Nafakanın sadece kadınlara verilmesi eşitsizlik midir?

Nafaka erkeklere de verilmeli midir?
Nafaka zorunluluk olmaktan çıkmalı, kişilerin vicdanına mı bırakılmalıdır?

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Evet nafaka resmen iskence!!! kadin calismiyor evlenmiyor ve bir omur boyu aliyor... nafaka cocuk varsa verimeli yoksa bir sene gibi bir sure donra kalkmali.. kusurlu tarafin nafaka aldigina sahidim ben.. erkek nafaka istememeli gitsin calissin.. haaa sagligi yoksa calisamayacak durumdaysa belki.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kim maddi olarak daha ustunse nafakayi o verir. yani bir taraf kendini gecindiremeyecek durumdaysa calismiyorsa vs. adam karisini eve kapatmis gekmis kadin 40 yasina nerden is bulacak cocuklari da ona bırakmış mecbur verecek. iki kiside maddi olarak esitse cocuk yoksa nafaka cikmiyoe zaten. cocuklar kadinda kalıyorsa boyle bir durumda cocuklara nafaka çıkar. 2. kadin gözüyle bakmazsaniz olayi anlarsiniz.

0|0
    1|0
    • 3ay

Pardon da ikinci kadın gözüyle baktığımı kim söyledi. Benim oldukça yüksek bir gelirim zaten mevcut. Umarım ulaştığım refah seviyesine siz de ulaşırsınız. Tüm iyi dileklerim sizinle.
      Bunun haricinde eşim ve benim ilk evliliğimiz ;)

• 3ay

anlamaman normalmiş o zaman :D milletin derdi sizi germesin o zaman.

• 3ay

Benim işim bu. Yardım ve vakıf işleriyle de ilgileniyorum.
      Ayrıca milletin derdi, çözülmezse toplumun derdidir.
      Ne iş yapacağıma da ben karar veririm. ;)

Erkekler Ne Diyor 18

• Tamam erkek nafaka versinde , ömür boyu vermesi sacmalik,
    Ayrılık psikoloji si ni atlatma süresi belirlenmeli ve o surede verilmeli

1|1
    0|0
    • 3ay

Eşitlik olmuyor öbür türlü.

• Islamda zorunluluk yok. demekki gerekli bir uygulama değil

2|0
    0|0
  • Eşit nedir ya eşit olmadığının kanıtıdır. Erkek güctir koruyup kollayandır. Erkek kadını bırakıyorsa nafayı da versin bir zahmet ama bunu kadın için söyleyemeyiz.

1|0
    0|0
  • Kadınla erkek eşit değildir önce bunu anla.
    Kadın duygusal yönden güçlüdür. Erkek bedensel yönden güçlüdür.

Kadın bir işte çalışıp ev geçindiremez belki ama erkek her türlü taşı sıkar suyu çıkarır bu yüzden nafaka kadınlara verilir.

Bide sürekli kadın erkek eşit diyip kafa şişirmeyin her iki türün kendine göre üstünlüğü var

0|0
    1|0
    • 3ay

Sen çok yanlış anlamışsın olayı.

• Anlaşmalı boşanmalarda zorunlu değil sadece çocuk varsa...

1|0
    0|0
  • Yanlış biliyorsun, nafaka erkeklere de verilebiliyor.

1|0
    0|0
  • Kadının ihtiyac durumuna göre olmalidir ! Evliliklerde çalışmayan bayanlar var boşandıktan sonra zor durumda kalirlar

0|0
    0|0
    • 3ay

Ama çalışmak onun kararı

• 3ay

direk zor durumda birakmak dogrumu? tekrardan calisana kadar yardim almali

• Katılıyorum sadece ihtiyac sahibine verilmeli ve erkek çocuğu için gönlünden kopanı vermeli

1|0
    0|0
  • Nafaka, gerçekten ihtiyacı olana durumu iyi olan tarafından verilmesi gereken bedeldir. Durumu iyi olan kadın tarafı da olabilir erkek tarafı da.

Bence kural tam olarak bu olmalı yani cinsiyet üzerinden değil de, ihtiyacı olan ve durumu iyi olan kısmı dikkate alınarak tespit edilmeli nafaka...

0|0
    0|0
  • Nafaka adaletsizliktir. Zor durumda olan ailelere devlet kendisi yardım etmelidir. Ayrılan tarafta geçimini sağlayamıyorsa ona devlet bakmalıdır.

0|0
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık. Ayrılma sebebine ve ekonomik güce göre iki tarafada verilmeli

1|0
    0|0
    • 3ay

İşte budur. Yurt dışında çalışan kadın da mağdur ettiği eşi için ödüyor.

• 3ay

Katılıyorum :)

• 3ay

Görüşünü sevdim. Doğru olanı görebiliyorsun. Tebrikler

• hakedene verilmeli bence. kadın erkek farketmez

1|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • öyle tipler varki zorla para almazsan cebinden mümkün değil vicdan arama o yüzden yasal zorunluluk şart

0|0
    0|0
  • Zorunlu değil sanırım ya?

0|0
    0|0
  • Kadına verilmez ki nafaka çocuğa verilir

0|0
    0|0
  • o kadar vicdansız varken memelkette nafaka vicdna bırakılmaz.

0|0
    0|0
  • Nafaka kadınlar için ama kadın aldatırsa ve kanıtlanırsa alamayabilir ya da erkek haklıysa kadınlara verilmesinin sebebi erkek tekrar başka kadınla evlenebilir ama kadın daha zor evlenmiş boşanmış kadın kültürümüzde oek istenmez özellikle erkeğin ailesi pek izin vermez gördük yani

0|0
    0|0
    • 3ay

Tam tersi çoğu insan kültürümüzde aştı o konuları. Hatta çekingen kız istemeyen çok.

• 3ay

Ben öyle düşünmüyorum o konu aşma konusu olamaz başka erkekle yattan kadına çocuklarımın annesi demek olmaz neyse boş ver herkesin düşüncd yapısı farklı alan razı veren razı boş ver benim dediklerimi

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...