Türkkiyenin %99'unun Müslüman Olduğuna İnanıyor musunuz?

Her muhabbette rastlıyorum şahsen.
Kadınların hakkından bahsedilse; Tamam da %99'u Müslüman olan bir ülke de olmaz ki,
Lgbt haklarından bahsedilse, yine %99 muhabbeti
vs. vs. hak ve özgürlüğünden bahsedilse yine aynı muhabbet.

Neye göre belirleniyor bu %90-99 dilimlik Müslüman kesim?
Ülkemizde çok sayıda Ateist de var, ehl-i kitap dinlerinden olan da, başka dinlerden olan da...
Ve Müslümanım diyenlerin (genel değil sadece bir kesimi) de neler yapabildiklerini (tecavüz, şiddet vs.) görüyoruz.
Peki nedir hala bu ülkenin yüzde doksanı Müslüman muhabbeti? İnanabiliyor musunuz?

0|1
11|26

En İyi Kız Görüşü

• Allah a sukur HZ. MUHAMMED (S. A. V.) in ummetiyim ve Müslümanim

3|5
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bu söylemler dini yönetimde tutma kurnazlıkları.
    Devlet sisteminde söz sahibi yapma zihinleri.
    Onlara kalsa inançsız biz insanlar da Müslüman.
    Sözde Müslüman çok evet ama gerçek Müslüman çok çok az.
    Ezan okundu camiye gidin bakın kaç Müslüman görüyorsunuz sayın..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayır

0|2
    0|0
  • 6 milyon alevinin müslüman olmadığını düşünüp aynı zamanda ülkenin %99'unun müslüman olduğunu iddia eden matematik dehaları var mesela.

1|2
    0|0
  • Yaa nüfus cuzdanında "Islam" yazıyor diye müslüman olmuyorsun. Kalpten inanmayan çok kişi var. Rahat %30 oranında Müslüman olmayan bir kesim var.
    Müslüman olduğunu sanıp müslüman gibi davranmaları da eklersek ülkedeki müslüman oranı %20yi geçmez.

0|2
    0|0
  • Kimlikte müslüman yazıp farklı yaşayanlar işte.
    Göstermelik bir yüzde bana göre.

0|1
    0|0
  • Turkiye'de o kadar cok musluman oldugunu sanmiyorum. %55-60 belki

0|1
    0|0
  • "Gercek" musluman orani %50'yi gecer mi o bile supheli. Kendileri ne kadar gunah islerse islesin problen yok konu escinsellik ateistlik deistlik olunca imam kesiliyorlar basimiza. En bariz ornegi daha cok yeni. Gaziantepte turistleri hristiyan olduklari icin insanlari yoldan cikarmaya calistiklari icin kovdular, simdiyse 18 yasinda bir coban 9 aylik bebege tecavuz etmis. Herkes once kendi pisligini temizlesin sonra orda burda %99 muslumaniz desin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Böyle olaylar oldukça intihar edip bu gibi insanların olduğu dünyada yaşamaktan kurtulmak istiyorum ya. 9 aylık nedir yaa, şeytan bile yapmaz herhalde bunu

• 3ay

Anca havaalanindaki tabelaya isvecte tecavuz orani yuksek yazarlar. Azicik arastirmayla o tecavuzlerin cogunun disardan gelen dindar kesimin yaptigi gorulur. Ki orda kocan zorla iliskiye girmeye calissa yine tecavuz davasi acilir. Kendi durumumuza bakmadan millete salliyoruz.

• Hayer

0|1
    0|0
  • o kadar musluman oldugunu sanmiyorum.

0|1
    0|0
  • Tabiki de degil olsa böyle bir millet olup cikmazdik ama ermenisi rum u müslüman olmasa da dinimize en azından ulkemizde saygili bence hicbir ulke yuzde 90 ayni din olmaz ama allah bizi müslüman yarattigi için sukurler olsun

0|0
    0|0
  • Valla o deyilde yarisindan cogu davar tek bildigim o

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Türkiye'de yaşayan Ermeniler var, hepsi Hristiyan. Bende dahil Türkiye'de çok dinsiz var ama nüfus cüzdanında islam yazıyor tabi, kimlikler değişmeyecek olsa sildirirdim.

0|1
    0|0
  • inandigi dine yaptigi ibadet kisiye kalir buna amel denir... turkiye kim nederse desin kime sorarsan sor musluman derler... tarihinden gelen bir kimligi var yani.. efes antik gbi bir yapin var mı yok.. tarihinde neyin var göstercegin anadoluda İstanbul'da cami.. medrese.. medeniyetin islam medeniyeti senin... sen anayasana ne yazarsan yaz bu degismez.. nasil almanlari katololik hristiyan olarak bilirlerse turkleride musluman bilirler... adam ibadetini yapmaz camiye gitmez ama muslumanim derse muslumandir bunu degisteremeyiz... bu dusunce ama kaynak olarak nufus cuzdanlarindaki din hanesinde yazani referasn aliyordur... herkesin turkiyede mutediyyen oldugunu iddia etmek zirvalik... ama turkiye musluman bir ulke gerceginide degistirmiyor... ulke diyorum bak devlet degil..

0|0
    0|1
    • 3ay

Katılmıyorum. Eskiden beri Müslümanmış diye hala Müslüman olmak zorunda olması doğru değil. Müslüman bir ülke olsa bu kadar cahil, tecavüzcü, önünden geçen kadına dik dik bakan bir ülke mi olurduk? Hristiyan dediğimiz ülkelerde kadın ne kadar açık giyinse bakmıyorlar bile. Müslüman ülke böyle olmaz.

• 3ay

. ben tarihi olarak yazdim bir bakis acisi olarak gunumuz turklerinin zaten gece gunduz secde ettiginizi yazmadin bu bir gorustur kulturel norm ve deger transferidir politik olarak boyle gorulur ama dedim gibi istediginize inanin banane.. tecavuz olaylarida baska bir sosyal olaydir... hristiyan dedigin ulke ne? arjantinde brezilyada hristiyandir git bak bakalim sokaklara ciktilar yakin zamanda bu ahlaki bir olay namaz kiliyor kiliseye gidiyor havraya gidiyor diye tecavuzcu olmaz diye bise yok zaten...

• 3ay

Geçmişe bakarak bu günü belirleyenler sadece geride kalmışlardır diye düşünüyorum.

• adı müslüman doğru o %99 un %95 inin dinden imandan islamdan haberi yok inandıklarının yarısından fazlası hurafe ayrıca dediğin gibi ne kadar yav şak hırsız tecavüzcü yaramaz adam varsa müslümanlığı ağzında gezdiren kesim din insanın gönlünde olur elinden geldiğince yapar ibadetini kimseninde haberi olmaz

0|1
    0|0
  • Küçükken hepsi müslüman sanırdım türkiyenin.

0|1
    0|0
  • Yalandan işler..

Türkiye de gerçek müslüman max %5.

0|2
    0|0
  • Türkiye resmi kayıtlara göre %99 oranında müslüman. Gerçekte ne kadar müslüman var onu asla bilemeyiz.

0|1
    0|0
  • Din hanesinde yazana bakacak olursak evet %99,2'si Müslüman. Ama Müslümanlığı gerçek anlamda yaşayanları belirleyecek olursak o %99,2 düşer maalesef...

0|1
    0|0
  • Benim nüfus cüzdanımda islam yazar hristiyanım ama :D

0|1
    0|0
  • Bence yüzde 10 müslüman bile yok. Düşünsene şimdi siz diyorsunuz islam bu değil falan. Elin istanbullusu çankırılısı araplardan islamı daha iyi bildiğini idda ediyor ya he öf

0|1
    0|0
  • %90u müslüman

0|0
    0|1
  • Sen müslümanım diyen den kork

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum

0|1
    0|0
  • İnanmıyom

0|1
    0|0
  • kafa kağıtlarda müslüman, beyinlerde superman onlar...

0|1
    0|0
  • müslümanız ama müslüman gibi yaşamıyoruz

1|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|1
    0|0
  • Kimlikte ne yazıyorsa onun İstatistiği, gerçekçi bir veri değil zaten

0|1
    0|0
  • Anket yaptım Türkiye'nin %70'i bile Müslüman çıkmadı.%60 küsürlü bir şeydi.

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu anketler kısıtlı anketler tabiki, Türkiye'ye genelleyemeyiz fakat birraz fikir edinebiliyoruz.

• mümkün değil bu oran. ama büyük çoğunluğu müslüman.

0|0
    0|0
  • Şimdi kardeş yazcam da sözde mi özde mi müslüman hangisine göre yazayım ben*

0|0
    0|0
    • 3ay

Sorun da bu zaten, sözde Müslümanın fazla olması :)

• 3ay

Kardes sözde müslüman oldukça fazla emin olamasamda var belli yani onları konuşmak ahmaklık olur yorum bile yapmayacaksın özde müslümanı da sen ben bilemeyiz işte. parayla iman konusu işte.

• kimliklerden yola çıkarak bencede %99 umuz müslüman.

0|0
    0|0
  • %70 Müşrik hocalar türbeler gavs seyh geri kalanı ateist deist kuran muslumanı işte

0|0
    1|0
  • Darbeden sonra evet:)

0|0
    0|0
  • o lafın gelişi yani çok büyük bir çoğunluğu Müslüman ülke denmek isteniyor.

0|0
    0|0
  • Herkes müslümanda müslüman olarak yaşayan yüzde kaç yüzde 10mu 20mi ne 99u be hayal hayal mhpnin aldığı oy oran kadar anca müslüman vardır ülkede gerçek böyle yüzde yüz yaşayan ibadetlerini olsun

0|0
    0|1
Yükleniyor...