UMUDA VURULURMU KELEPÇE?

Abi ben herseyimi kaybettim umudum kaldı oda tükenmek uzre yalnizligim yine bastırmış durumda herşey karamsar ileriye bakamiyoruz hiçbirşeyden umut kalmadı tutunsam dal yok abi dustukde kalkamiyoruz

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Yaşadığın yenilgiler yüzünden kendine özsaygın kalmamış bence. Uzun zamandır hayatında güzel birşey olmuyor diye düşünüyorsun. Bu psikolojiye ancak bu şekilde ulaşılır biliyorum. Şöyle düşün yenilmesen hiç büyümezdin. Sen kendine acımazsan kimse sana acımaz. Başkaları ne der diye düşünme ya da başka insanlara adama kendini. kendi hayatına kendini ada. Sen kendinden memnun olursan hayatına girecek kişiyide rahatlıkla alırsın yanına, şimdilik yalnızım diye düşünme bir süre. Olumlu düşün olumlu düşünerek bir çok şeyi değiştirebilirsin, olumsuz düşünerek birçok şeyi de mahvedebilirsin. Biraz kendini de suçla bugüne kadar yaşadıklarında neyi yanlış yaptın, neyi doğru yaptın anlayıp dersini çıkartmaya çalış. Bundan sonra ne yapmalısın, ne istiyorsun? Bir hayalin olmalı? örn:Şu okulu kazanmak istiyorm, kilo vermk, sevdiğim kızı ayarlamk, gitar çalmayı öğrenmk, dağcılık yapmak gibi. Bunu nasıl başarabilirsin onu çöz ilk önce. Kendini eleştirmekten çekinme. Çünkü insanlar kendi hayatlarına baktıklarında çok daha naif olurlar, eleştirirken bu olgunluğa ulaşmalısın. Daha önce neyi yanlış yaptın şimdi neyi yapmak istiyorsun anla. Sonra öncekilerden çok daha kararlı olarak harekete geç. Geçmişin aslında seni güçlendirdiğini farkedeceksin.

Kardeş Stalker diye bir film var 1979 yapımı tavsiye ederim.. Umutla, inançla ilgili bir film daha önce bu tarz psikanaliz bir film izlemediysen başlangıçta sıkıcı gelecektir. Kitap gibi bir film. Sonrasında niye bitti ki diyeceksin. Beni değiştirmişti.

0|0
    0|0
  • umutlar umutlar... hep a mimiza koydu umutlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...