İnsan ilişkileri neden beklentiye dayalı oldu?

Eski kültürlere ait yaşamları kütüphanelerden, basın derlemelerinden, kitaplardan, ailemden, büyüklerden öğrenerek anlamaya çalıştım. Öncelikle oturduğum kentin tarihini, tarihi eserlerini, hangi medeniyetler yaşamış, o tarihteki spor karşılaşmaları, sanat , edebiyat, müzik alanında eserler vermiş insanların hayat hikayelerini inceledim. Ve okuduklarımdan eski tarihlerde komşuluk ilişkisi, ilişkilerin samimiyeti, aşklar, sevgiler, romantizm çok güzelmiş; insan gerçekten hayran kalıyor ; "keşke o zamanlarda yaşasaydım" diye hayıflanıyorum. Günümüze geldiğimizde ilişkiler, insanların beklentiye dayalı ilişkileri, samimiyetsiz hareketleri, empati yapmaması, insanlara yaklaşımlarda menfaat elde etmek, iş yerinde ortalığı karıştıranlar ; özet olarak insanların biribirleri ile ilişkileri bana göre kötü bir noktaya geldiğini görüyorum. Sizce, neden şimdi insanlar biribirlerine tahammülsüz oldu, beklentisiz yaklaşmıyorlar, sevgilerini göstermiyorlar? Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• O kadar güzel bir soru sormuşsun ki arkadaşım ama günümüz Türkiye'sinde ya da dünyasında bu değerlere önem veren kaç kişi kaldı diye sormak gerekir. Herşeyin çıkar olduğu, bir kahve içmenin altında bile seks arayan insanlar olup çıktık. Biri bize iyi niyetle yaklaşsa lan acaba bunun altından ne çapanoğlu çıkıcak diye bir tedirginlik yaşıyoruz. He haksız mıyız haklıyız çünkü artık devir bunu gerektiyor. Elini veren kolunu alamıyor çünkü. Umarım bu eskiye dönüş olur, eski komşuluklar, eski aşklar, eski dostluklar geri gelir. Bir ümit bekleyelim ve görelim :) :)

0|1
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle katılıyorum, değerli yanıtınız için teşekkür ederim. Beklentisiz, kendi gibi olabilen, özü sözü bir insanlar azaldı. İyi niyetli, içten sevgisi olan insanların ilgisi insanı memnun ediyor, huzurlu kılıyor. Gene de iyi insanlar az da olsa var. Var olan müstesna insanlara müteşekkirim. Samimi davranışlarda olan insanlardan zarar gelmez.

• 3ay

EİG için teşekkür ederim 😊

• 3ay

Rica ederim, sevgi ile kalınız :-) Saygılarımla.

Kızlar Ne Diyor 1

• öncelikle zaman geciyor etrafımızdaki her şeyle beraber biz de değişim gösteriyoruz. Teknolojinin gelişmesi bir çok fayda sağlasa da zararları da mevcut. Sen hiç Seksenler dizisinde pastanede iki insan konusurken elinde telefonla veya baska bir şeyle ilgilendiğini gördün mü? Veya yine aynı dizide sevgilerin herkesin ortasında sarmas dolas rahatca dolastıgını gördün mü? Teknoloji geliştikçe insanlık geriliyor malesef

0|1
    0|1
    • 3ay

Teşekkür ederim yanıtın için. Evet, sorunun yanıtını kendimce bulmaya çalışıyorum. Teknoloji kesinlikle bir nedeni olabilir. Herkesin elinde bir telefon malum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...