Hadi müslümanlar bunu da açıklayın?

Otobiyografici
müslümanların çok pis açığını yakaladım
hadi müslümanlar bunu da açıklayın

1- evren sadece biz insanlar için fazla büyük değil mi sizcede? yani dünya bu insanlar için yaratıldı ay bu insanlar için yaratıldı güneş bu insanlar için yaratıldı o zaman diğer 12 milyar gezegende mi biz insanlar için yaratıldı?

2- neden evren 14 milyar yıl önce dünya 4.5 milyar yıl önce yaratılırken insan 200 bin yıl önce yaratıldı? yani dünya insanlardan tam 22.500 kat fazla zamandır var peki neden dünya 4.5 milyar yıl önce yaratılırken insan da dünyayla birlikte 4.5 milyar yıl önce yaratılmadı?

3- insanlar bu dünyada 200 bin yıl yaşadığı halde dinazorlar bu dünyada 150 milyon yıl yaşadı yani dinazorlar insanlardan tam 750 kat fazla yaşadı peki kuranda dinazorlardan neden hiç bahsedilmez?

4- kızlar neden başörtü takıyor? yoksa ben kızların saçını görünce zevk mi alıyorum?

5- muhammede vahiy gelmiş sizce günümüzde cebrailin gelip de vahiy göndermesi mümkün mü?

6- kuran yazısını yakmak günah diyorlar kuran harfleri suudi arabistanın resmi dili olduğuna göre! yani kuran amerikada indirilseydi o zaman da kuranda ingilizce yazılar yazacaktı o zaman da ingilizce yazıları yakmak günah demez miydiniz?

7- Allah kendisine inanmayanları cehenneme atmakla tehdit ediyor yani sıf Allaha inanmadı diye cehenneme atılan iyi insan oluyor

8- madem evlilik Allahın emri o zaman hristiyanlar niye evleniyor?

9- cin yoktur esrar kullananların gördüğü halüsnasyon vardır

10- madem ilk insan adem ile havva o zaman neden dünyada zenci arap japon çin kürt çingene laz türk milletleri var? yani insanlar adem ile havvadan gelseydi bütün insanlar aynı milletden olmaz mıydı?

11- müslümanlar camide namaz kılarken kabeye yönelerek namaz kılıyorlar peki sorarım size dünya tepsi gibi düz mü de kabe senin yöneldiğin tarafta olsun? dünyanın yuvarlak olduğunu bir düşün bakalım kabe önünde mi kalıyor yoksa baş aşağında mı?
Hadi müslümanlar bunu da açıklayın?