Her konuda siyah ve beyaz şeklinde ayrılmak normal mi yani? Neden ne söylendiği değil de kimin söylediği önemli?

Toplumdaki birkaç büyük siyah beyaz ayrışmasını söyleyeyim.

1) Osmanliyı sevenler, Atatürkçüler
Ne bu? Ikisini de benimseme seçeneği nerede? Ne bu ayrıştırma çabası. Atatürkçü olarak neden Osmanlı Devleti'ni hakaret ettiğim zannına düşülür? Ya da Osmanlıyı sevenler neden günümüzü yadırgamak zorunda olsun?

2) koyu dindarlar ya da kafirler
Türk insanı yıllardır çok uluslu olmanın etkisi ile ılımlı bir çizgide yürümedi mi? Çok dindar olmayan adam kafir mi? Ya da inanmayan adam din düşmanı mı? Kendi başına inanan adama neden bir şeyden haberin yok senin deniyor? Neden uçlara kaçıyoruz?

3) akpliler ve akpli olmayanlar
Bu ikisine göre de diğer taraf ne diyorsa yalan. Neden? Bir tarafın göremediği yanlısı diğeri görüyor olamaz mı?

Neden NE SÖYLENDİĞİNDEN ÇOK KIMIN SOYLEDIGI ILE ILGILENIYORUZ? Neden bu kadar empatti ve samimiyet yoksunu insanlar haline geldik? Bu halde nasıl hala "türkiye bölünmez" diyebiliyorsunuz? Bu bölünme değil midir?

Siz kendi adınıza karşınızdakini dinliyor musunuz?

• Niyetim bu olmamasına rağmen kimi zaman ben de bunu yapıyorum. Ama dikkatli olmak gerekir.
    33%(3)29%(4)Oy Ver20%(1)
  • Her zaman dikkatli olmaya çalışıyorum, siyah/beyaz değil gri vardır
    56%(5)57%(8)Oy Ver60%(3)
  • Siyah ve beyaz vardır. Bölünürse bölünsün. Ben karşı tarafıma tahammül edemiyorum.
    11%(1)14%(2)Oy Ver20%(1)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...