Hadi müslümanlar bunu da açıklayın?

müslümanların çok pis açığını yakaladım
hadi müslümanlar bunu da açıklayın

1- evren sadece biz insanlar için fazla büyük değil mi sizcede? yani dünya bu insanlar için yaratıldı ay bu insanlar için yaratıldı güneş bu insanlar için yaratıldı o zaman diğer 12 milyar gezegende mi biz insanlar için yaratıldı?

2- neden evren 14 milyar yıl önce dünya 4.5 milyar yıl önce yaratılırken insan 200 bin yıl önce yaratıldı? yani dünya insanlardan tam 22.500 kat fazla zamandır var peki neden dünya 4.5 milyar yıl önce yaratılırken insan da dünyayla birlikte 4.5 milyar yıl önce yaratılmadı?

3- insanlar bu dünyada 200 bin yıl yaşadığı halde dinazorlar bu dünyada 150 milyon yıl yaşadı yani dinazorlar insanlardan tam 750 kat fazla yaşadı peki kuranda dinazorlardan neden hiç bahsedilmez?

4- kızlar neden başörtü takıyor? yoksa ben kızların saçını görünce zevk mi alıyorum?

5- muhammede vahiy gelmiş sizce günümüzde cebrailin gelip de vahiy göndermesi mümkün mü?

6- kuran yazısını yakmak günah diyorlar kuran harfleri suudi arabistanın resmi dili olduğuna göre! yani kuran amerikada indirilseydi o zaman da kuranda ingilizce yazılar yazacaktı o zaman da ingilizce yazıları yakmak günah demez miydiniz?

7- Allah kendisine inanmayanları cehenneme atmakla tehdit ediyor yani sıf Allaha inanmadı diye cehenneme atılan iyi insan oluyor

8- madem evlilik Allahın emri o zaman hristiyanlar niye evleniyor?

9- cin yoktur esrar kullananların gördüğü halüsnasyon vardır

10- madem ilk insan adem ile havva o zaman neden dünyada zenci arap japon çin kürt çingene laz türk milletleri var? yani insanlar adem ile havvadan gelseydi bütün insanlar aynı milletden olmaz mıydı?

11- müslümanlar camide namaz kılarken kabeye yönelerek namaz kılıyorlar peki sorarım size dünya tepsi gibi düz mü de kabe senin yöneldiğin tarafta olsun? dünyanın yuvarlak olduğunu bir düşün bakalım kabe önünde mi kalıyor yoksa baş aşağında mı?

0|1
14|19

En İyi Kız Görüşü

• Kanka müslümanlar bunlarada bir bahane bulur çok kasmasaydın 😄 Anadan dogma bir dine inanıp araştırmatan ot gibi yaşayan insanlardan ne bekliyorsun?

1|1
    4|3
    • 3ay

aynen haklısın

• 3ay

@melekimben Ahah tamam

• 3ay

inanmadığınız Allahla derdiniz ne saçmalığa batmışsınız

En İyi Erkek Görüşü

• Açıklayın lan hadi adam o kadar yazmış ak

0|0
    0|3
    • 3ay

Daha açıklayan çıkmadı tek dedikleri şey canım

• 3ay

sana kanım ısınmadığı için ıspatlamayacam hem ıspatlasam bile müslüman olduğun için inkar edeceksin

• 3ay

kanın ısınsa kaç yazar benim için cehennemlik bir zavallısın. Zavallı olmak düşkün anlamında değil açık açık gerçeği şüpheye düşürmeye çalıştığın için. Yoksa bu kadar ezik pskolojiyle sorular zırvalanmazdı. Elhamdulillah Müslümanım. Sen korkuyorsun lanetlisin

Kızlar Ne Diyor 13

• Ya bir git saçma salak onu bunu bahane edip Müslümanliği kirletmeye calisiyorsunuz. Şunu söyle bil sen bu soruları cevaplasanda cevaplamasanda Allah'tan geldik Allah'a geri dönecegiz. İster kabul et ister etme ama sakın Hiçbir yerde Müslümanligi kotuleyemezsin. Haşa tedit ediyor demişsin. Bu nasıl bir kafa yapısı ya? Arkadaşım sen git kafana göre takıl yorma kendini beyin olmayınca zorlama bence.

1|2
    1|1
  • Sanki Kuran ı okuyup bitirmişsin edalarinda yazmışsın maddelerini ama bir defa bile olsa açıp okumadığın o kadar belli ki.
    İşte sizin gibilere çok kızıyorum kardeşim inanmayın cidden yani kendi tercihiniz ama sürekli olarak Kuran in veya Allah in olmadığını kanıtlamaya çalışmayın inananlar size durup durup bak Allah var şöyle var böyle var diye maddeler ya da sorular sunuyor mu? Senin adına söylüyorum madem uydurmaca diyorsun o zaman ne diye peşine dusuuyosun sen bunları yazdın diye insanlar dininden mi vazgeçecek ve emin olki kuranda bunların cevabı apaçık yazıyor

1|1
    0|0
    • 3ay

Tamam işte ne güzel? Açıkla öğrenelim senden? Ben okudum, ve inançlı biriyken dini terk ettim. Arap'çam da %100 Neden ben bulamadım bu ve buna benzer soruların cevaplarını?

• 3ay

Asıl bahsettiğim de bu zaten ilk yorumuma bakarsan anlarsın kimse siz inanmadığınız için sizi zorla Allahin varlığına inandırmaya çalışmıyor ama siz israrla "yok Allah yok Kuran yok sizde inanmayın" diyorsunuz sürekli bir açık yakalama peşindesiniz bu duruma sinirleniyorum bırak kardeşim neden sadece Müslümanlar bu kadar gözüne batıyor sen inanmiyorsan inanma ama kimseyi olmadığına inandırmaya çalışma

• 3ay

müslüman ülkede doğduk annemiz babamız bizi bebeklikden itibaren allahla büyüttü bizde büyüyünce hak dinin islam olduğunu zannettik bu durum ağrıma gidiyor hristiyana sorsan hristiyan da hak dininnhristiyanlık olduğunu zannediyordur

• Seninle tartisirsam seninle ayni yolda olurum. O yuzden tek diyeceğim Allah seni ıslah etsin. Inanmiyorsanda saygı duy.

1|1
    0|0
    • 3ay

Değişmez lafınız zaten...

• 3ay

@xprototypex Edebin adabın bu kadar işte, insanlık önemli unsur tabi. Olmayınca olmuyor neye inanırsan inan, insanlık yoksa boş, sende haklısın. :) Şimdi uza, sabrımı zorlama.

• 3ay

@Adamın-Birisi gerçek yolu bulmak istersen yardımcı olurum. Bak saygiyla yaklaşıyorum olabilir öyle yetişmiş olabilirsiniz. Ama doğru yolu bulun. Muslumanlik simdikilerin kafa kesmesi adam öldürmesi değil. Hep islam dinini kötü göstermek icin oynanan bir oyun bu.

• Ya ne güldüm ya 😅 düşün yarısından sonrasını okuyasım bile gelmedi çünkü cevapları bariz açık. Belliki senin beyin koşarak uzaklaşmış ki cevapları bulamamışsın. Çok üşendim kusura bakma cevap veremiyeceğim.

1|1
    0|0
  • Müslüman değilim ama kafa pırıl pırıl kardeş :D :D :D

0|0
    0|0
  • Ay hiç bu kadar saçma soruları bir arada görmemiştim. Azıcık okuyup araştırırsan, bütün sorularının cevaplarını islami olmayan kaynaklardan da bulabilirsin. İnanmak istemeyen inanmaz, fazla kasmaya ve inatlaşmaya gerek yok.

1|1
    0|0
    • 3ay

Öğret bize madem okuyup araştırmış öğrenmişsin? Bildiklerinden cevapla...

• 3ay

@Adamın-Birisi tartışmal istiyorsun ama sorry ben doğru kişi değilim 😄

• 3ay

İnanmak; okumakla öğrenmekle %100 alakalı birşey değildir. inanmak, sevmek gibi birşeydir. Kalbinden hissedersin. Bazen nedensiz inanmak istersin, bazen de bir şeyi iyice tanıdıktan sonra sevmeye başlarsın. Başörtü, kabe gibi konulardan önce bazı şeyleri daha derin düşünmek lazım. Bunlar basit ve yüzlerce kaynakta cevabı olan basit sorular. Önemli olan sorunu temelden çözmek.

• Arapça herhangi bir yaziyi yakmak gunah degil kuran allahin sozlerinden olustugu icin sadece onu yakmak gunah

1|0
    0|0
  • Ciddi bir açık buldun sanıp okudum kafan güzelmiş güle güle kullan 😀😀

2|1
    0|1
  • KUR'AN da aradigin cevaplarin hepsini bulabilirsin :)

2|1
    1|0
  • Çok uzun :(

0|0
    0|0
  • Peki sana bir soru sorayim hepsini aciklasam fikrin degisecek mi?

0|0
    0|0
  • yürrü be

1|0
    0|1
  • Tekrar Allah'a yöneliyorum ve diorum ki senin gibi b eyinsizleri neden yarattı

2|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir de ciddi ciddi soruları okudum.. Sen takma bunları, bak kuşlar hala uçuyor.

3|2
    2|0
  • 1- kitapra bir tek insanlar var demiyor
    2-yaradan yarattı ve diğer canlilari hizmetimize verdi.
    3-ne diye bahsedilmesi gerekiyor.
    4-kapanma isi sadece bas ortusunu kapsamiyor. Amac erkeği sehvete sokucak her bolgenin kapatilmasi
    5-gelmiyecek. Vahiy peygamberligi mujdelemek için gonderilir. Son peygamber Hz. Muhammed dir. Ve kıyamet vaktine kadar da peygamber gönderilmiyecektir. Kıyamet vakti Hz. İsa dirilecektir. Bu haber verildiği için vahiye gerek yoktur.
    6-Arapça yazıyı yakmak günah değil. Harfler tek başlarına bir şey ifade etmez. Sen çok yanlış anlamişsın.
    7-Sana ben seni bana kulluk et diye yarattım diyor. İnkar etme diyor.
    8-Hristiyanlik da bir din ve her ne kadar bazı yerleri değıştirilmiş olsa da Allah ın emirleri onlara da gitti. Hz. İsa boş yere gönderilmedi onlara.
    9-Vardır ve aynı dünya üzerinde yaşarız. Sadece kozmik bir çizgi vardır bir tarafı biz. Diğer tarafı onlar. Kaldı ki Hz. Süleyman ın onlara hükmede bikdiği söylenir.
    10-Aynı anadan babadan doğan kaç çocuk anasıyla babasına benziyor. Ayrıca bilimsel açıdanda bakılıcak olursak. Canlı bulunduğu ortama göre zamanla kendi biçimini değiliştirebilir.
    11-Her cami de cemaat aynı yöne mi bakıyor. kabenin konumuna gore kimisi güneye kimisi kuzeye.
    12-kapak sesi duyuyorum. d

1|1
    0|0
  • oncelikle nickin cok anlamli ateist ama meleklere inanan garip biri?
    sanki bu sorular yanitlansa inanacak misin?
    Ayrica Kuran harfleri ile arabistanin resmi dili degildir. Kuran harfleri ile arapcayi birbirine karistirma zira cimentonun uzerinde de arapca yazilar var.
    Ve eger bilime inaniyorsan, altin oran diye bir kavram var ve bu altin orana gore dunyanin altin orani tam olarak neresi bir kontrol et derim. Diger bir husus gercekten ogrenmek icin sormus olsan sana tek tek usenmeden cevap verirdim ancak sorundan anlasildigi uzere sadece saldirmak maksadindasin...

1|1
    0|0
    • 3ay

Amerika kıtasını bu tarafa çevirirsek altın oran meksika civarında oluyor o zaman meksika da kabe yeri ve altın oranı hesapladım 1,616 mekkeye denk gelmiyor suudi arabistanın başka vilayetine denk geliyor

• 3ay

Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı (7.631,68 km) ile güney kutup noktasına olan uzaklığının (12.348,32 km) oranı tam olarak 1,618 sayısını verir, yani altın oranı. Aynı şekilde, olması gerektiği gibi Mekke şehrinin güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup noktası arasındaki uzaklığın birbirine oranı da 1,618 dir. Ayrıca tüm dünyanın ortak yer belirleme dili haline gelmiş enlem boylam haritasına göre de Mekke’nin gün dönümü çizgisine doğu uzaklığı ile batı uzaklığının birbirine oranı bize yine 1,618 sayısını vermektedir.

• Eğer senin dediklerin doğru olsaydı kafanda ki fikirler gerçek olsaydı o zaman Allah ona göre bir düzen çizerdi böylesini makbul gördü bizde yaşıyoruz uzaydan bahsediyorsun tamam uzayda farklı türlerde canlılar olabilir zaten bu kuranda yecüc ve mecünün bu dünyadan ol adığını söylüyor sen amerikanlar diyorsun o adamlar çoğu filmlerini kuranı okuyarak yapıyolar ve sen peygamberimizi görmüş olsaydın ki bu düşünceyle görmen çok zor o zaman imanın ne kadar güzel bişey olduğunu bu imanın sahibinin ise güzelliğinin sarhoş edecek kadar güzel olduğunu anlardın kafanı bu işlere yorma sen kardeşim :)

4|0
    0|0
  • 1-Evrende sadece insanlar yok. Meleklerinden cinlerine başka yaşayanlar da var.
    2-Dediğim gibi insanlardan önce de yaşayan melekler falan vardı. Bu evrende yalnızca biz yaşamıyoruz.
    3-Dinozorların insanlardan yaşaması neyi değiştirir? Aklı ve iradesi yoktur dinozorların. Din dinozorlara mı gelecekti. Baya baya saçma bir soru.
    4-Eşekle ilişkiye giren 9 aylık bebeğe tecavüz eden herifler var ne diyorsun sen.
    5-Tabiki mümkün. Neden olmasın?
    6-Kuran yazısını yakmak günah arapça bir yazıyı değil.
    7-Bir aile düşün. Seni daha bebekken almış büyütmüş yetiştirmiş sana o kadar imkan sunmuş. Yeri geldiğinde sadece senin iyiliğin için kızmış. Sana o kadar yardımı bulunmuş. Sen büyüyünce bu aileyi tanımıyorum bana hiçbir yardımları yok yalan bunlar desen ne kadar iyi olursan ol şerefsiz olmaz mısın? Olursun. Bunu reddetmek şerefsizlik olur.
    8-Bu hayatımda gördüğüm açık ara en saçma soru. Allah emretti diye herhangi inanmayan biri bundan bağımsız evlenemez mi? Az mantık soruya bak ya.
    9-Cin'lerin olmadığına dair herhangi bir ispatın yok.
    10-İnsanlar çoğaldıkça farklı bölgelere dağılıyor ve farklılaşıyor. Milletler oluşuyor. İlk atamız bir zaten. Bu 100-200 yıllık olay değil.
    11-Buna cevap dahi vermiyorum saçmalamışsın.
    7. soru hariç adam akıllı soru yok. Gördüğüm en saçma soru soran ateistsin.

2|0
    0|0
  • Tanrı dedikleri varlığı kendileri fazlasıyla küçümsüyorlar asıl. Yani her şeye gücü yeten her şeyi yaratan bir varlık var ve tek derdi yarattığı şeylerin ona inanıp ibadet etmesi. Böylesine güçlü bir varlık nasıl bir psikolojik sorun yaşıyor ve böyle bir komplekse girmiş.

Aslında inanıyorum diyen bir çok kişi dahi çoğu zaman Allah'ı unutuyor. Bir sınava girsen ve sınavdaki hoca sınav boyu sana baksa kafanı kaldırmaya korkarsın bu insanlar Allah bizi görüyor hep diyor ama Allahın yasak koyduğu her şeyi yapıyor aslında Allahı pek de takan yok garibim yazık

0|0
    0|2
  • İnsandan önce cinler vardı, o suruyi geçelim

1|1
    0|0
  • Din ile pek alakası olan biri değilim ama sorularını saçma buldum'
    Kuranda yazıyormuski bizden başka bir çok alem varmış yani evren sadece bizim için yaratılmamış

1|0
    0|0
  • Hepsinin tek Tek açıklaması Var da senin beyin almaz

2|1
    0|0
  • O kadar şeyi yaratacak kudrette olan bir yaratıcı zamana hükmedemiyor olabilir mi? o kadar mı salaksın?

0|0
    0|0
  • Aman be bayılıyosunuz ortalıgı karıstırmaya

0|0
    0|0
  • hacı ya bunlar için mi kafa yoruyorsun yat dinlen evde 11 madde için mi yaşıyoruz dünyada

1|0
    0|0
  • Vay be adam haklı beyler

1|0
    0|2
  • Okuyunca ciddi güldüm.. Milyar yıllar milyon yıllar falan seni bayağı kandırmışlar aç oku biraz

1|0
    0|0
  • Valla senden iyi misyoner olur ama insanlıkla bir 💩olmaz Allah kurtarsın

1|0
    0|0
  • Allahta yarattığı şeylerde ilgimi çekmiyor...

0|0
    0|0
  • Bunların hepsine lise seviyesindeki her genç çok rahatlıkla cevap verir onlar verirse senin kaçan almaz koçum gerizekalimisin yok evren neden önce yaratıldı insan sonra yer altı kaynakları senin babanın tarlasında biter gibi bir günde bitmiyor davar cahil olduğun her halinden Bellini modifikasyon ve adaptasyondan haberin yok cahil p*c araplar neden var diyor her insan kendi kavmini kurmuştur yok laz cerkez şunu nerden geliyor diyor sen ilkulu bitir bunların hepsine cevap alırsın zaten mkodumun gerizekalisi

1|2
    0|0
  • wowwowowow biraz sakinleş dostum.

saçma sapan sorular sormuşsun.

0|2
    0|0
Yükleniyor...