Size göre aile ile birlikte veya aileden ayrı yaşamanın eksi ve artı yönleri neler?

Ailenizle birlikte yaşıyorsanız veya ailenizden ayrı yaşıyorsanız, size bunun etkisi veya zararı oldu mu? Oldu ise neler?

0|3
8|31

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ayrı yaşarsan evde özgürsün yeme içme internete gir her türlü şeyi yapabilirsin.. Tabii bir zamandan sonra sapıtırsın öyle devam edersen ama neyse. Birlikte yaşarsan yine sapıtırsın. Her şeyine karışıyorlar bu normal bir şey ama bir zamandan sonra sıkıyor... Ama yapabilseydim ayrı yaşardım kendimce.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• ilkokuldan sonra ailemden ayrildim ve bu yasima kadar yalniz yasadim. kismen zorluklari olsada hep aileme tesekkur ettim cunku gerek askerlik donemimde gerekse muhtelif donemlerde hep digerlerinden ondeydim, avantajliydim...
    Su an dunyanin neresine gidersem gideyim, en ufak bir endisem, korkum yok... Turkiye de bazi arkadaslarima birlikte hic gitmedigim bir ulkeye gitmeyi teklif ettigimde endiseleniyorlar hatta bunlardan bir tanesi savci...
    dezavantaji sadece aile yoklugu ve ufak tefek seyler... mesela evinin zilini hic kullanmiyorsun ya da yemegi hep sen pisirip herseyi sen yapiyorsun... gibi

0|0
    0|0
  • Var gerçekten özlem duygusu çok güzel bazen ailen yanında değil olgunlasiyorsun ayaklarının üzerinde durmaya çalışmak hayata atılmak gibi bir + yönü var başarıyı getirir

0|0
    0|0
  • www.kizlarsoruyor.com/.../a40409-yalniz-yasamanin-faydalari-zorluklari

bununla ilgili bir bence yazmıştım..
    belki okumak istersin...

0|0
    0|0
  • Ayrı yasarsan hem #özgür olursun hem #sorumluluk artar

0|0
    0|0
  • Ailemle birlikte yaşıyorum. Yasamasaydim olurdum kanımca.

0|0
    0|0
  • İyi ya da kotu herseyi yaparsin hemde istedigin zaman...
    İyi ya da kotu herseyi sen tek basina yaparsin.. her zaman!

0|0
    0|0
  • Ailemden ayriyim akşam yemek orda sonra evime çıkıyorum rahatlık bana göre ben yalnızlığı seven insanım tek takılmak rahat rahat güzel oluyor

0|0
    0|0
  • Aileden ayrı yaşamak avantajdır ama sevgilidir free tek olarak

0|0
    0|0
  • ailen ile yaşıyorsan yemek derdin yok demektir

0|0
    0|0
  • Ayrı yaşarsan daha rahat hareket edersin. Yalnız kalmayı ögrenir. Hayata karşı yeni donanımlar kazanırsın. Birlikte yaşarsan bir z*kim kazanamazsın.

0|0
    0|0
  • birinde annem yemek yapar, diğerinde yemek yapmayı öğrenmem gerek 😖

0|0
    0|0
  • Aile ile yaşadığın zaman evin herşeyi ile senin ilgilenmen gerekmez hazıra konarsın ama ailenin kurallarına uymak durumunda olursun. Diğerinde ise sorumluluk sende olur ama özgür olursun. Sorumluluk almak iyidir.

0|0
    0|0
  • Öğrenci evi için konuşuyorum:
    Eve bol bol kız atabilmek. Bol olmasa bile atabilmek xd
    İstediğim saatte dışarı çıkabilmek
    Evde parti yapabilmek
    Rahat olmak (en iyisi)

0|0
    0|0
  • Aile yasamanin artısı yemek yapma derdi yok birde ütü. 😅

0|0
    0|0
  • Ayrı olmak en iyisi

0|0
    0|0
  • ailen ile mi yaşıyosun

0|0
    0|0
  • Annem olmasa her gün kim tavuk pilav yapıcak :/

0|0
    0|0
  • aileyle özgür değilsin, aileden uzak güvende değilsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayir ya ozgurlukle alakasi yok bence. En azindan benim ailemde oyle. Sadece onlarla olunca guvende hissediyorsun kendini. Yapmaya usendigin seyleri ailen senin icin halledebiliyor. Bu da kotu bence

• 3ay

Kimseye ihtiyacin yok aslinda

• 3ay

olmaz olur mu, o zaman kendini yalnız hisseder insan, ki ben yalnız kalmayı

• 2 senedir ailemden auriyim. Tek avantaji eve rahatca manita atabiliyorum onun disinda aile gibi yok

0|0
    0|0
  • eksi yönü daha çok

0|0
    0|0
  • Eksi yönleri çok ki.

0|0
    0|0
  • olmadı :)

0|0
    0|0
  • odama zor giriyordum -_- eve kedi koysan kaçar :D ama kesinlikle bir ayrıl yaşa

0|0
    0|0
    • 3ay

Oyle oldu gibi zaten :)

• 3ay

Pislikte bogulup oleceksin😂

• 3ay

1 ay kaldım zaten sonra evime kaçtım :D

• Ayri yaşayinca büyürsün.

0|0
    0|0
  • Ailenle yaşarsan rahat huzurlu yalnız yaşarsan sıkıntı stres

0|0
    0|0
  • tek çocuk isen ayrı olmak acayip zor o telefon 7/24 açık olacak

0|0
    0|0
    • 3ay

Tek cocuk olmak sart degil bunun icin😁

• 3ay

Emin misin 3 kardeş olduğuna :D :D

• 3ay

Evet eminiiim😁 Abim ve erkek kardesim var😄

• Rahat rahat elleşemessin

0|0
    0|0
  • Evden 12 yaşında ayrıldım senin Yaşından daha fazla süre tek başıma yalnız yapayalnız beş farklı şehirde yaşıyorum. Kısacası şunu söylerim ailen varsa her şeyin var Ailen Yoksa hiçbir şeyin yok. Bakmayın siz modern zamanların yalnızlığı kutsallaştırma çabasına. Yalnızlık çekilir Dert değil içine düşen bilir

0|0
    0|0
  • ayrı yaşamayı mı düşünüyorsun?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Birlikte yaşamak güzel ama karışan çok, kavga bol oluyor. Ayrı olunca apayrı bir sorumluluk ama daha özgürsün hergün tartışmıyorsunuz. Ayrı olmak daha iyi.

0|0
    0|0
  • İlk başta çok zorlanıyorsun ayrı eve çıktığında biraz yalnızlık ve boşluk diyelim ama 10 gün sonra alışıyorsun ve kendi başına olduğun için artık yalnızlık batmıyor..

0|0
    0|0
  • Karışanın olmaz daha rahat edersin. Ev işleri vs sen ilgilenmek zorunda kalırsın tek başına.

0|0
    0|0
  • Birlikte yaşıyorum, hiç ayrı yaşamadığım için eksi veya artı yönlerini seçemiyorum.

0|0
    0|0
  • Ailemden ayrı yaşıyorum çok huzurluyum özgürüm karışan eden naptın diyen yok hesap verme zorunluluğun yok rahat yani kafan rahat ev senin tek başına güzel çay yap iç sıkıldığın saatte çık turla hoş yani tek kalmayı seviyorum ben

0|0
    0|0
  • Yillardir ayriyim. Mutluyum huzurluyum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...