Sosyal medyalarda, hiç sorgulamadan yapılan bu karalamalar ve küfürler endişe verici değil mi?

https://m.facebook.com/AkPartiHayranlari/photos/a.1445498209017345.1073741828.1445493292351170/1816346685265827/?type=3&theater

Mesela şuradan verelim.
Her gün başka bir ünlü ile ilgili bir yazı konuyor. Konan yazıdan ziyade yapılan paylaşımlar dehşet verici değil mi?

Linç edelim, öldürelim, gören yaşatmasın, a-mk çocukları... türevleri türevleri.

Bir kişi bile durun ne yapıyoruz, kesin kanıt var mı, belki masumdurlar dememiş. Aklı selim bir yok ortada.

Sizce bu durum çok ciddi değil mi? Ne düşünüyorsunuz, ne yapılmalı?

0|1
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu paylaşan sayfa, AKP'nin tuttuğu "sosyal medya çalışanları" tarafından yönetiliyor yüksek ihtimalle. Siyasette, böyle kendilerinin elinden çıkmıyormuş gibi, kara propagandalar sürekli yapılır ve bu verdiğin örnek de bunun bir parçası bana göre. Kendi tabanlarına şu mesajı vermek istiyorlar: "bakın herkes bizi yıkmaya çalışıyor. bize daha çok destek olup daha fazla sahip çıkmanız lazım". Bu da kendilerine oy veren kişileri daha ateşli birer partizan haline getiriyor. Ama partinin bunu umursadığı yok. Neden? Çünkü öfkeli kalabalık benim arkamda olduğu sürece problem yok. AKP ilk yıllarında yaptığı olumlu işleri sonraki yıllarda yapamayınca, halkın desteğinin kesilmemesi için icraatleri üzerinden politika yapmak yerine "etrafımız öcü dolu, bizi yemeye çalışıyorlar" siyaseti yapıyor. Bu da halkın kutuplaşmasına yol açıyor ama ne kadar umurlarında...

Halkın gözüyle baktığın zamansa... Halkımız hala Doğu romantizmi yaşayan bir toplumdur, batı bilinci yoktur. Yani halkımız her şeyi doğu masallarındaki hikayelerindeki gibi siyah ve beyaz, iyi ve kötü olarak iki kesin bölgede görmek istiyor. Bir şey tam iyidir veya tam kötüdür. Böyle paylaşımlar olunca ise kötülerin (ki burada rakipleri kötü oluyor) ne kadar olduklarını görme ve gösterme fırsatı buluyorlar ve durum da hoşlarına gidiyor. Hiçbiri bu paylaşımdaki bilgiyi araştıracak durumda değiller. Kaldı ki bilseler bile bu güzel bilginin (yalanın) geçersiz olduğunu öğrenmek istemezler.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok açıklayıcı, oldukça güzel bir yorum olmuş. Daha fazlasını söylemeye gerek yok.

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu tür sayfalar, payoaşımdan para kazanan sayfalar, aslında ismini kullandıklarınıda pek sevmezler, amaç orada para kazanmak 0, bu paranın karşılığında, insanlar ölüyormuş, aralarına kin ekiliyormuş onların pek umurundada değil, belkide bilerek, özellikle yapıyorlar. Aslında bu " paylaşın","paylaşmayan bizden değil"ci askerin, polisin, masum bebeklerin adını kullanan, o bebeklerin, askerlerin, kanından para kazanmaya çalışan insanlar, önce facebook ta hesabı olmayan bu adamların adına hesap açıp, onlara milletin söveceği ve kinleneceği kelimeleri yazarak, daha çok paylaşılmasını sağlıyorlar. Bunlara bir yaptırım getirilmeli. Sürekli paylaştığım bir paylaşım, "sayfa paylaşımları yapmayın" paylaşımını buradan tekrar yapayım. Çok nokta atışı, doğru bir soru sormuşsun. Teşekkürler.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok güzel demişsiniz. Ve kesinlikle yaptırım geririlmesi önerisine de katılıyorum.

"Halkı kin ve öfkeye sürükleyen paylaşımlar suçtur" bu bağlamda bu tarz sayfalar da cezayı yemeli. Durumu iyice kötü hale getiriyorlar.

• 3ay

Hakkısın.

• uğur dündar, mahsun kırmızıgül, erhan çelik vs vs...
    kimse kusura bakmasın ama ben bu güruha önceden kızıyordum şimdi sadece acıyorum. düşünebiliyor musun sayın red 130 bin kişilik sayfada admin -imla hatalarına kadar aynı- yazıları farklı iki kişiye isnat ediyor. adamın bir fotosunu koyuyor sonra istediği/işine gelen şeyleri yazıyor paylaşıyor... sonra bir umut yorumlara bakıyorum, ne fayda! bir tane adam da çıkıp arkadaş aynı yazıyı üç farklı adama kitlemişin dalga geçer gibi üçünü peş peşe paylaşmışın bu adamların hepsi koro halinde aynı şeyleri mi yazıyor? hiç araştırmaz mısın sen demiyor! tam tersine bulduğunuz yerde linç edin öldürün cezalandırın diyorlar şaka gibi... biri ikisi değil hepsi böyle bunların. 15 temmuzdan sonra bunlar kendilerini hem polis hem asker hem de yargıç ilan etti hayırlı olsun

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben de zaten gönderiden çok yorumlarda dehşete düştüm.

Bu insanlara sempatim yok, antipatim de yok. Benim eleştirdiğim bu hal nedir? Aşağıdaki yorumlardaki bu kalitesizlik nedir? Çok ciddi bir hal :/

• 3ay

Sempatim yok derken su ünlüleri kastettim.

Yorum yapanlara ise antipati besleyemeyecek kadar acıdım. Bu ne hal? Insan hayret ediyor.

Ooov hosgeldin yeniden :)

• 3ay

hoşbulduk :D bir de yüzünü gösteren bir foto koysan sevincez artık :D

• “akıllılar hep kuşku içindeyken aptallar küstahça kendinden emindir.” Bertrand Russell güzel söz . Mutlaka toplumda bir takım hainler olacaktır hatta en ayyuka çıktığı günlerdeyiz şüphe etmek zekanın bir ürünüdür ancak kesin bir dille nefret söyleminin hiçbir olumlu sonucu yoktur.

1|0
    0|0
  • Bir de bu insanlara silah verecekler...
    Ha belki burada yazabildiklerini insanların yüzüne karşı söyleyemezler ama internet ortamı bence insanların bazen gerçek kişiliklerini ortaya çıkartıyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Inşallah gerçek kişilikleri bu değildir de klavye delikanlılığından öyle demislerdir. Yoksa bunlar da ne böyle?

• 3ay

Normalde söyleyemedikleri şeyleri, iç seslerini, internetin verdiği özgüven ile ortaya çıkartıyorlar düşünüyorum. Ya da bu konuda söyleyecek bir şeyleri var desinler diye atıp tutuyorlar.

• her türlü fanatizme karşıyız..

1|0
    0|0
  • Onları kim takıyor yaa malın önde gidenleri kendileri söylüyor kendileri çalıyor. Dünya bile muhatap almıyor

0|0
    0|0
  • Bir deli kuyuya taş atar gerisi malum. Bu kadar koyun milletimiz.. Sanki adamın ağzından duydular bunları hemen öldürelim asalım keselim klavyeden milliyetçilik edaları.

1|0
    0|0
    • 3ay

Asıl korkutucu olan insanların tepkileri zaten. Bir tane aklı başında, düşünceli bir yorum yok.

• 3ay

Bu da çok doğru. Hala asgari ücret muhabbeti yapan var. Devlet tarafından belirlenen fakirlik sınırı 4bin lira iken asgari ücretle 3 çocuk yapılmasını istemek... bir kez daha katılıyorum.

• 3ay

Belediye vergileri çıkardılar birde yakında komple soyacaklar bizi az kaldı. Neyse sakinim..

• Zihinler o kadar örümcek tutmuş ki , karşisinda ki hakli dahi olsa kendi bildiğini okuyor..

1|0
    0|0
  • ay hep masumdur havaları zaten. darbe olsa poponu kaşıyamıcaktı adam haberi yok 😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Yani bu üslup bu öfke yerindedir güzeldir mi diyorsunuz?

• 3ay

Tabi ki de. Buna aykırı bir şey yazmadım umarım.

Partilerinden dinlerinde milletlerinden bağımsız olarak ta ruhta bu ayrisma var.

Ama bu sayfadakilerin çoğu nasıl bu şekilde denk gelmiş anlamadım. Bu şekil insanlar ülkeye de zarardır.. bu bilinç bizi geriye götürür. Bu öfke insana endişe veriyor.

• 3ay

aynn öyle.

• aynı olay benimde başımda var bilmem kaç tane takipçim var diye adımız bilmem neye çıkıyo kişilik karakter buradaki takip sayısı ile çlçülüyosa bide sen şusun sen busun gibi aptal yargılarla millet birbirini karalıyor millet çok din kitap biliyo ya bir kişi kafir dahi olsa o kişike kafir dediğin an dinden çıkıyosun ama toplum artık allaha inanmadığı için artık böyle oluyor

0|0
    0|0
    • 3ay

Önyargılardan öleceğiz. Insanlar empati yapmayı düşünmeyi anlamaya çalışmayı unutmuş.

• 3ay

Çok doğru demişsiniz. Artık dinin maneviyatından öte şekli önemli olmuş. Mesela bir kadın kapalı ve namaz kılıyorsa dindar oluyor. Ama bu kadın başkalarını sürekli cekistiriyorsa, hakaret ediyorsa, bölücü düşünceler yayıyorsa bu çok daha korkunç değil mi? Anlaşılan o ki yeni nesil için değil.

• 3ay

@tekrardöndümben o kişi bu kişi işte benden özürdileyecek başka kurtuluşu yok yoksa öbür dünyada yakasındayım

• Birde ciddiye mi alıyorsun

0|0
    0|0
    • 3ay

Almamalı mıyız sizce? Görmezden gelince çözüm müdür?

• 3ay

:D tamam da bu düşüncenin bir katkısı yok ki bana. Yani yarattıkları bilinç benim hayatıma da ulaşmıyor mu bir yerlerden?

Gerçi ne güzel ne rahat bir kafa. Bence hoşmuş. Huzurunuz yerindeyse aman bozulmasın :)

• 3ay

Öyle evet

• Beyniniz varsa değil

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden mesela?

• 3ay

Benden gelenekçi muhafazakar bir beyin yapısı olmaz. Fazla sorgularım her şeyi. Devletin hiç istemiyeceği bir tipim. Kıl olurlar bana :D :D

• 3ay

Proflime bakarak anlayablirsin :D

• Ciddiye almamak lazım

0|0
    0|0
  • Sen yapma açıkçası yapanlar da cahildir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...