Sizce de insan ırkı hayvanlardan daha vahşi değil mi?

Keskin dişlerimiz, sivri tırnaklarımız, kalın bir postumuz yok fakat buna sahip olan her hayvandan daha da tehlikeliyiz. • Ormanları biz yok ediyoruz. • Suları biz kirletiyoruz. • Hayvanların derisini giyecek olarak kullanıyoruz.. • Hiç bitmeyen savaşlar ile birbirimizi katlediyoruz. Gifte gördüğünüz hayvandan bile daha vahşiyiz. Sizce de bu dünyada yaşamayı insanlardan çok hayvanlar hak etmiyor mu?

16|2
169|96

En İyi Kız Görüşü

• Hayvanlar yaratılışı gereği sadece hayatta kalabilmek için diğer canlıları öldürüp yiyerek hayatta kalıyor, biz insanlar ise; şık ve güzel görünmek için hayvanları öldürüp kürklerini alıyoruz, makyaj malzemeleri yapıyoruz, şık çantalar kemerler yapıyoruz. Zevkimiz için hayvanları avlayıp bir köşeye atıyoruz. Ormanlara zarar veriyoruz, doğayı kirletiyoruz o da yetmezmiş gibi hayvanlara bile tecavüz ediliyor. Daha ne kadar açıklanabilir. Biz insanoğlu çok nankör ve aç gözlüyüz

2|1
    0|0
    • 3ay

Harfi harfine haklısın ne yazık ki. İnsanlığın yok oluşu beni mutlu ediyor :)
      İşin kötü yanı kendimizi yok ederken bile çevremize zarar veriyoruz.

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan doğanın başına gelmiş en büyük felakettir..
    Ve insan yalnız kalmıştı.
    Hüznün derinliklerinde yüzüyordu.
    Etrafındaki tüm hayvanlar ona yaklaştı ve şöyle dediler:
    ‘Seni bu kadar üzgün görmek istemiyoruz, ne dilersen dile, senin için gerçekleştirelim.’
    İnsan dedi ki; ‘Daha iyi görmek istiyorum.’
    Akbaba dedi ki; ‘Görüşüm senin olsun, al.
    İnsan dedi ki; ‘Daha güçlü olmak istiyorum.’
    Jaguar cevapladı; ‘Benim kadar güçlü olacaksın.’
    Sonra insan dedi ki; ‘Yeryüzünün sırlarını öğrenmek istiyorum.’
    Yılan dedi ki; ‘Hepsini sana ben göstereceğim.’
    Böylece, insan hayvanlardan aldığı bütün özelliklerle beraber gitti. Onun ardından baykuş, geride kalan hayvanlara dönerek şöyle dedi:
    ‘Artık insan daha çok şey biliyor ve daha çok şey yapabilir. Artık ondan korkmaya başladım.’
    Geyik şöyle cevapladı onu; ‘İnsan, ne istediyse aldı. Artık üzüntüsü bitecek.
    Ancak baykuş böyle düşünmüyordu: ‘İnsanda hiçbir zaman dolduramayacağı bir boşluk gördüm. Onu üzen ve devamlı istemesine sebep olan şey işte bu boşluk. O almaya devam edecek. Ta ki yeryüzü ona şöyle diyene dek: ‘Artık bende sana verecek hiçbir şey kalmadı.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 168

• zoo diye bir yabancı dizi var konusu bir ekosistemde kontrolsüz çoğalan canlının gerek çevre direnci gerek yaşayan hayvanların o türün baskınlığını azaltmaya çalışmasını ve o baskın türün soyu tükendirilmeden ekosistemdeki yerinin değişmesini saglayan durumu anlatılıyor ama bu sefer dünya çapında oluyor bu durum. Bir hayvan olan insanın dünya üzerindeki diger hayvanlar tarafından sayılarının azaltılmaya çalışılması, hayvanlar mutasyon geçirerek bu duruma geliyorlar ve bazı ınsanlarda bu duruma adapte oluyorlar onlarda mutasyon geçiriyorlar. bence olmalı insanların bir silkelenip kendilerine gelmeye ihtiyacları var. dini bahane edenler özellikle sen sokakta yaralı bir hayvanı kurtardın evinde 2 gün baktın diye cehenneme gitmiyceksin sen yalan söyleyip kul hakkı yedigin için gidiceksin. BİL İSTEDİM.

1|0
    0|2
    • 3ay

Ne zırvalıyorsun sen?

• 3ay

@l_iya Evet söylediklerinden bir halt anlamadığın o kadar belli ki bu yüzden sormuştum tahmin ettiğim gibiymiş. İyi akşamlar.

• 2ay

ne demek ne zırvalıyosun önce üslubunu düzelt. Sonrada azıcık lisede biyoloji ve türkçe dersi almış olsaydın basit bir dizinin konusunu anlattığımı anlardın.

• Bütün düzeni bozan tek varlık insan.

Yoksa hayvanların belli bir yaşam döngüsü var doğasına göre devam ediyor kimse o çizgiyi bozmaz. Ama insanlar öyle değil insanlar bencil ve doyumsuzdur her şeyi yok edebilecek beyinleri vardır saçma şeylere harcarlar bu beyni.

0|1
    0|0
  • Evet öyle en vahşi hayvan insanlar

1|4
    0|0
  • Dünyanın şu anki hali bence yeterince geçerli bir kanıt zaten. Biz insanlar güzelim gezegeni katastrofik bir cehenneme çevirdik her şeyin ağzına s*çtık. bizden savunmasız yaşayan her canlıya akıllara zarar türlü işkenceler yaptık yapmaya da devam ediyoruz. neymiş efendim dünya üzerinde mantığa ve fikre sahip olan tek canlı insanmışmış. taşı, sopayı sivrilttik canlıları azalttık ki çoğunu yok ettik, yok ama bu da yetmedi bu sefer birbirimizi yok etmeye başladık. doğayı bir güzel sömürdük, kah endüstri ile, kah şehirleri büyütme projeleri için yakıp yıktığımız ormanlarla. kısaca bütünüyle insan bu galaksi için en hunhar tehlikedir.

0|1
    0|0
  • Öyle.
    En basinten şu örnek her şeyi anlatıyor : her yıl ortalama beş kişi köpekbalıkları tarafından öldülürken, yaklaşık 100 MİLYON köpekbalığı insanoğlu tarafından öldürülüyor.
    Şimdi ey nankör insan, sen mi daha vahşisin yoksa o tırstığın köpekbalığı mı?

0|1
    0|0
  • Evet bazı hayvanlar bazi insnlardan daha iyi

0|1
    0|0
  • öyle deme kurttan türediğini sananlar var :D

1|1
    0|2
  • Dogal yasami mahveden biziz. Eger hayvanlar da bizin kadar dusunebilen bir varlik olsalardi bize de onlar hayvan derdi herhalde.

0|0
    0|0
  • Kendi ellerimizle mahvediyoruz herşeyi

0|1
    0|0
  • Elbette oyle

0|1
    0|0
  • evet vahşi

0|1
    0|0
  • Dünyanın başına gelmiş geçmiş en kötü şeydir insanoğlu evreni mahvettik lan dünyayı da geçtim :))

0|1
    0|0
    • 3ay

İnsanoğlunun bu dünyada var olması gerçekleşen en kötü olaydır.

• Keskin dişlerimiz, sivri tırnaklarımız, kalın bir postumuz olmasa da bundan daha tehlikeli, olmayan zekasını kullanmaya çalışarak düşünme gücünü ters yöne kullanıp vahşileşen insanlar var. Tehlikeli olan düşünebiliyor olmak herhalde. Katılıyorum...

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum belki de

0|0
    0|0
  • Öylemisiniz peki?

0|0
    0|0
  • Şeytan diyelim. Hayvanların onlarla ugraşacak nefisleri, şeytanları yok. Ve her şeye rağmen bu dünya bizi hak edecek bir yer değil.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • vahşi bir köpeğe sahibim cidden onun yanında kendimi çok güvende hissediyorum insanlar beni korkutuyor

0|0
    0|0
  • Vahşi değil sadece daha fazla yok ediyor, yoksa fiziksel olarak bir hayvan bir insanı tek hamlede yok eder. Nefret ediyorum insanlardan orası ayrı.

0|0
    0|0
  • Bence de haklisn

0|0
    0|0
  • Bazilarinin evet

0|1
    0|0
  • Haklisin zaten ben bunlar yuzunden insanlari degil hayvanları seviyorum.

0|0
    0|0
  • Evet maalesef evrendeki en tehlikeli varlıklarız.

0|1
    0|0
  • "Almanya’da bir hayvanat bahçesinde; dünyanın en tehlikeli türü diye yazan bir bölüm vardır. İçeriye girdiğinizde sadece 'ayna' vardır."

1|0
    0|0
  • Daha vahşi daha korkunç daha hırçın

0|1
    0|0
  • Allah'tan hayvani dişler pençeler falan yok bizde olmadığı halde birbirimizi katlediyoruz bir de onlar olsa sokaklar kan gölüne dönerdi kesin. Hayvanlar duygularıyla hareket edebiliyor bizim aksimize ama biz duygu yoksunu barbarlara dönmeye başladığımız için onların elindeki yaşam haklarını gözümüzü kırpmadan alıyoruz

0|0
    0|0
  • Biz hayvanların doğal yaşam alanını tehdit ediyoruz onların bizimkine bir şey yaptığı yok

0|0
    0|0
  • İnsandaki en büyük tehlike açgözlülük, insan istedikçe daha çok istiyor bunun için acımasızca davranıyor, ardında enkazlar bırakabiliyor.. ama hayvanlar sadece aç olduğunda, mecbur kaldığında öldürür , ihtiyacını gidermek için

0|0
    0|0
  • insan türü olarak yeterince gereksiz canlılar olduğumuz kanaatindeyim ama neyse ki vejetaryenim ve mutluyum henüz bir ceset yemedim ve bilerek ya da isteyerek bir canlı katletmedim... yine de kendimi insan statüsüne koymak istemiyorum sadece canlıyım hepsi bu..

0|0
    0|0
  • Katılıyorum.
    Vahşilik bazı hayvanların doğasında var engelleyemedikleri bir durum.
    Benim kedim bile ısırıyor arada oyun sanıp.
    Lakin insanlar içinde vahşeti engelleyebileceği halde iğne ucu kadar bir sebepten eşlerinin boğazını kesip öldürebiliyor 9 aylık bebeğe tecavüz edebiliyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    138

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 95

• Çıplak gez o zaman, sokağa sıç, barınak yap kendine orda kal, modernliği boşver sokakta köpekler gibi seviş.
    Yani neyin tribi bu?
    Sen farklısın onlar farklı biz yapıcıyız bizi farklı kılan şey bu zaten. İnsanı, insan yapan değerler bunlar.
    Hayvanlarda hayatta kalmaya çalışıyor.
    bir de vejeteryan ol protein tüketme zayıf bir nesil üresin senden.
    Sonra yok onlar canlı, bitkide canlı?
    Yeri geldimi fantastik duygular peşinde çiçeklerde konuşur, onlarda benim dostum diye tribe giren insanlar.
    Biraz aşın kendinizi farklı olacağım diye saçma sapan kısıtlamayın.
    Doğal olun, insan gibi davranın, kendiniz olun.

0|1
    0|1
    • 3ay

Evet cahil olduğun gerçeğinin hala arkasındayım.
      İçerikteki amacım insanların bu gerçeği bir nebze olsun hatırlamasıdır.
      Bahsettiğim -senin gibi- insanlar bu hayatı sorumsuzca yaşıyorlar, hayatlarını doğa sayesinde sürdürdüklerini dahi unutarak.

O duvarlar ile çevrilmiş dapdar beynine girmesi için üstüne basa basa söylüyorum :

- Ben çevreyi, denizleri, ormanları kirletecek bir harekette bulunmuyorum.
      - Doğadaki bir hayvanı öldürüp onu kendime giysi yapmıyorum.
      - Onları zevk için öldürmüyorum.
      - Dar zihniyetli olup sırf benden farklı bir milliyetten olduğu için bir insana düşman olmuyorum. Savaş yanlısı olmuyorum.

İnsanlar bu dünyada yaşamlarına başladığı günden beri kendilerine daima barınak ihtiyacı duymuşlardır. Bugün bunun bilinçsizce yapılması kimsenin sokağa çıkıp sokakta yaşamasını, senin cahil düşüncene dayanarak kimsenin sokağa sıçmasını gerektirmez.

Bugün bu evlerde oturmamız, karşı olduğum sistemin içinde yer almamız anlattığım gerçeğin arkasında durmamı engelleyemez.

• 3ay

Bak zeki arkadaşım ya da en azından hala zekan konusunda umudum olan arkadaşım.
      Sen Starbucks'ta pahalı kahveni yudumlarken ya da saçma sapan yerlerde fotoğraf çekinip gösterişini yaparken. Biz doğa da gezen ya da ailecek iyi bir yere gidip piknik yapan biriyiz. Hatta ben bu gittiğim yerlerden sen burda yazı yazarken doğayla bütünleşip orada çöpleri ve atıkları toplayan adamım. Yani senin gibi samimiyetsiz değilim ve senin tahmin edemeyeceğin yüklerin altına giren ve bunların öncülüğünü eden birisiyim.
      Bana akıl vermeyi bırakıp o zaman arkasında durduğun şeylerin öncüsü olmayı dene, azından dene bak. Yap bile demiyorum çünkü sen bakıyorum ki hala o kıvamda değilsin.
      Ben Türkmen ailenin bir çocuğuyum, Töresini yaşatan ve yitirmemiş Türk'üm yani.
      Ve doğayla senin tahmin edemeyeceğin kadar bir bütünüm. Bu bizim töremizde var.
      Ve senin gibi dünyayı toz pembe gören birisi değilim, bütün gerçekliğiyle görüyorum.
      Hadi şimdi güle güle, kendini kandırmaya devam et.

• 3ay

Birincisi evet zekiyim fakat senin arkadaşın değilim, bana arkadaşım diye hitap edemezsin.
      Sen hangi hakla kendi hayatın ile benim hayatımı kıyaslayabilirsin ki?

Mantığına bak doğayı seviyoruuuz çünkü piknik yapıyoruuuz. Hahaha :D :D

İnan bundan sonrasını okuma gereği bile duymadım.

• Kesinlikle dünyanın en vah

0|1
    0|0
  • Uzaktan kuzenlerimiz şempanzeler bile bizim gibi doğayı kirletmiyor, insan kendi sonunu kendi hazırlıyor.

0|1
    0|0
  • Daha vahşi, şu sözü çok severim, "Eğer hayvanların bir dini olsaydı, dinlerindeki şeytanın adı 'insan' olurdu"

1|1
    0|0
  • aynen beni bıçakla doğaya salın 1 hafta sonra gelin kendimi kesip öldürmüşümdür sıkılırım lan ben ama haklısın insan sıkıntı hepsi ölmeli :)

0|1
    1|0
  • İşte görmek istediğim sorular bunlar :) kesinlikle haklısın dostum. Dünyanın en tehlikeli yaratığıdır insanoğlu. Nefsi, zevki, hedefi uğruna yapamayacağı eylem, öldüremeyeceği canlı yoktur. Bunlara el verdiğince karşı çıkmak ve engel olmak için çabalasak da ne yazık ki azınlıktayız. Sen ve senin gibilerin yetiştireceği nesil insan oğlunun son umududur. ✌🏼️✌🏼

0|0
    0|0
  • zaten bu dünyadaki en vahşi olan biziz..
    onlar en azından açıkca ortada yani hayvanlar ama biz öylemiyiz
    gizliyiz açıktan hareket etmeyiz son darbeyi vurana kadar belkide avımız bunu hissetmez bile

0|0
    0|0
  • İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum. *Goethe

https://www.youtube.com/watch?v=rjsi25W-FhM

Kesinlikle izlenilmesini tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Hayvanların dünyasını zaten biz işgal ederek bitiriyoruz kaç tane hayvanın neslini tüketiyoruz tükenmeye yakın olanları dişi bulup çiftleştiriyoruz hayvanat bahçelerine kapatıyoruz doğal ortamlarından ayırarak 20-30 tl vererek izleyerek zevk aldığımızı zannediyoruz bence hayvanlar artık doğal ortamlarına geri döndürülmeli pet shoplar hayvanat bahçeleri kapatılmalı hayvanlar özgür olmalı

0|0
    0|0
  • insanlar en gelismis biyolojik turdur katilmiyorum.. Şu an dogadaki hammadeyi aramali katarak tuketen bizler insanligin fikir ve zekalariyla kurdugu bu dunyaya ac gozlu yamyamlar yuzunden etiketlenemez... ona bakarsan bir arslanda sirin bir ceylani avlayip yiyor... hayatin bir dinamizmi var herseye duygularimizla bakamayiz...

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu bir boka yaramayan ama her şeyi tahrip eden yegane varlıktır.

0|1
    0|0
  • Insanoğlunun başlangıcından beri dünyanın en vahşi hayvanidır zaten düşünme yetkisi olduğu için kendini besin zincirinin en üstüne koyar halbuki o besin zincirinin yarısında bile değildir.
    bir kaç silah alıp kendini büyük asalik bir canlı olarak görür.

0|0
    0|0
  • Karnı açken bile yemek yemeyi sürdüren başka bir canlı var mı be kardeşim?

0|0
    0|0
  • O degil de en cok insan katleden hayvan sivrisinekmis. Gece Nat Geo da denk geldim. Ne alaka bilmiyorum ama yazasim geldi.

1|0
    0|0
  • Evet aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki ülkelerarası savaşlar sonra sömürgecilik sonra silah tüccarlığı sonra insan tüccarlığı sonra kan davaları sonra yanlış töreler sonra karşılıklı çıkarların uymamazlığı devletler arası tarihi rekabet ülkeler arası sömürgecilik yarışları toprak su ve gıda için ülkelerarası savaş madenler için savaşlar insanoğlu bu dünyaya hükmetme isteği bitmeyeceği için sürekli doğal sistem yok oluyor devletin kurulma sebebi bireyler kendi aralarında anlamsızca hiç bir şeye bakmadan birbirlerini öldürüyorlardı ve toplumlar oluşmuştur oradan artık insanoğlu bir söz vermiştir ben bu toplumun (devletin) koyduğu kuralları uyucam kabul edicem kanunlar buradan çıkmıştır

0|0
    0|0
  • İnsanlar en tehlikeli canlılar artık.

0|0
    0|0
  • İnsan ırkı diye bise yok

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • 100 seneye kalmaz dünya insan hayvan yaşam kalmayacagını düşünüyorum bu kadar güçlendirilmiş nükleer bombaya dünya mı dayanır yani demem o ki her insanın bir canı almışlığı var katildir teröristtir ağır konuştum ama böyle hayvanlara duyulan nefret yaşam yerlerini yok etmek terörizm değilde nedir Tanrı bizleri yaratırken keşke bu hayvanlara ve doğaya karşı yapılan zulüm için biraz daha akıl fikir verseydi.

0|0
    0|0
  • Bizden başka hiç bir canlı çevresini mahvetmez. İngiltere'de bir müzede vahşi hayvanların olduğu yerde "dünyanın en tehlikeli canlısı" diye bir oda vardır. İçeri girince sadece bir ayna görürsünüz...

0|0
    0|0
  • insan hariç bütün canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için öldürür yad aavlanırlar ama insan ihtiyacı olsun olmasın hiç farketmez zevk için öldürüyo

0|0
    0|0
  • Aynen kardesim katılıyorum çogu insanın gözünü toprak hırsı makam mevki para pul koltuk sevdası bürümüş milyonlarca insan ölüyor savaslar oluyor kendi ırkımdan nefret ettirdiler beni...

0|0
    0|0
  • Zararı olanlara zararlı olmak şart

0|0
    0|0
  • Hayvanların, zevkine bir canlıyı öldürdüklerini görmedim. Sadece acıktıklarında öyle davranıyorlar. Ama insanlar zevkine ve spor adı altında ava çıkıp onlarca anneyi yavrusuz, onlarca yavruyu annesiz bırakıyorlar.

0|0
    0|0
  • gercek insanlardan bahsetmiyorsun heralde? hani şu yaratilanlarin en şereflisinden.. hayvanlasmis insanlar gercekten normal hayvanlardan daha vahsi oluyor..

0|0
    0|0
  • Insan ırkı seytandan daha tehlikeli Allah'ın nefesini şeytan almamış insan almış şeytan insana dokunamaz. Ama insan herşeyi mafeder tek bir canlı düşünün zevk-i için 5 aylık kuzu yi pirzola. Yaparak yiyen varlığa insan denir. Aslan bile karnı tokken Hiçbir canlıya zarar vermez

0|0
    0|0
  • öyleyiz 😏😏

0|0
    0|0
  • Buna biz karar veremeyiz. Besin zincirinin en üstünde elbetteki akıllı bir varlık olacaktı.

0|0
    0|0
  • öyle. bazen düşünüyorum sende insansın be bu asker düzeni neden var dünyada ülkeler neden var. savaş neden?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    65
Yükleniyor...