Sosyal deney yapılan New York'ta Kuran'ı Kerim testi videosunu izlediniz mi?

Arkadaşlar ön yargı ve cahillik önlem alınması gereken en önemli şeylerdir. Videoyu sonuna kadar izleyin ve yorumunuzu öyle atın. Müslümanlara karşı ön yargılı kişilerin daha sonra nasıl şoka uğradıklarını gösteren bir videodur.

Güncellemeler:
3ay ...

0|1
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Sayende izledim. Bir adam var şu sözleri benim düşünceme benzer. "Hepimiz insanız, insanlar iyi veya kötüdür. Hangi dinden oldukları umrumda değil. " çevresine maddi veya manevi zarar vermeyen herkesin düşüncesine saygı duyarım

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı videoyu burada çeksen ve incil , tevrat , zebur da bunlar yazıyor desen ve yazılanlar kur-an da geçse inanırlar.

1|1
    0|0
    • 3ay

Bilenler itiraz eder ama dediğin gibi çoğu kişi bilmediği için inanmaları muhtemel.

• 3ay

Bakış açısı işte çok önemli. Diğer kitaplar da indirildi ama değiştirildi. O yüzden kuran geldi. Zaten videonun amacı bunu göstermek değil. Müslümanlara islama karşı ön yargının nasıl yanlış olduğu aktarılıyor.

• 3ay

İslamafobi kesinlikle var zaten. Orası su götürmez bir gerçek.

Kızlar Ne Diyor 9

• Netim az izleyemiyorum noldu bana da anlatın 😂😂

0|1
    0|0
    • 3ay

Biri, incilin üstüne Kuran ı Kerim kapağı koyup ayetler okuyor. Tepkiler çoğunlukla olumsuz oluyor. Ama sonra incil olduğunu söyleyince şoka uğrayıp inanamıyorlar. islamofobi nin ispatı aslında diyebiliriz.

• 3ay

Hıı daha önce izledim ben bunu ya hatta önerilerde Avusturya da dinci birine ırkçılık yapılıyordu sosyal deney olarak.. Güzel oluyor bu tür deneyler.. Demek ki çok özendiğimiz batı o kadar da bilgili değişmiş hele şu 16-24 yaş arası gençlerin tek amacı ilgi çekmek ve birlikte olmak için gündelik insanlar aramak.. Bişey bildikleri yok boşuna bilim adamı muamelesi yapılıyor geneline 😂😂😂

• 3ay

Evet çok güzel sosyal deneyler var çok etkileniyorum bazen. Ne kadar duyarlı yabancılar var diyorum. Bizimkilerin özendikleri onların özenilmeyecek olanları aslında öyle demek lazım. Ne kadar diğer toplum da olsalar yaşla kuruyu bir yakmamak lazım. Yani nasıl içimizde cahil çok varsa orada da çok var. Ne kadar bilgili insanımız varsa orada da var. Sosyal deneylerde bunları da görebiliyoruz. İlk defa kuran dinleyen yabancının gözlerinin dolması mesela çok güzel bir andı.

• Cahillik başa bela😄

0|1
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0
  • ilk defa izliyorum..

0|1
    0|0
  • Nasil da bozulmuşlar

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen ve ne yazık ki ön yargı çok kötü bir şey. İnsanlar her söylenene ya da yapılana inanmayıp, birbirini anlayabilse dünyada zaten sorun olmaz.

• 3ay

Bugün bir cümle gördüm internette. """Bir ateist namaz kılsa şaşırırız ama neden müslüman namaz kılmayınca şaşırmıyoruz""
      Çok net ve güzel bir cümle.

• 3ay

Bencede öyle

• evet izlemiştim ve beğendim

0|1
    0|0
  • Simdj izledim

0|1
    0|0
  • Usendim izlemeye ama bu konuyu tahmin ediyorum tabiki yanlis biliyorlar

0|1
    0|0
  • Sanki Kur'an daha iyi. Bunların incilde tevratta olması bizde de benzerlerinin olmadığı anlamına gelmiyor.

0|0
    0|0
    • 3ay

Sert ayet nedir? Peki sen bu konuşmaları kuran ı okuyan biri olarak mı yapıyorsun tahmini mi konuşuyorsun?

• 3ay

@Eşkıya02
      Bakara 6 : Onlar muhakkak ki kâfirdirler. Onları ikaz etsen de etmesen de onlar için eşittir (birdir), mü’min olmazlar.
      Bakara 7: Allah kalplerini, kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de perde var, pek büyük azab onlara.
      Bakara 8: İnsanlardan, inanmadıkları hâlde, “Allah’a ve ahiret gününe inandık” diyenler de vardır.

O yüzden çok yorma kendini.

• 3ay

Kimin gözüne perde indiği belli. Salak durumuna düşmemek için ölümüne savunuyorsunuz. Evet mantıksız evet ahlaksızca evet insan haklarına uymuyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• Pek çok Müslüman nasıl Kuran-ı Kerimde ne yazdıgını bilmiyorsa açıp mealine bakmıyorsa
    Birçok Hristiyanda İncil okumuyor işte
    bu onun göstergersi..
    Biz okumuyoruz araştırmıyoruz sadece duyduklarımızla yetiniyoruz

0|1
    0|0
  • Daha önce görmüştüm adamlar neye uğradıklarını şaşırıyorlar
    Bunu düzenleyen de sanırım müslüman değil helal olsun tebrik ediyorum onları

0|1
    0|0
  • Bakalim bemen:)

0|1
    0|0
  • İnsan bilmediğinin düşmanıdır derler, çok doğru sözdür. bu videoda ispatıdır

0|1
    0|0
  • Yine onyargili olmaya devam edicekler

0|1
    0|0
  • İnandığını sana çok cahil bir toplum yetişmiş.

0|1
    0|0
  • boş işler...

0|0
    0|0
  • Her dinin aynı halt olduğunu anlamışlar

0|0
    0|0
  • Zaten dinin ortak yonu korkutmak ceza vermek vs vs. hepsiicin gecerli

1|1
    0|2
    • 3ay

Islamdaki sert ayetleri de söylesek aynı şey olurdu.

• 3ay

@Kahvebeyaz zaten hepsiayni hepsinde detaya girsen tezatlikcok

• 3ay

Zaten basimiza ne geldiyse din yuzunden geldi. Siyasette bu adam dinci zarar gelmez dedik mikti bizi ulke elden gidiyo dedik wayyy seni allahsiz dediler vs vsvvs

• Bilmiyordum

0|1
    0|0
Yükleniyor...