Yürüyen merdivenin solunda duran zihniyet hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bir yerde bu konu geçtiğinde ''bende yürüyen merdivende acelesi olanlara ayar oluorum'' diyen bayanın birine ''senin gibi ayarların doldurduğu bir yürüyen merdivenin dibinde doğurmak zorunda kalasın'' demiştim. Benim hissiyatım aşağıdaki gibi yani...

Yürüyen merdivenin solunda duran zihniyet hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Merdivenin sol tarafında durup insanların geçmesini engelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
3ay Süper giden tartışmaya süper görüşlerinizi bekliyorum. :)

1|0
58|26

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde avm lerde oluyor bu durum ve genelde bayanlar yapıyor bunu ama ben normal karşılıyorum mağazalara ve indirim afişlerine kitlenip kalıyorlar cünkü ne olup ne bittiginin farkında olamıyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 57

• Çalışırken çok başıma geliyordu malzeme yetiştirmem lazım iki tarafıda tıkamışlar.
    Yürüyen merdivenlere de trafik adabı getirilmeli.

0|1
    0|0
  • Sol taraf her daim acelesi olanların yeridir , acelem yoksa sağ tarafta dururum.
    Acelesi olan için sinir bozucu bekleme yapılması.
    Ayrıca kaldırımlara park edilen araçlardan da şikayetçiyim Bebek arabasını yolda sürmek zorunda kalıyor insan, şu dar kaldırımda kavuşan , öpüşen, tanıdığa denk gelip bir saat boyunca sohbet eden insanlara da ayar oluyorum.

1|0
    0|0
    • 3ay

ona bende sinir oluyorum katiliyorum sana ben çok karşılaşiyorum grup şeklinde yolun ortasinda durp komuşuyorla bir gün çattim birisine yolun ortası konuşma yeri deģil dedim izin verirseniz geçicem dedim onlar şok oldu ben geçtim.
      Ve kaldirıma araba çekenlere açayip sinir oluyorum ve bunu bizzat dile getirmişdim belediyeye. şimdi ceza yiyor hepsi isterse daha çeksinler.

• 3ay

@Beyaz_papatya94
      Bak alakası yok, bulunduğum ilçede akp ye ait ama zerre kadar dikkate aldıkları yok.
      Partiyle değil bence, belediyeniz de gerçek anlamda çalışkan insanlar var demek ki.

• 3ay

Var tabi olmaz olurmu😊

• Benim hissiyatım da böyle işte :D

0|0
    0|0
  • Duyarlı olsalar iyi olur ama o kadar atarlanmam yani.

0|0
    0|0
  • Ben hep sağda duruyorum valla 😂 😂

0|0
    0|0
  • tek sıra olurum yolu kapatmamak lazım

0|0
    0|0
  • Mermer merdivenler var eğer öyle inip çıkacaksınız onları kullanın adı üzerinde yürüyen merdiven. Üzerinde durmak için var

0|0
    0|0
  • Bir çok şehirde (bkz antalya) bu bilinç hala oluşmadığı için (yürüyen merdivende yanyana durup muhabbet ediyorlar hala) acelem olduğunda, yani her zaman çekilir misiniz diyorum.

Kollarından çekip tencere tava indirimi takip edeceğine git bir gez dolaş büyük şehirleri gör sağa diziliyor insanlar diye bağırasım geliyor ama işte naparsın?
    Uçağı kaçırmamamı sağlayan İstanbul halkına teşekkkürler

0|0
    0|0
  • Doguracak kisi asansore binsin. Hayati yavaslatin dostum, hizli giden atin moku seyrek duser zira

0|0
    0|0
  • saçma sapan bir beddua etmişsin erkeklerin haklı da olsalar kadınlara böyle laflar etmeleri çok itici geliyor. soruna gelince çok ayar olmam çekilir mısınız derim biter

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet beddua hakkında haklısın, ama çok küstah bir insandı. Ona özel muamele göstermiştim. Hepimizin ihtiyacı olan bir toplumsal kurala bu kadar kör yaklaşan bir insan ancak bu üslupla karşı çıktığı şeyin önemini anlayabilirdi. Ki bunu kendisine söyledikten sonra anlamış gibi duruyordu. :)

• bir zahmet yandaki merdivenden iniversin zaten dar oluyor yürüyen merdivenler çarpa çarpa iniyorlar...

0|0
    0|0
  • O kişiye kabaca çekilir misin diyorum geçiyorum öfleyerek puahahah

0|0
    0|0
  • Ne kadar geçkalabilirki beklesin

0|0
    0|0
  • ahaha 😂😂 o nasıl bir bedduadır ya

1|0
    0|0
  • Bizim burda öyle sorunlar yok ister sağda dur ister solda. Büyük şehirlerde ve kalabalik avmlerde olur.

0|0
    0|0
  • Davet edip durmayı kessen diyorum?

0|0
    0|0
  • Ay ne kadar onemli dertler

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Müsade eder misiniz? Demek zor olmamalı. Yanlıs bir hareket evet ama bu kadar duyarlı olsak şu an bu halde olmazdik

0|0
    0|0
  • hiç bişey

0|0
    0|0
  • Ya şöyle söylim acelesi varsa normal merdivenden insin yürüyen merdivenden inmesiyle aynı bildiğin koşuyolar çünkü yürüyen merdiven olmasının da anlamı kalmıyo

0|0
    0|0
  • Kadına yaptığın da ettiğin de laf da çok ayıp, daha ötesine yorum yapmayacağım. bir merdiven yüzünden bu denli cirkinlesmeyin ya haklı da olsan sıfırlamışsın şu sözünle..

0|0
    0|0
  • Benciller

0|0
    0|0
  • Öldüresim geliyor benimde. Gerçi bazıları var sen nerde durursan dur üf püf edip ite kaka geçiyorlar orası ayrı. Ne geçmeyi biliyorlar ne durmayı gibi bir şey oluyor.

0|0
    0|0
  • Ortalayanları unutmamak lazım birde önü bomboş olduğu halde yürüyerek aşağıya inme hızını çoğaltmak yerine durduğu yerde kendini sabitleyip arkadaki kişiyi sinir etme tekniğini de unutmamak gerek

0|0
    0|0
  • Ben yürüyen merdivende bile yürüdügüm icin sinir oluyorum.

0|0
    0|0
  • sinir oluyorum

0|0
    0|0
  • Okadar sinirleniyorum ki ama hergün başıma geliyor elin varoşları yüzünden hep otobüsü kaçırıyorum

0|0
    0|0
  • Arada ben de duruyorum ama acelesi olana yol veririm

0|0
    0|0
    • 3ay

Bizim oralarda bu kültür yok. Adanada mesela sağda solda kafasına göre durur herkes ama İstanbul'da herkes sağda bekler, acelesi olan sol taraftan hızlı hızlı gider. Solda bekleyip acelesi olana yol vereyim dersen 10 kişi çarpar :D

• 3ay

@muhendisozi neresi olursa olsun arkadaşlarımla berabersem denk gelirse duruyorum geçecek olan varsa da mecbur yol veriyorum teksem sağda duruyorum 😄

• bir de beddua tutarmış asfd

0|0
    0|0
    • 3ay

Yok ya bişey olmaz. İçimden gelerek ettiğim bir beddua değildi, sadece savunduğu zihniyetin insanların hayatlarına nasıl etki edebileceğini biraz anlamasını sağlamak için kurguladığım bir senaryoyu aktardım o kadar. :)

• 3ay

Iyi bari :)

• Kızlar Devam
    27

Erkekler Ne Diyor 25

• Uykunun ortasında gelen çiş gibiler

0|0
    0|0
  • yürüyen merdivende yürümenin kötü olduğunu hatta yürüyenin sorunlu olduğunu düşünen türk milletine sahipken bunu nasıl tartışabiliriz ki.

0|0
    0|0
  • Gifti beğendim.. Okula yetişmem gerekiyor ama soldaki şahıslar yüzünden sıkıntı yaşadığım çok oldu

0|0
    0|0
  • Sıkışık olunca nnormal de böyle boş olunca ben de ayar oluyorum

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Sinirleniyorum

0|0
    0|0
  • Deli oluyorum.

0|0
    0|0
  • Sağda duruyorum

0|0
    0|0
  • Bu arkadaşları londra metrosuna davet ediyorum.

0|0
    0|0
  • İzmirde çok acayip bir mevzu var bu konuda. Metroda herkes sol tarafı boş bırakıyor yürüyen merdivende. İzbanda kimse bunu yapmıyor. Başka kimsenin dikkatini çekti mi bu?

0|0
    0|0
  • teleferikte davranış şekillerini merak ediyrum aslında senden böyle bir soruda bekliyruz açıkcası

0|0
    0|0
  • O kadar temel şeyleri bile bilemeyecek kadar beyinsiz veya dikkatsizler.

0|0
    0|0
  • Yürüyen merdivende yürüyen idiyottur benim için.

0|0
    0|0
  • merdivende yürümek isteyen yürüyen merdivene binmesin

0|0
    0|0
  • Zihniyet yoksunu derim.
    Toplum icinde toplum disi kalmis biri

0|0
    0|0
  • iş acilse acil yani imkanlar buysa sözüm yok

0|0
    0|0
  • Sürü piskolojisi ne Karşı Çıkmayı Çekil:) Seni de Ezerim Vu Hahahaha:))

0|0
    0|0
  • benimde öyle bir tane geçiresim geliyor ama pardon demekle yetiniyorum.

0|0
    0|0
  • görseldekinin aynını düşünüyorum ama uygulamaya geçireceğim sırada aile terbiyem ağır basıyor :D

0|0
    0|0
  • sağda mı solda mı durulur bilmiyordum :D

0|0
    0|0
  • Sol şeridi kapatıp 40 ile giden kişiyle bu kişi aynı bence.

0|0
    0|0
  • Dötüne havai fişek sokup ateşleyesim geliyo 😜😜

0|0
    0|0
  • hepsinin ya

0|0
    0|0
  • Normal.

0|0
    0|0
  • Şehirden şehire değişiyor