Hz muhammedin miraça cıkıp allaha görüştünü hz isayla görüştünü alemleri onun için yarattına inanıyormusunuz gerçekten?

gerçekten bu sapıklıklara inanıyormusunuz? islamı ne hale getiriyorsunuz allah bir insanı yaratmaya mecburmu? kendisiyle görüşmesi ona aşık olması?

Araf 143 : Mûsâ, bizimle sözleştiği yere gelip Rabbi de kendisine konuşunca, şöyle dedi: “Rabbim! Bana kendini göster, seni göreyim!” Allah, “Beni asla göremezsin; ama şu dağa bak! Eğer o yerinde durabilirse, sen de beni göreceksin” dedi. Rabbinin kudreti dağa tecelli edince, onu paramparça etti, Mûsâ baygın vaziyette yere yığıldı. Kendine gelince şöyle yakardı: “Seni noksan sıfatlardan uzak tutarım, tövbe edip sana yöneldim. Ben iman edenlerin ilkiyim.

Kaf 16 : Andolsun insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını biliriz. Biz ona şah damarından daha yakınız.[580]

Allah şah damarınızdan yakınım derken allahla görüşmek göge yükselmek bunlara inanıyormusunuz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet inanıyorum sen neden inanmıyorsun. Taslaman dinleyerek mi bu fikriyata ulaştın aslan parçası.

Hadisleri de inkar ediyor musun yiğido, he?

0|1
    0|0
    • Allahla görüştüne inanıyorsan kaf 16 allahı gördüne inanıyorsan araf 143 inkar etmiş oluyorsun hz muhammed bir beşerdir ölümlü insandır onu yükceltmek şirktir atalarının gelenegi devam edicektir
      Resulullah söyle buyurdu kim benim yerime hadis uydurursa cehenneme yerini ayırsın (buhari ilim 18 =
      hiristiyanların meryem oğlu isayı yüceltigi gibi benı yüceltmeyin bana allah peygamberi ve kulu deyin sahihi buhari

• ☹️☹️

En İyi Erkek Görüşü

• O ayetlerde soz konusu edilen hz. Musanin dunyevi bir varliga tecelli eden allah simasinin yok olusunu gozlemlemesi.
    Oysa ki hz, peygamber secilmis bir insan ve onu da bizi de yarattigina iman ettigimiz allah gecici de olsa isterse kendine bakabilme gucu verebilir,
    Zaten sorun o olayin gercekligi degil. Bizim herseyi kendi dar kafamizla dusunup isin sonunda ya yok. O bir insandi ayete gore dayanamaz. Diyerek hasa allah hz, muhammede o gucu veremez diyip allahin gucunu sinirlandirmaktir,
    Size tavsiyem hadiste var, dogru ya da yanlis bir haber geldi, dogrusunu allah bilir demeniz,
    Cunku kimin kalbindr iman kimde sapiklik kimde yalan var bir o bilir,

0|1
    0|0
    • Senin söyledigin hadislerin cogu kurana uymuyor allah bakara 258 peygamber ayrımı yapmayız derken sadece hz muhammedin allahı görmesi şakamısınız ya

• Kaf 16 oku zerdüslukten islama girmiş

• Her onumuze geleni ordan burdan sokusturukmus demeyr cok merakliyiz millet olarak. Bennsana olmustur diye kesin demiyorum, olabilir mi allahin gucu yeter mi sorusune cavap bul kendin icin diyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• Birisi görüşürüz dediğinde de kendi çapında triplere giriyordur bu.

0|2
    0|0
  • Kainatın canlıların yoktan var olduğuna tesadüfen yaşam bulup evrimleştiğine inanıyorsun Doğa denen taştan topraktan havadan oluşa olguyu akıllı ve şekillendirici bir güç olarak görüp yaradılan varlıkları zamanla evrime uğrattığına inanıyorsun da Allah'a ve onun kudreti ile Miraca yükselmesine mi inanmıyorsun

0|0
    0|0
  • Masallarda bile göremiyoruz bunları o derece..

0|1
    0|0
    • Miraç olayı tamamen yalandır insanları dinden sogutuyorlar peygamberi allahla eşit görüyorlar halbükü muhammed elçi sadece insanlara allahın mesajını tanıtmak istemişti ayagını sarıgını putlaştırmalarını istememişti

• Yüce rabbime ve Hz. Muhammed (a. s. v) efendime ve ashabına ve tüm peygamberlere inanır ve iman ederim

Allah ile peygamberlerini ayırmak aptal bir çelişkiden ibarettir

0|0
    0|0
  • Hayır. İnsan elinden çıkma dandik bir masal.

0|0
    0|0
  • Evet
    .

0|0
    0|0
Yükleniyor...