dersen. İşte bunlar önemli şeyler itikad. Bez parçasıdır önemsiz demek filan dinden çıkarır. Zaten maneviyata olmayana bez parçası görünür. Onun ALLAH katındaki kıymetini değerini bilmez. Halbuki kadın yanlız başına namaz kılarken bile setri avret gereği örtünmesi gerekir.

1|1
    0|0
  • Peki tezgahta açık duran bir ürün gibi aynı üzerinden sinekler eksik olmaz ancak ambalajlı ürün öylemi sadece bir kişinindir o değerlidir. Kendinizi sadece sevdiğinize beğendirin yetmiyormu ! Ha yetmiyor diyen varsa artık o ark niyettir kusura bakmayın yolunuz yol değildir yni!

1|1
    0|0
  • Dediğin konu başına üşüşenler bizim toplumumuzun bir numaralı eğitimsizligi, ahlaktan yoksunuz Çoğu durumda her başı açık olanı yollu her kapalı olanı da müslüman sandığımızdan kaynaklanır buda Allah Özgecan olaylarını göstermesin bidaha ve bugün de Antepte bir olay oldu izlediysen tamamen eğitimsizlik ahlaksızlık.. ve ülkede özgürüz ister açık olursun ister kapalı özgür bir ülkeyiz.. ( ama ne kadar)

1|0
    0|0
    • 3ay

çok haklısınız ve çok ama çok ürkütücü bir olay. Ama benim kastettiğim tesettür sadece başörütüs değil kalben ve bedenen örtüyü kast ediyorum. Açık olupta temiz olan bir çok insanımız var konu örtü değil ve evet haklısın eğitim şart ve özgür değiliz zaten insanlar özgür olmadığını anladığı gün özgürdür artık kardeşim

• 3ay

Biliyorum biliyorum demek istediğini anladım zaten, sen şu başı kapalı ama dar giyinen, vucut hatlarını belli edenlere diyorsun boşver onlarda herşeyin farkında da konusu gelince konuyu değiştiriyorlar :)

• tesettür gereklidir. neredeyse tüm ailem tesettürlü ama, bu yeni nesilde, tesettür artık başka bir şey. bir ton makyaj, dap dar kırmızı kot, üzerine sap sarı elbise, üzerine yeşil eşarp. trafik lambası gibi gezip "ay biz tsettrlyz canım bz ilgi çkmyorz. d. d" diyen dallamalar var...

1|0
    0|0
  • Hayir.

1|0
    0|0
  • saygım sonsuzdur.

1|0
    0|0
  • Herkesin şahsi sorumluluğu onlar kimseye karışmaya hakkimiz yok oyle dimi

1|0
    0|0
  • Bas ortusunumu inkar edion?/kapanmiyorsan kapanma ayetlede oynama

1|0
    0|0
  • Kapanmaniz sizin icin guzel. Cunku kendi rizanizla.

1|0
    0|0
    • 3ay

kendi isteğimle kapandım ailem aşırı sekülerist çok uğraştım onlarla sürekli dışladılar en sonunda kabul ettiler beni şimdi yeni yeni rahatladım kimsenin etkisi altında kalmadan kuranı okuduktan sonra kapandım hamd Allahadır bana bunu naship eden odur arkadaşım

• 3ay

Sekulerse aslinda onlari ikna etmenize cok da gerek yok, her turlu kabullenmeleri gerekmez mi.
      Neyse,
      Aile kalibin disina cikmakta zorlanir, bu dogal. umarim devami gelir.

• 3ay

amin inşallah :)))

• Tabrik ederim seni. Tesettürün koroduğunun kanıtı işte

1|0
    0|0
  • Hayır ama artık moda oldu

1|0
    0|0
  • Karşı değilim

0|0
    0|0
  • herşeyin ortası iyidir

0|0
    0|0
  • Ben karşıyım

0|0
    0|0
    • 3ay

Müslüman değilseniz karşı olmanızın bir anlamı yok

• 3ay

Bir anlam arayışım yok. Sevmiyorum, rahat olmayı daha çok severim. Kadın benim gözümde sexapelitesi yüksek olmalı

• o insan öyle giyinir bu insan böyle giyinir kimsenin hayatına kimse Karışmaz ve baş ötüsü allah tarafından indirilmiştir lakin ki öyle değildir hahahaha 😂 😂 😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Özgürlük dediğin kavram bir diğer insanın haklarını sömürmüyorsa özgürlüktür. Şimdi ben senin ülkenin bayrağını alıp yırtsam ne yaparsın bozulursun ama sonuçta bez parçası ülken yerinde duruyor ama anlamı ve üstüne yüklediğin anlamı derindir. İşte tesettürde öyle bir şeydir, insanlar kapanmak zorunda değil ama Allahın indirdiği ayetteki tesettürü alıp süslenemez onu aksesuar gibi kullanamaz saygı duymalı bir şey gri olursa mide bulanır nötr olmayacaksın saygılar

• 3ay

:))))

• 3ay

o amaçlı yazdım yan :D

• İsteyen giysin istemeyen gitmesin, umurumda değil.

0|0
    0|0
  • karşı değilimde sevmem yani. sonuçta herkesin kendi tercihidir saygı duyarım...

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden sevmiyorsunuz? Eğer müslüman değilseniz cevap vermenize gerek yok fakat müminseniz merak ederimçYani bir kadının güzelliğini saklaması nasıl rahatsızlık verebilir

• 3ay

sistemin canı cehenneme. ben nasıl istiyorsam öyle düşünürüm. başkası beni zerre kadar ilgilendirmez. saygı duy ya da duyma bu benim umrumda bile olmaz. yükümlülükleri insanlar belirler. düşünürler ve uygulamaya koyarlar. bez parçasının fitne fesatlığı engellediğini düşünmek, gösteriş için namaz kılmak gibi bir şeydir. insanların içinden neler geçirdiklerini asla bilemezsin...

• 3ay

sizin kültür burada bitti konuşmaya gerek yok saygı ve bilgi konuşacağım kişide aradığım özelliklerdir iyi günler

• Setr den gelir

0|0
    0|0
  • tesettür iyidir.

1|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Gerçek tesettür bakma demek, bakmadan geçme değil. Tesettüre girip müslüman değil de süslüman gibi giyinip açıklardan daha fazla ilgi çekmeye çalışan kızlardan nefret ediyorum ! Onlar yüzünden ALLAH rızası için kapananlara bir sürü laf geliyor çünkü ALLAH rızası için kapananlar farz diye kapanıyorlar diğerleri tarz diye 👎🏼

1|1
    0|0
    • 3ay

öyle güzel söylemişsin çünkü herkes bana gelip sen fazla abartmışsın yüzün solmuş yok çok bakımsızsın diyenler var insanlar artık onları normal görüyorlar bizim giblerede aşırıya kaçmış diyorlar.

• 3ay

Aslında bu insanların sana söyledikleri senin imtihanın, RABB'im seni sınıyor acaba bu baskılara rağmen benim yolumdan devam edecek mi yoksa dayanamayıp pes edecek mi. MEVLÂ'm seni doğru yoldan ayırmasın

• 3ay

ne güzel o zaman çok teşekkür ederim :)))))

• aynen onlar çok berbat ne anlamı var ki topuzun dar bileklerde pantalonun o el bileklerinden yukarda şeyler rengarenk giyinmeler felan bir de ruhları bile tesettür degil kahkaha atarak geziyorlar kendilerindne küçükleri de yanlışa sürüklüyorlar ve tek bir bahaneleri var :''EN AZINDAN BU KADARINI YAPIYORUM SEN DÖRT DÖRTLÜK MÜSÜN!!''

1|1
    0|0
    • 3ay

çok güzel özetlemişsin arkadaşım

• yani kapanıp da çekici olanlar cahil bir insanın tesettüre bakış açısını değiştiriyor doğru bir şekilde kapanmak gerek

1|1
    0|0
  • Tesettür bana bakma demektir bana bakmadan geçme demek değil Allah hakkıyla kapanandan razı olsun

1|1
    0|0
  • Çoğu tesettürlü başı kapalı ama kolları kısa elbise giyiniyor

1|1
    0|0
  • Karsi degilim

1|0
    0|0
Yükleniyor...