Ben Günlük Iyilik Planı Yapıyorum. Ya siz?

Mesela dün 4-5 kilo kedi maması alıp kedilere verdim, mahallenin cocuklarina gofret dağıttım, yaşlı bir teyzenin pazarda eksiği vardı, gizliden adama para verip eksiği kapattım.

Bugün de köpüşlere mama aldım, koydum kaba sokağın kosesine bıraktım. Alt mahallede oturan yoksul aileye pirinç, bulgur, ekmek, şeker, çay, nohut, tuz ve tüp alıp verdim. Bir de kardesime ne zamandır istedigi o bluzu cebimde kalan son parayla aldim.

Onlarin bir gülümsemesi bile bana yetiyo. Iyilik cok guzel. Lütfen, siz de iyilik edin...

0|1
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Denemek isterim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah kabul etsin. Cok guzel birsey yaptigin.
    Ama illa para sart deyil iylik yapa bilmek icin. Bugun basima gelen bir olayi anlatayim:
    Alisveristen cikdim cocugum durmadi otopark kalabalikti ben alisveris arabasini arabanin arkasina biraktim cocugumu koltuguna baglamk icin o sirada iki araba gecis yapmak istedi ve benim alisveris arabam yolu tikamisti ama cocugumu koltuga baglarken benim araba yuvarlanmis ve tam yeni model bir mercedese carparken o iki arabadan yasli bir amca inip arabami yuvarlanmktan kurtarip bana dogru getirdi. Diyer arabadaki kadinda genc bana sorumsuz falan diye soylniyorduu o yasli adam kadina gec diye isaret etti banada birsey yok kizim hersey yolunda dedi. Ben yabanci bir ulkede yasiyorum eger el arabasi baska arabaya carpsaydi cizik bile atsaydi o diyer arabanin soforunu beklemk zorunda kalirdim gelmezsede polisi arayip kendimi ihbar etmeliydim derken dunya kadar zaman kaybi ve islem. AnlCan o yasli amca bugun benim iylik melegim oldu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Son zamanlarda okuduğum en güzel yazılardan helal kız sana :)

1|0
    0|0
  • Yaptıkların çok güzel ama anlatman bence güzel değil sana tavsiye yaptığın iyilikler seninle mezara kadar gitsin dinimiz ne güzel demiş sağ elin verdiğini sol el bilmemeli

0|0
    0|0
    • 3ay

Kendimi bu yuzden gizledim ztn

• 3ay

Bence gizli olman ya da olmaman birşeyi değiştirmiyor bu konuda fetva veremem ama bana göre yaptığın yanlış Ha sakın yanlış anlama Allah sadakani hayrını kabul etsin haşa ben kabul olmaz demiyorum ama içinde saklasan Sanki daha bir makbule geçecek gibi

• 3ay

Peki teşekkurler bilgilendirdigin icin

• Senin gibi bir kızın varlığona sevindim

1|0
    0|0
    • 3ay

Sizin gibi takdir etmeyi bilen insanlarin da varligiyla gurur duyulmalı...

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok iyi fikir. Ben plan yapmıyorum. Bir yere not da almıyorum. Zaten unutuyorum. Sadece meleklerim hatırlıyor ne yaptığımı.

1|0
    0|0
  • tek bir insanin gülümsemesine sebep olabilirsem ne mutlu bana , öyle iyi bir insan ol ki düşmanin bile doğru yolu sende bulsun...
    iyilik yapmak güzel şey bnde hayatimi buna adadim sayilir
    migrosta mini mamalar satiyor onlardan alabilirsin canta boyutu kedi icin ve kopek icin olanlari var sadece bir tl ayrica daha pratik olur
    ama sadece somutsal iyiliklere yonelme soyut bakimdan onlara yansittigin gulumseme bile farkli biri yapabilir onlari , insanlarin dertlerini sorunlarini dinle... yapiyorsundur belki bilemem
    senin gibi insanlar iyi ki var

1|0
    0|0
Yükleniyor...