Tahammül sınırım çok düşük , kendime hakim olamıyorum. Ne yapmalıyım?

En küçük saçma sapan, cahil cühela davranışta aşırı sinirleniyorum, sanki yanlış olduğunu göstermek zorundaymışım gibi hissediyorum. / Karşımdaki insan konuşulan konuda benim kadar bilgi sahibi değilse geriliyorum tepki gösteriyorum duyarsız kalamıyorum ya da ılımlı olamıyorum.. Bu duruma da sinirleniyorum aslında kendime yani , nasıl düzeltebilirim?

Güncellemeler:
3ay NOT : Yardımcı olamayacaksanız rica ediyorum görüş yorumu yazmayın ^^

0|1
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durumda sinirlenmekte haklısın, aptal olmasınlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sinirlerini alt üst edecek çok şey yaşamışsındır.. Bende de aynı durum var artık berbat hissetmeye başladım.. Ben yaşadığım yerden sıkıldığım için böyle olduğunu ve gideceğim de düzeleceğini düşünüyorum aslında.. Belki de olduğun ortamdan biraz uzaklaşmalısın? :)

0|0
    0|0
    • 3ay

heryerde insan var ki ben tanımadığım insanlarda dahi bunu hissediyorum

• 3ay

Sakin olmayı dene biliyorum aptalca böyle söylemem ama :) Yani şöyle söyleyeyim sana o konuşulanı duyma.. Kendi gizli değiştiricini bul ruh halini bir anda o ortamdan uzaklaştıracak şeyi.. Bir video , bir ses kaydı , bir insan.. İnsanların hepsini düzeltemezsin bunu kabullenmen gerekiyor içten içe :)

Erkekler Ne Diyor 20

• Tevazu sahibi olmanın en iyi yolu empati kurmaktan geçiyor. Onun yerinde olsam bana nasıl davranılmasını isterdim düşüncesi sürekli aklında olursa sen tevazu sahibi birisi olursun. Ama inan bu göründüğü kadar basit bir şey değil, sürekli hatırlatılması lazım. Duvara yaz, eline yaz ki unutma

0|0
    0|0
    • 3ay

ya onun yerinde olsam açar bir iki birşey okurdum ya da birşeyler öğrenmeye kendimi geliştirmeye çalışırdım kendi kendime insanlardan düzgün davranış beklemeden önce

• 3ay

empati yoksunluğu olduğunu sanmıyorum sorunun

• 3ay

Problem tamamen empati kurmamaktan kaynaklı örnekte verebilirim. Senle iyi arkadaş olarak düşün bizi senin canın sıkkın örneğin ben sana ne dersem diyeyim bana ters cevap vereceksin. Ama karşındakininde canının sıkkın olacağı düşüncesiyle cevap verirsen ters cevap verme olayı kalkacak. Ben çok uğraştım gerçekten çok zor hala da uğraşıyorum hatta :) kibirli insanım ben o yüzden savaşıyorum bununla

• Bu hep kotu bisey dehil ama belli bir yerden sonra zaten sıkılırsın mudahale etmekten ve cukturedersin

0|0
    0|0
    • 3ay

sıkıldım müdehale etmekten zaten rahatsız oluyorum kendimden ciddi şekilde ama tepki göstermemeyi başarsam da gerginliğim sürüyor

• 3ay

Ya ayni ornek mi emin degilim ama mesela ben siteye ilk uue oldugumda sacma sapan bilgisizce sorulan sorulara hemen daliyordum yardiriyordum saydiriyodum ama baktim ki tukenmiyo zamanla o sorulari gorunce es gecmeye basladim ama sadece gormek bile bende sinir yapiyodu sonra git gide artik amaan cukturet deyip gecmeye basladim Şu an artik cok nadie oluyor ve anlik oluyor hemen geciyor

• Bende öyle bir sıkıntı yaşadım belli bir dönemde ama olgunlaşmak herkesi sabırla dinlemek gerekiyor.

0|0
    1|0
  • Sakin :/

0|0
    0|0
  • Bazen insan bu sekilde olur. Hele bazen buna yumusaklikla yaklasinca daha da delirir. Bunun caresi spyle hafifinden bir tokat:-) ikinci yolu ise buzhane ya da buz gibi bir oda.
    Bakmayin ben de cok sinirliyim, eh tokati yiyince bile pek sakinlesen bir yapim yok. O nedenle evin en soguk odasinda yasiyorum,

0|0
    0|0
  • Tedavi ol

0|0
    0|0
  • Ben senelerdir duzeltemedim cevrendekiler seni oyle kabullenecek yapicak bisey yok ya da hayatini ilaclara bogucaksin mal gibi yasicaksin

0|0
    0|0
  • kendini çok bilge zannetme rahat edersin

0|0
    1|0
    • 3ay

al işte.. tam da senin gibilere tahammül edemiyorum

• 3ay

benim gibilere kurban ol sen. kendinizi çok spesifik ve akıllı zannediyorsunuz. az mütevazi ol. insanlar sana göre düşünmek zorunda değil. sonra benim gibilerde sana "ah canım sen haklısın" diye sempati olsun diye cevap verecek değil. çok kültürlüsün entellektüelsin hocam kıskandım :D eğlen sen kendi kendine

• 3ay

ben kültürlüyüm mükemmelim entelim dantelim demiyorum arkadaşım ! sorunumun ne olduğunu anlayabilecek kapasiten dahi yokken niçin yorum atıp beni daha fazla çıldırtıyosun? insanlar bana göre düşünsün demiyorum ben kendimi nasıl kontrol ederim diye soruyorum..

• isteyerek ya da istemsizce bazı duygularını ya da birini bastırmışsın. kontrole alman gerek.

0|1
    0|0
  • ben tahammül ediyorum da noluyor etme boşver olmak istiyorsan da eğer umursama kulak asma duymamış gibi davran

0|0
    0|0
  • Kendi kusurlarimizi gorup duzeltmeye calisirsak otokontrol deniliyo galiba psikolojide hayata bakis acimizi degistirelim olumlu yonden bakmak pozitif dusunmek

0|0
    0|0
    • 3ay

kendi kusurlarımı görüyorum düzeltmeye çalışıyorum şu an yaptığım bu zaten :D ne dediğini kendin de bilmiyosun ki..

• Düzeltemezsin böyle gelmiş böyle devam

0|0
    0|0
  • Böyle olduğu zaman benim tavsiyem kapa gözlerini say 10 a kadar ve geçmesini bekle

0|0
    0|0
  • Kendini dov

0|0
    0|0
  • professional yardım al

0|0
    0|0
  • Don't worry be happy.

0|0
    0|0
  • sakin olmaya çalış

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• O hissiyat hiç geçmiyor. Hele ki gençleri böyle cahil görünce çıldırıyorum. Soru sormayı dahi beceremeyen insanlar var ne yazık ki, ne istediklerini bilmeyen. Güneş kremi almak istediğini söyleyip güneş yağı bakanlar, güneş sonrası alanlar😁 ne yazık ki okumaya bile üşeniyoruz.

0|0
    0|0
    • 3ay

ulan ne kattın ülkeye insanlara? bırak ülkeyi kimin hayatında değişim yarattın? gelmişsiniz sanal alemde karizma yaratmaya çalışıyorsunuz. insanları küçümsemek zevk veriyor size. bencil yaratık

• 3ay

Ulan ülkenin başkentinde yaşayıp daha Türkçe açıklama okumaktan aciz insanları illa ki küçümserim bi' de genç olacaklar. Öyle baba parasıyla gezip tozarak, giydikleri ayakkabı, taktıkları çanta onları adam etmeye yetmiyor. Alışmışlar 1 oya kömür, makarna almaya.

• 3ay

@srhtkrmnn bu yorumu yaparken senin ülkeye kattığın şeylerinin olması lazım ayrıca bir çözüme dair düşüncesini söyleyen insanlara fikrini kabul etmesende saygı göstermen gerekiyor bu da seni haksız yapıyor.

• Aynı ben

0|0
    0|0
  • Ofke kontroluyle ilgili kitaplar oku

0|0
    0|0
  • Nefes al geri verme dgsjg

0|0
    0|0
    • 3ay

Buraların komiği misin sen ^^

• 3ay

Yazarken yüzümde gram tebessüm olmadı ben bile gülmedim fakat Şu an kriz geldi neden bilmiyorum 😂

Yükleniyor...