Duyarlı Bir Vatandaş Olduğunuzu Düşünüyor Musunuz _?

Toplum içerisinde genel örf ve adetlere uygun olan ve olmayan davranışlar vardır. Mesela toplum içerisinde yüksek sesle konuşmamak bir görgü kuralıdır. Genel olarak çevrenize karşı, insanlara karşı, hayvanlara karşı duyarlı olur musunuz yoksa " çevrenin kirlenmesi umrumda bile değil ne olursa olsun" deyip siz de çöpleri yere atar mısınız, hayvanlara eziyet eder misiniz, insanlara hakaret eder misiniz ya da saygısızlık yapar mısınız _? Otobüste giderken yaşlılara ve hamilelere yer veriyor musunuz ya da insanları rahatsız etmemek için ya da onları kısıtlamamak için çaba sarf ediyor musunuz _?

😂 😂 😂 😂

3|4
19|24

En İyi Erkek Görüşü

• aslında duyarlıyım mesela yer verme konusunda kesınlıklr cok hassasım cöp atma konusunda yolda zaten cop ktusundan baska yere atmam copu cevreye karsı elımden geldıgı kadar duyarlıyım ama cevre konusunda sosyal faalıyetlere katılıyormuyum malesef gelenklere sadıgımdır anneden babadan ne gorduysem örf ve adet konusunda elımden geldıgınce uygularım ama sonucta ıllakı zaman zaman bılmeden hatalarım belkı olmuştur kımse zaten dortdörtluk degıl bu hayatta elımden geldıgınce kurallara uyarım

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• açıkçası otobüste felan candy crush oynayan ellerinin manikürü ojesi hayatım boyunca benim yapmadığım gibi olan alışverişten g. t büyütmekten gelen kişilere yer vermem. çünkü bende çalışıyorum yoruluyorum. zaten hasta olan yorgun olan kötüd urumda olan teyze ya da amca belli oluyor onlara yer veririm. hayvanları çok severim. elimden geldiğince bir şey satın aldığımda satın aldığım kişiye teşekkür ederim iyi günler dilerim. kimseye kolay kolay sesimi yükseltmem ama terbiyesizlik yaparsa yaşı kaç olursa olsun hakaretin büyüğünü ederim hatta döverim. şimdi siz karar verin ben duyarlı mıyım değil miyim

0|0
    0|0
    • 3ay

Şu otobüsteki saçlarını sarıya boyayan dapdar giyinip normalde yaşlı desen alınacak olan ama iş otobüse gelince birden yaşlı sendromuna giren teyzeler konusunda hemfikiriz 😂😂😂😂😂😂

Erkekler Ne Diyor 23

• Sanırım ben çok duyarlı bir vatandaşım :) bu konularda başkasının yaptığı pisliği bile temizlemeye uğraşıyorum salak gibi :) bu merhametimden ya da iyi niyetimden kaynaklanıyor muhtemelen. Beynim salla gitsin diyor ama kalbim yap gitsin diyor bende zorla kalbime uymak zorunda kalıyorum :D

0|0
    0|0
  • Evet efendim, duyarlıyım. Ne kadar duyarlıyımdır, bu topluma göre yeterince fazla. Toplu taşımalarda her zaman kadınlara yer veririm. Hamile ya da yaşlı, fark yapmaz. Çöpleri yere atmam, yere tükürmem. Yüksek sesle müzik dinlemekten kaçınırım. Bu gibi bir çok toplumu rahatsız etmeyen, yardımcı olan davranışım vardır. Tamam mı? değil..
    Şöyle ki:
    Ben, gündüz vakti boğazda yürüyüşe çıktığım zaman, denize çeşitli çöplerin atıldığını görüyorum. Bunları atan yerli halk...
    Ya da plaja gidiyorum, lara...
    Yerli turist çöplerini denize atıyor..
    Karpuz yemiş, kabukları denize atıyor hıyar...
    Bunu gören yabancı turist hemen denize atlıyor ve çöpleri denizden çıkarıp en yakın çöp kutusuna atıyor. Yani, ben ne kadar duyarlı olursam olayım, toplum mal.

0|0
    0|0
  • Yer verme hariç hepsini yapıyorum
    Hastaneden serum yemiş çıkmışım. Metroyla eve dönğyorum. Sırf yer vermedim diye demedikleri kalmadı. En son bağırdım. İnsan olsanız halden anlarsınız lan. Kolumdaki serum izini görmüyormusunuz dedim. Şu saatten sonra doğuruyorum yer ver desin birisi. Git ötede doğur derim

0|0
    0|0
    • 3ay

Yani şu var ki ; bir toplumda kimse kimseye otobüste yerini vermek zorunda değil. Yer verirsen ahlak kurallarına uymuş olursun ama vermezsen de suç sayılmaz ve kimse sesini çıkaramaz fakat bizim ülkede hiç bir konuda anlayış yok ki bu konuda olsa.😂😂😂

• 3ay

Benciliz bencil. Hep bana hep bana

• Ben fazlasıyla duyarlıyım

0|0
    0|0
  • Başkasını rahatsız etmemeye çalışırım ama birileri birirlerine haksızlık yaparsa kılımı kıpırdatmam, kavga eden insan görsem ne halleri varsa görsünler derim, kalp krizi geçiren birini görsem banane derim

0|0
    0|0
  • ben evliya gibi adamım ya giderken yoldaki tası dikeni kaldırır kenara atarım 😂😂😂 hele otobüsler biz 500t metrobüs görmüş gecirmişşşş adamız önce kendi totomu saglama alırım sonra etrafımdakileri 😂😂😂😂🔫😛

0|0
    0|0
  • çok duyarlıyımdır bu insanlığımdan ötürü yoksa bu ülkenin vatandaşı olduğumdan ötürü değil

0|0
    0|0
  • kimi şeylere genelde yüksek sesle konuşmamdan şikayet ederler toplu taşıma araçlarında filan arkadaaşlarım ancak kesinlikle yere çöp filanda atmam :D

0|0
    0|0
  • Evet ama isteyerek değil kişilikten kaynaklanan durumlardan genelde :D

0|1
    0|0
    • 3ay

Hangi konularda 😂

• 3ay

olm kimin derdi olsa moral verip toparlıyosun

• 3ay

Haa o bakımdan :D

• Ailemizden ne öğrendiysek aynısını uyguluyoruz yaşlı ve hamile bayanlarimiza yer veriyoruz tabikide, çevremize ve hayvanlara karşı duyarlıyız.
    Herşeyin en önemlisi saygı ve sevgidir.

0|0
    0|0
  • Son derece duyarlıyım. Şahsen herkese saygım. Kendim için kötü olan bir şeyi kimse için istemem buna yerdeki çimen, kaldırım üstünde yürüyen karınca dahil..

0|0
    0|0
  • Ülkemizin örf ve adetleri beni bağlamaz kendimi bu ülkeden hissetmiyorum , ama saygı ve görgüden bahsediyorsan en az gerçek bir avrupalı kadar sahibim.

0|0
    1|0
  • Duyarlı bir vatandaşım:)

0|0
    0|0
  • Hepsi ve daha fazlası

0|0
    0|0
    • 3ay

Neler mesela 😂

• 3ay

Dediklerine ek olarak asansörden çıkarken ya da asansöre binerken bayanlara ve yaşlılara öncelik veririm ve daha fazlası 😂😂😄😄😂😂😊👍

• Değilidir.

0|0
    0|0
  • Aslında o kadar çok duyarlı olunacak konu var ki hangisinden başlasam 😐

0|0
    0|0
  • Düşünüyorum

0|0
    0|0
  • hayvanlara eziyet vatandaşlıktan öte insanlık dışıdır zaten

0|0
    0|0
  • evt cok duyarlıyım bugün bir yaralı kedi için cok ugrastık :)

0|0
    0|0
  • hımmmmmmmmmmmmmm

0|0
    0|0
  • Evet bqzen

0|0
    0|0
  • çok duyarlı bir vatandaşımdır kırmızı ojem , otobüste yaşlılara ve hamilelere yer veririm, çöpleri çöpe atarım ve hayvanları da severim.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 18

• Herkes kendine yakışanı yapar, kimse kolay kolay benim ayranım ekşi demez.
    Çocukluğumdan beri yere çöp attığımı bilmem. Geri dönüşüm için bütün atıklarımı ayrı ayrı poşetliyorum ve uygun konteynerlere atıyorum. Kendimden büyük kadın ya da erkek ayrımı yapmadan yer veririm. Hayvanlar konusunda zaten çok kıyımsızım. Kemik gibi atıkları ayrı bir poşet içine koyup eşime yüzlerce kez tembih ederim 'bunu sakın çöpe atma poşetin ağzını açık bırakarak çöpün yanına koy hayvanlar yesin' derim. Su israfına karşı da çok tersimdir.
    Yarının çocuklarına yaşanılabilir bir dünya bırakmalıyız. Keşke her insan biraz duyarlı olabilse...

0|0
    0|0
  • kesinlikle duyarlıyım o çöp olayına özellikle titizimdir sırf arabada otobanda giderken kutu kolayı camdan aşağı attı diye otobanda sağa çekip arabayı durdurup arkadaşıma o kola kutusunu aldırmışlığım var... sigara izmaritimi dahi yere atmamaya özen gösteriyorum illaki çöpe atarım

0|1
    0|0
  • hakaret etmem nedenim yokken , o cırtlak gülen bagırarak konuşanlar nefret ederim , hayvanlara eziyet edenler ayrı bir dertdir asla etmem bunun bir de vebali var ve oda can çektikleri acı gözlerine yansıyor omlarında , oobüste yorgunsam yer vermiyorum yalan olmasın

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
    • 3ay

En azından açık sözlüsün 😂😂😂😂😂😂😂

• 3ay

Bencede. Bakıyorumda neredeyse hepsi duyarlılıktan bahsetmiş, kim ulan bu sokaktaki duyarsız vatandaşlar hshdhddkjf

• duyarlıyım dediklerinin iyisini yapmaya çalışıyorum ama çok komik bişeyde anırırım yani onda sıkıntı. s

0|0
    0|0
  • Duyarlı bir insan olmaya çalışıyorum :-)

0|0
    0|0
  • Hayvanları koruyorum bide otobüste dikkat ediyorum okadar. İnsanları sevmem 😒

0|0
    0|0
  • oldukca duyarlıyım

0|0
    0|0
  • Çok duyarlıyımdır. Sinirlendiğimde arabada bağırırım o kaadar yani 😂

0|0
    0|0
  • Pek değilim

0|0
    0|0
  • Sayılmam..

0|0
    0|0
  • Bir şeylere zarar vermemeye çalışıyorum

0|0
    0|0
  • evet elhamdulillah :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle duyarlıyım.

0|0
    0|0
  • Evet 😎😎

0|0
    0|0
  • Öyleyimdir. :D :D

0|0
    0|0
  • Evet , düşünüyorum ,, ama bazen gereksiz yere duyarlılık yapıyorum , , o da yoruyor

0|0
    0|0
  • Kısmen duyarlıyım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...