Engellilere ne kadar değer veriyorsunuz?

Gördüğünüz zaman yardim edermisiniz?
ya da onlar için yapılmış özel yerlere isaretlere ne kadar dikkat edersiniz?Engellilere ne kadar değer veriyorsunuz ?
#engeller #bendende #degil #zihindedir!!!

0|3
9|34

En İyi Erkek Görüşü

• yardım etmeyenleri engelli görüyorum ben

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• işaretlere çok dikkat ederim... bir çok engelli arkadaşım oldu... bu yüzden oldukça duyarlıyım... hukumetin engelliler için daha fazla işaret tabela kaldırım için görme engellilere kolaylık sağlayacak kaldırım taşı yapmaları gerek galeri8.uludagsozluk.com/.../...-yollar_633812.jpg abuk subuk işler yapmasın adam akıllı çalışsın gevşekler images.beyazgazete.com/.../...dirim-uygulamasi.jpg

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Ben de bir engelli adayıyım. Gözlerim yavaş yavaş gidiyor. Normalde de yardım ederdim. Ben de yaşayınca bu sefer daha çok yardım etmeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Engelli görsem yardımcı olurum. Genelde elinde market poşeti gördüğüm yaşlıca kişilere yardım edebilir miyim diye soruyorum. Bazıları çok iyi karşılıyor, bazıları ise döver gibi yok sağol ben götürürüm diyor. İnsanlık işte. Ben yapayım da varsın nasıl düşünmek isterse öyle düşünsünler.

1|0
    0|0
  • Engelli otoparkına araba çektirmiyom

1|0
    0|0
  • Gördüğüm zamn yardım edermiyim, bu biraz düşündürücü ve duruma bağlı, onu rencide edecek birşeyse yardım etmem.

1|0
    0|0
  • Bir kere şunu söylüyor. Engelli kelimesini söylemek bile utanç verici. Çünkü engelli dediğimiz arkadaşlar bizim yapabildiklerimizin çoğunu yapabiliyor. niye engelli denir yani. onlara verilen kıymete gelince Kamu kuruluşlarında ve özel sektörde en az bir (sizin deyiminizle) engelli kadrosu var. Onun dışında engelliler için her kurumda yollar yapılmış rahat girebilmeleri için ve gönüllü olarak rehabilitasyon yapanlarda var. Şükürler olsun ki duyarlı bir milletiz. AZ DA OLSA...

1|0
    0|0
  • dikkat ediyorum ama bulundugum konum en değer verilmeyen yer normal insana değer verilmiyorki engelli insanlara değer versinler

1|0
    0|0
  • Gördüğümde yardım ederim

1|0
    0|0
  • Öz Amcamın oglu 2 bacagı kesik engelli. Kesinlikle engelli yerine park edenlerin aracına zarar veririm. Sileceginin birini kaldırır digerini kırarım ve not yazarım Notumda genellikle : Engelli yerine park ettigin için bu kırdıgım silecek qötüne girsin Budur.

1|0
    0|0
  • Mecbur değer vermek zorundayım.

1|0
    0|0
  • Yardımcı olmaya çalışırım. Engelli bölgelerine pek bakmam. Onları da engelli gibi değil de, standart bir vatandaş olarak yaklaşırım, incitmem.

1|0
    0|0
  • Yolda gördüğümde onların arkasından yürürken hızlanmayıp önlerine geçmeyecek kadar çünkü olur da gördükleri zaman üzülmesinler diye

1|0
    0|0
  • abim %40 zihinsel engellidir neden bilmiyorum ama ne zaman engelli biri gorsem abim aklima geliyor surekli bize bisey olursa o napar diye dusunuyorum zor...

1|0
    0|0
  • Şahsi fikrim her hakka benden daha fazla sahiptir Rabbim yardımcıları olur inşallah.

2|0
    0|0
  • Bnde boydan engelliyim kimse bana değer vermiyor

1|0
    0|0
  • Eksik olduklarını hissettirmemeye gayret ederim.

1|0
    0|0
  • Yardimci olurum ancak onlara acidiğimi belli etmem çünki ne kadar kirildiklarını hissedemiyorbile. ss

1|0
    0|0
  • Toplum olarak bir algı olmalı.

1|0
    0|0
  • Kendimden daha çook.

1|0
    0|0
  • Engelilere normal insanlardan çok değer veririm

1|0
    0|0
  • Engelli bir tanıdığım yok ki ne diyim şimdi şaşırdım knk

1|0
    0|0
  • nerde bir engelli görsem Allaha bir küfür daha ediyorum. bu insanın ne suçu vardıda bu duruma soktun diye. Allah kesinlikle değişmeli...

0|0
    1|0
  • Yapilmiş uyari levhalarina uyarim yardim etmem gerektigi yerdede elimden geleni yaparim

1|0
    0|0
  • Yerine göre değişiyor

0|0
    0|0
  • Elbette her zaman

1|0
    0|0
  • Pek vermiyorum galiba

0|0
    0|0
  • cok.

0|0
    0|0
  • Elimden gelebildigince yardım etmeye çalışıyorum engelli yaşlı cocuklu bayanlara hamile veya bunlara görürsem yardım etmeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • Her insana verdiğim değer kadar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu konuda dikkat ederim
    Mesela ben gözlük kullanarak az da olsa görüşümü düzeltebiliyorken onların böyle bir fırsatları olmuyor. Bunu düşünerek hareket ederim

2|1
    0|0
  • Engelli arkadaşım vardı, kız çok ama çok güzeldi manken gibi yüzü fiziği vardı. Ama tek sorun sağır ve dilsiz olmasıydı. Onu sahiplendim, Türkçeyi öğrettim İslamı öğrettim başını kapatmasına vesile oldum konuşmasını güzel cümle kurmasını öğrettim. Ailesi her gün bana Allah senden razı olsun diye dua ediyordu. Bir gün öğrendim ki kız aslında hep beni hasetle izlemiş, hep kıskanmış. Bana ihanet etti, iftira attı. Sırtımdan bıçakladı. sevdiğim adamı benden almaya çalıştı. Bir kere kötü söz etmemiştim.

1|0
    0|0
  • Onları görünce şükretmeyi öğreniyorum

0|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar

1|0
    0|0
  • Yardim etmeye calisirim:)

1|0
    0|0
  • elbette yardım etmek insanlık görevimizdir.

1|0
    0|0
  • elimden gelen bir şey varsa neden etmiyim

1|0
    0|0
  • Amcamda engelliydi.
    Yardım ederim.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...