Lütfen bana yardım edin bu baskıdan bıktım intihar etmek üzereyim hayattan her şeyden nefret eder duruma geldim?

Hazırlık okuduğum için son sınıfım. Babam ve abilerim aşırı baskıcı. Beni asla ama asla çok yakındaki markete bile yollamıyorlar tek başıma. Şu anki okulum oturduğumuz yere çok uzak okulun hemen yanı başındaki yurdunda kalıyorum. Ama babam sırf kalmayayım diye ev tutacaktı. Giyimime de çok karışıyorlar 8de kapattırdılar zorla beni. Neredeyse ayağıma kadar tunik giydiğim halde altına sırf hafif darlığı olan pantolon giyiyorum diye beni babama şikayet edip sürekli kızıyor.
2 gün önce abilerim beni koskoca bir şeyi taşıtmaya en üst kata yolladılar fakat ben biraz mırınkırın ettim bana 22 yaşındaki abim sen zaten bir kız olarak dünyaya hizmet etmek için geldin dedi bende çıldırdım buna yastık atıp vurdum kimsenin hizmetçisi değilim dedim.24yaşındaki abim beni zorla tuttu kafamı koltuğa vurdu ve bir sürü laf söyledi. Kollarımda 3 tane morluk oldu tuttuğu için. Biraz önce abim masada babamla yemek yerken benden su istedi ben hala onlara karşı sinirliydim hçbrş demedim kalktı boğazımı sıktı. Oturdu ben sen ne yapıyorsun deyip boynuna vurmaya çalıştım ayağ kalktı koluna vuruyordum o da bana vuruyodu babam tokatı çak şu köpeğe dedi ve bana tokat attı. Gerçekten nefret ediyorum böylesine bağnaz ve cahil bir ailede olduğum için. Ben sırf kız olduğum için yaptıklarını bırakmıyorlar halbuki kız evladı erkekten ayırmak bile çok büyük günah değil mi? Abimler babam defalarca yurtdışına çıktılar ben hep istiyorum okul gezilerini ama yollamıyor kız olduğum için. Bunlar dini biliyorum diyorlar hatta babam bir sürü kez umreye ve haccada gitti fakat bazen hiç çaktırmasada içerek geliyor eve hatta annemle iken yurtdışında şarap içmiş. Annemde inanamamış. Üniversitede eğer hukuk kazanmazsam beni yollamayacağını söyledi. Yollamak derken annemle bana ev tutacak kendide yanımıza gelecek haftasonları. Parası olduğu için modern olduğunu sanan ve dışarıdan gerçektende öyle görünen bir ailedeyim. Bu yaşta evlenmeyeceğime göre? Ne yapacağım ben? İntihar etmek üzereyim artık dayanamıyorum.

Güncellemeler:
3ay + olarak beni hiç ciddiye almıyorlar bugüne kadar halk oyunlarından, ingilizceden vs vs bir çok şeyden başarılarım oldu ancak babam beni dinlemiyor bile abim bana güya dalgasına vurduğunda. Annemde beni hep tembihliyor ne olur çalış kurtul diye, babannem olacak o kevaşeye kulluk yapıyor resmen ki kadın yüzlerce kez aramızı bozdu. Bu arada çok az arkadaşım var ve suçlusu tamamen babam. Hiç bir yere çıkmama izin vermiyor boş ders olunca kantinde ders çalışayım diyorum seni okuldan alırım diyor...

0|1
12|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ponçik bedenini intihara sürükleme.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok tatlısın ama maalesef ki benim sorduğum soruya bir cevap vermemişsin.

• 3ay

Öncelikle hukuğu kazanamasan ve yollamazlarsa anayasal hakkını ihlal etmiş olurlar şikayet edersen ellerindeki para+ev+haberlere çıkarak gururlarını da kaybetmiş olurlar. Sen ise devlet korumasına geçip yatılı bir okulda eğitimini sürdürürsün. Abinlerde yaftalanmış olarak iş bulmak da sıkıntı yaşayaaklardır. Çünkü hiç bir işveren toplumun sevmediği bir adamı yanına yaklaştırmaz. O yüzden üniversiteye gidiceksin kendi paran olunca hepsine ayıptır söylemesi sktr i çekiceksin.

En İyi Kız Görüşü

• Namus bekçiliği yapanlar en büyük namussuzlardır. Kim sana "onu giyme bunu giyme oraya gitme onla konuşma sen kızsın" gibi cinsiyetçi ayrımlar yaparak konuşuyorsa bil ki en büyük adiler onlardır. Tabi ki evlenmiceksin okulunu bitirip kendi hayatını kuracaksın. Ve bunun hayaliyle senelerini geçireceksin. Unutma tek şansın var oda"okumak". Ekonomik özgürlüğünü eline almak. Çok daraldığında, bunaldığında hayaller kur. Çünkü onlar her zaman aklında ve onlara ulaşabilmek senin elinde.

2|0
    0|0
    • 3ay

Biliyorum sonuna kadar haklısın. Annemde öyle diyor çok pişman çünkü babam gibi biri ve ailesiyle evlendiği için. Babannemde çok eziyet etmiş ve hala daha yapıyor. O kızlardan gerçekten nefret ediyor ve babamla benim aramı, diğer kız kuzenlerimin de aralarını babalarıyla bozuyor. Ben kurtulmak istiyorum ama matematik yapamıyorum nasıl başarıp iyi bir bölüm tutturacağım?

Erkekler Ne Diyor 7

• Allah yardimcin olsun kardesim benimde iki kiz kardesim var ama bunlar cok agir durumlar hic anlamadim. Ne desem zor. Guclu olman lazim. Bu hayat boyle boktan iste

1|0
    0|0
  • Taha sen misin lan?

1|0
    1|0
    • 3ay

Cidden mi yani? Çok komiksin.

• 3ay

Komik olsun diye soylemedim o da boyle anlatip duruyo.

• 3ay

Sehir disinda universite tutturmaya calis sonrada kac git hattini felan degistir.

• Kendini geçindirene kadar yapacak pek bir şey yok gibi.

1|0
    0|0
  • Beraber edek

1|0
    0|0
  • Eğer kılmıyor isen Namaza başlamanı tavsiye ederim.
    Hayatından vaz geçmek çözüm değil.
    Her şeyin bir oluru vardır.
    Allah iyilik versin.

0|0
    1|0
    • 3ay

Ben gerçekten artık dinle alakalı bir şeyler duymak görmek istemiyorum. Farkındayım din böyle değil bunu böyle icra eden gerizekalıların suçu ama inanki beni her şeyden bezdirdiler. Eskiden duanın ve namazın gücüne çok inanırdım ama anladım ki bana hiçbir yararları yok. Bunları yapsam elime hiçbir şey geçmiyor.

• 3ay

Samimi niyet ile huzur bulursun.
      Kolay günde inanmak kolay
      Zor günde inanmak önemli.
      Bu can senin mi bu beden senin mi?
      Aldığın nefes senin mi?

• Yaşın kaç?

0|0
    0|0
    • 3ay

Hazırlık okuduğum için son sınıfım dedim ya yani neredeyse 18 olmak üzereyim.

• 3ay

18 yaşında değilim daha ve babamın eli kolu uzundur bu devlet bunu engelleyebilir mi sence?

• 3ay

Zor evet bence de engelleyemez haklısın tek çıkar yolun dediğim gibi yapcaksın üniversiteye kadar paranı biriktirceksin ev kirası ve iş bulana kadar ki erzak paran 2000 lira kadar biriktirsen yeter.. tercihlerini uzak şehirlere yazıp ailene söylemeyeceksin sonra bir gün gece çıkıp gitceksin.. durum böyleyse başka çaren yok.. hatta işini oraya gitmeden 1 gün önce halledersen daha iyi olur.. evden çıktığın gün tüm sosyal hesaplarını dondur telefonunu sat başka bir telefon al hattını değiştir vs umarım daha iyi olur..

• Allah'a sığın. Hiçbirine aldırış etme kardeşim. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• durumuna üzülmemek elde değil
    ne kadar üzücü olsa da hayatın intihar edeceğin kadar ucuz değil
    ne desem az kalır fakat bir kaç gün öncesinde farklı nedenler yüzünden intihar etmeyi bende düşündüm, herşey üst üste geliyordu çünkü artık dayanamıyordum fakat güzelim sabır etmen gerekir
    herşeye farklı açıdan bak
    inan ki senden daha kötü durumda olanlar var
    senin yapman gereken iyi bir gelecek için çalışmak ve bir yolunu bulabildiğin takdir de ailenden ayrılmak
    bu yaptıkları din adı altında zulümdür
    sen sabret herkes gibi ama inan elbet bir gün bir şekilde bunların hepsi önemsizleşecek
    belki de iyi ki yaşamışım da diyebilirsin
    saçmaladım şu an sori
    ailenin yaptıkları konusunda devletten yardım isteyebilirsin çünkü çok üzücü bir durum bu
    ya da sadece sabredip bir fırsatını bulduğun anda çekip gideceksin
    ve sana tavsiyem hukuk oku
    böylelikle senin gibi yaşantıları olan kızları, erkekleri daha doğrusu çocukları ve gençleri bu yaşantılarından ve yaşamışlıklarından kurtarabilirsin..
    yolun açık olsun güzelim umarım şimdi çektiğin şerr ileri de hayr olarak karşına çıkar
    umarım mutlu bir yaşam sürersin
    allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
    • 3ay

İmam hatipte falan değilim lisem bu şehirdeki en iyi 3. lise 90 kişi arasında 36. girdim derslerim falan iyi ortalamam 85ti bu yıl ama sorun matematiğim. Hiç anlamıyorum öğretmenimiz rezalet anlatıyor ve ben matematik yapamadığım için kazanamam ki :(

• 3ay

bende anlamam
      ailene bu durumu söyle
      madem çok istiyorlar hukuk okumanı
      bamyaya bamyaya kursa felan göndericekler
      zorundalar yani
      en kötü ihtimal matematik testleri alırsın sıfırdan başlarsın
      youtube dan programlara bakarsın bir şekilde yolunu bulursun
      ama ilk ailenle konuş

• Böyle yobaz aileye nasıl düştün sen? Şanssızmışsın cidden ama herkesin farklı bir sınanma şekli var. Katlan, hırs yap, çalış. İstediğin üniversiteye istediğin bölüme git, göndermezlerse şikayet et. Kyk kredi veriyor ona başvurursun. gül gibi okursun. Mezun olduğunda mesleğini eline aldığında anneni de alırsın krediyle ev alırsın. Bir daha da babanın, abilerinin yüzüne bakmazsın.

İntihar çözüm değil. Kendini üzme, dediklerini yap şimdilik.
    Elbet bir gün bu yaptıkları onları da bulur.

Hayat zor, bazıları için çok daha zor senin gibi ama bu zorlukların üstesinden elbet gelirsin. Sadece çalış ve kendini kurtarmaya bak. Aklını intihar düşüncelerine değil derslerine ver. Belli ki kendini yetiştirmişsin, dersleri de elbet halledersin kardeşim. Yolun açık olsun. Umarım yakında istediğin hayata kavuşursun.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok teşekkür ederim ama benim asıl üzüldüğüm ne biliyor musun? Gençliğimi hiç doyasıya yaşayamadan büyüyeceğim. Lise hazırlık-1-2 de Allah'a şükür yurtta kaldığım için her hafta arkadaşlarımla tiyatro bahanesiyle kafelere gider muhabbet ederdik ama benim hayatım hiç istediğim gibi olmadı çünkü ben gizlice değil, babamın izniyle her yere gitmek, istediğim gibi giyinmek isterdim. Büyüyünce bunların ne anlamı kalacak ki? Makyaj yapıyorum hafif onda bile eyeliner'ıma kızıyor. Ben hiçbir zaman özgür olamadım. Çok özeniyorum rahat olanlara.

• 3ay

Haklısın kardeşim. Ama eğer hayatının geri kalanını güvenceye almazsan hayatın boyunca bu eziyete katlanacaksın. Hatta neler olacağını tahmin edebiliyorum bile. Baban seni kendi gibi bir yobaza verecek, bir eşya gibi, düğününde sahte gülümsemeler ve sahte sevgi sözcükleri olacak.
      Hayatın boyunca babandan çekmeye ve babanın bulduğu o yobaza katlanmaya, abilerinin baskılarına dayanmaya çalışacaksın.

Eğer böyle bir hayat istemiyorsan şimdilik katlanman lazım. Tamam, belki gençliğinde bazı şeyleri yaşayamamış olacaksın ama en azından hayatın kurtulacak... Hayatının geri kalanında özgür olmak için katlanman gereken bir bedel bu sadece.

• din üzerinden baskı yapıyorlar sana bu bir kere istismar sayılır. sen gidebildiğin kadar uzağa git okumak için. anneni de yanına al. inşallah evleneceğin insan modern olur da seni bu eziyetlerden kapanmaktan kurtarır. tek kurtuluş bu gibi görünüyor. türkiyede başka türlü insana değer verilmiyor çünkü anca evlenip kurtulabilirsin.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben bağnaz insanlardan nefret ediyorum arkadaşlarımda hep modern ve rahat insanlar. Sanmıyorum ki evleneceğim adam bir canım olsun. Kaldı ki evlenmek o kadar mantıklı ve kolay bir şey değil bana kalırsa.

• 3ay

haklısın da ben şimdi için demiyorum evlilik için erkendir yani. şimdilik sadece uzakta okumaya çalışabilirsin. ileride de evlenince kurtulursun inşallah. inançlı olmak ayrı şey bağnaz olmak ayrı şey. yani seni anlıyorum gerçekten zor bir durum. annenle uzakta okumaya git baban madem ev kiralarım demiş sana..

• Allah yardımcın olsun tatlım işin çok zor. Bir kere kız olduğun için sana vurmaya hakları bile yok. Yükü erkek taşır buna da hakları yok. Gerçekten cahil bir ailede yaşıyorsun. Biraz sabret. Allah Inşallah gönlüne göre bir eş verir de sen de kurtulursun.
    Herkesin kendine göre bir sınavı var ama bu da geçer İnşallah. Sen öbür dünyada onların yüzlerine nasıl güleceğini düşünerek hem bu dünyanı hem de öbür dünyanı kazan kardeşim.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben öbür dünyayı bekleyecek kadar sabırlı bir insan değilimdir. Ne olursa karşılığını veririm

• intihar çözüm değil bir süre sessiz kal iletişime geçme zıtlaşma dersine sınavına odaklan giyim kuşam okul gezisi bunlara odaklanma birkaç yıl içinde kendi hayatını kurabilirsin biraz sabret sadece

2|0
    0|0
    • 3ay

Tamamen haklısın ama matematiğim çok kötü ve onu yapamadığım için ya sınavım düşük gelirse? Çok korkuyorum. :(

• 3ay

Hayır ailem hukuk istiyor ama ben aslında psikoloji istiyorum yani eşit ağırlığım

• 3ay

yine de matematik var ve kasman gerekiyor, bak bu yaşadıkların seni hayattan soğutmak yerine daha da hırslandırsın ve güçlendirsin şu anda maddi anlamda ailene muhtaçsın maddi bağımsızlığını kazanmak istiyorsan ypman gereken iyi bir bölüm okuyup bitirmek kendi kendini motive et planlı hareket et derslerini öyle çalış kendine hedefler koy kafanı boş şeylerle kurcalama sürekli negatif enerji halinde olma insanları bazen duyma bazen sus sineye çek unutma Allah sabredenle beraberdir

• böyle bir aile hukuk istemez ki çok çelişki var. git mahkemeye başvur reşitsin de birde. şiddet var de zor kullandıklarından bahset

0|0
    0|0
    • 3ay

Henüz reşit olmadım önümde bir kaç ay var işte. Hukuk isteme sebepleri diğer iki abim hiçbir şeye cacık olamadılar özel üniversitelerde okudukları halde ben hukuk okuyayımda bari onlara layık olup şanlarını yürüteyim anlatabildim mi?

• 3ay

Ama onlar bana hiçbir şey yapmadığını aksine benim çok duygusal olup abarttığımı düşünüyorlar. İlahiyatta tabiki isterler fakat hukukun bir prestiji var biliyorsun

• 3ay

tatlım diyorum ki prestij falan d böyle şiddetli ve kesin çizgileri olan aileler için meslekte özellkle kız çocuğunun mesleğinde çok aranmaz. sadece tuhaf geldiği için dedm istiyo olablrler tabii

• Nerdeyse aynı şeyleri yaşadım, evden ayrıldım. İmkanım olmadığı için de eve geri dönmek zorunda kaldım. Gerçekten tek çare okuyup kendi ayaklarının üzerinde durabilmek. Sadece biraz sabret.

1|0
    0|0
    • 3ay

Aynen öyle fakat ben gerçekten bıktım. Çocukluğumu yaşayamadım. Gençliğimi hiç yaşayamayacağım :(

• 3ay

Kötü düşündüğün an gerçekten daha kötü olmaya başlıyor.

• Uni icin eve cikacaksinya annen ile iyi olmaz mi?

0|0
    0|0
    • 3ay

O zamana kadar babam işini biricik oğullarına devretmiş olur ve yanımıza temelli yerleşir. Anlatamıyorum ki. Benim yaşamak istediğim hayat bu değildi. Ben kendi kendimi yetiştirdim kafa olarak. Ben istediğim gibi giyinip arkadaşlarımla gezebileceğim bir hayat istedim çok mu?

• 3ay

Maalesef cogumuz böyle. Senin adına uzgunum umarım bir an önce mesleğini eline alır ve kendi istediğin hayatı yaşarsın.

• 3ay

Teşekkür ederim..

• Allah yardimcin olsun. Ki insallah bu hayatin Ataturkculukten nefret eden seriati savunan dinimizi istedigimiz gibi yasamiyoruz diyen kadinlara ornek olsun...
    Birlesmis arap emirliklerinde kadinlar ehliyet bile yapamiyor yasak.. islam dini altinda kadinlari köle yapip kullaniyorlar anca o

1|0
    1|0
  • Buda sana baba olacak işte. Sevgiden bir haber erkek delileri.

1|0
    0|0
    • 3ay

Ama dışarıda öyle bir imaj çiziyor ki anlatamam. Her yerde sevgi gösterileri yapıyor falan.

• 3ay

Yapsa ne olur hanzo.

• Allah sabrını versin dua et canım

0|0
    0|0
Yükleniyor...