Askerlik görevinizi yapmayı düşünüyormusunuz?

Ben kısa dönem de olsa doğuda yapmak istiyorum.

• Hayır bedelli yapacağım
    9%(1)34%(11)Oy Ver48%(10)
  • Evet uzun donem yapacağım
    27%(3)31%(10)Oy Ver33%(7)
  • Evet kısa dönem yapacağım
    9%(1)16%(5)Oy Ver19%(4)
  • Hayır engelim var
    55%(6)19%(6)Oy Ver0%(0)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 16

• Cehenneme gidersin bir bakarsın sana melekler hizmet verir, cennete gidersin zebaniler hizmette olur cehennem cennet olur iken cennet cehennem.. Hayırlısı ne ise o olsun hakkımda diyeceksin..

0|1
    0|0
  • Hayır düşünmüyorum. Dünya vatandaşıyım, şimdi vatansız vb diyenler çıkacaktır. Dünyayı sınırlarla ayırmanın kilisenin cennetten toprak parsellemesinden bir farkı yoktur. Karl marxın bir sözü vardır din toplumların afyonudur. Dinle insanları aldatabilirsiniz. Daha ötesi kutsal ve kutsallaştırılmış şeylerle insanları kandırabilirsiniz. Toplumları kutsal şeyler ile kendi çıkarlarınız için yönetebilirsiniz. Günümüzde kullanılan vatan kelimesi yozlaşmış ve bu şekilde kutsallaştırılmıştır. Şimdi sizlere garip gelebilir anlıyorum. Bir insanın kutsalına veya kutsal kabul ettiği değerlere bir eleştri geldiği zaman veya o kutsal saydığı değerin aslında olmadığı söylendiğinde verdikleri tepkileri biliyorum. Şöyle düşünebilirsiniz ben bir çocuğa senin baban aslında senin baban değil dersem ne olur? Çocuk bunu kabullenmez ve annesine küfür ettiğimi düşünür.

Hayvanlar bile sınırları rahat rahat geçerken sırf akıllı varlıklarız düşünebilen varlıklarız diye ülke sınırlarını geçemiyoruz ! Bir bütün olmak varken dünyayı bölmek niye? Vatanın kelime anlamı:Yaşanılan yerdir. Niye evim demek varken Almanya diyeyim ki? zamanında insanlar dünyayı cenetten toprak parseller gibi parselledi diye bunu kabul mu etmeliyim? İnsanların yaşadığı yerin dünya olduğu realitesini gözardı mı etmeliyim? Niye bunları yazdın askerlik sorduk diyebilirsiniz. Şöyle cevap vereyim. Benim uğrunda ölecek tek vatanım dünyadır. Belirli bir ülke belirli bir kuruluş için çalışmam dünya için çalışırım her zaman mazlumun yanında ve ezilenin yanında olmaya çalışacağım. Dünya askeriyim yani anlayacağınız.

0|0
    0|0
    • Kardeşim o dünya sana ekmek vermedikçe aeni tanımadıkça kendi ülkesi çıkarına saldırdıkça hümanizm ve komünizm gibi hizmetkar ideolojilerler bir yere varamayacaksın yaşasın milliyetçi harekat yaşasın milliyetçi Türkiye ! Efendimiz derki kişi kavmini sevmekle yargılanamaz vatan sevgisi imandandır aende imansızlık seziyorum zaten karl marx denen ucubeyi söylemenlede tasdiklenmiştir saygılarımla !

• Ben uzun dönem olarak doğuda yapmak istiyorum

0|1
    0|0
  • Yapacağım

0|0
    0|0
  • Şu an askerim snsns
    Yaşasın jandarma shshs

0|1
    0|0
  • Yaptım geldim

0|0
    0|0
  • Bedelli

0|0
    0|0
  • Atamalardan sonra gitmeyi düşünüyorum uzun-kısa seçemiyorsun zaten yeter ki ortamın komutanın iyi olsun uzun da yaparız

0|0
    0|0
  • ben yaptım tekrar yapıcam inşallah sözleşmeli olarak. ve bir kürt olduğum için akrabalarım istemiyor. annem babam arkamda :)

0|0
    0|0
    • Kürtler soy gereği Türk olan insnalardır olmasalar bile 900 yıldır birlikte yaşadığımız kardeşlerimizsiniz sen ben yok Türkiye cumhuriyeti ve İslamiyet var !

• aynen kardeşim benim. bizi birleştiren dinimiz ve vatanımız var

• Bedelli yaparım herhalde

0|0
    0|0
  • Kızlar niye işaretledi anlamadm

0|0
    0|0
  • Askerlik yükümlülüğü yok artık üstümde

0|0
    0|0
  • Diyarbakırda yaptım askerliğimi. Yine çağırsalar yine giderim.

0|0
    0|0
  • Yaptım, yapmasam bedelliyi beklerdim. Ordada o parayı mecburen harcıyorsun..

0|0
    0|0
  • Askere gitmek istemiyorum 😞 Çok korkuyorum 😞

0|0
    0|0
  • Soru mu bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...