Otobüste neden kapalılara yer verilir?

Bu kış okula giderken otobüste ayaktaydım. Bir tane de kapalı kız ayakta. Neyse bir teyze incekti ayağa kalktı. Ben oturmaya yeltendim. Teyze dedi "kapalı kız otursun" bende teyze kırılmasın diye kalktım kapalı olan kıza buyrun siz geçin dedim Allahtan kız anlayışlı biriymiş yok kalkmayın siz oturun dedi. Neyse sorum şu neden otobüste kapalı kızlara yer verilirken açıksan ayaktada gidersin muamelesi yapılıyor. Ne yani kapalılar namuslu da başı açıklar namussuz mu? Onlar tacize uğramasın açık başlı uğrasa da olur mu yani? Burda suç kapalı arkadaşların değil suç toplumun. Eskiden baş örtülüye zulüm varmış
şimdi de başı açığa mı zulüm olacak? Bir arada fark gözetmeksizin yaşamak bu kadar mı zor?

6|5
16|40

En İyi Erkek Görüşü

• Boşuna karakter giren ellerin yorulmasın.
    Bunlara eskiden de zulüm yoktu, şimdi de yok.
    Eskiden, günümüzdeki siyasal islam olmaması amacıyla laiklik ilkesi anayasaya sokulmuş ve Şuanki durumun önüne geçilmiş lakin bu virüsler yeniden baş gösterdi.
    Ayrıca bu site yobazlar ve abazalar tarafından işgal edilmiş durumda.
    Zaten atılan yorumları okuyunca anlaşılıyor

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• o dindar sen kafirsin diye düşünüyorlar öylelerini bastonla dövecen :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• kapalılara yer veriliyorsa yarın başörtü takıp binecem metrobüse 3 senedir ayakta gidiyorum canıma tak etti artık

5|0
    0|0
  • bence bu tuhaf olmuş
    yaşı genç ise
    kapalı açık fark etmez yer vermem kimseye
    hamile çocuklu yaşlılar dışında tabi

1|1
    0|0
  • Sende o teyzeye bir daha yer verme. Sana yaptığı muammelenin aynısını ona yap. O yaşla teyzenin yanında 2 yaşlı teyze daha varsa; "İçinizde en genç olana yer veriyorum"de, diğer teyzelerden birisine yer ver :-D Kadına kendini yaşlı hissettir :-D

1|0
    0|0
  • Zulüm her zaman bir şekilde vardır. Benden olan benimdir benden olmayan ötekidir. Maalesef ülkemizde her zaman bu anlayış vardır. Kimse farklı düşünceleriyle ve inancıyla sevilmez. Demokrasi yok aslında. Uydurduğumuz bir kavram

2|0
    0|1
  • ilk defa böyle bişey duydum. Yaşını başını almış kapalılar dışında hayatta yer vermem, ayakta takılsın..

1|0
    0|0
  • Yüreğine sağlık kıyamam ya. Evet öyle bir zihniyet var ama kafalarına vura vura yıkıcaz bu hastalıklı zihniyeti.

1|0
    0|0
  • Teyze saçmaymış.

1|0
    0|0
  • Ben genelde yaşlı olana veriyorum.

1|0
    0|0
  • Kadın olmak bu ülkede zordur kapalisi açığı fark etmez toplumda kapalilara karşı bir ayrım var ben hepsine verrim yer yeter ki elimde bisi olmasın 😊

1|0
    0|1
    • 3ay

Artık kapalılara yok

• 3ay

Herkesin kişisel tercihi bence. Kapandı diye makyaj yapamaz güzel giyinemez diye bir şey yok.

• 3ay

Ben demiyorum din de öyle bana göre kişinin hür iradesi var herkes kendinden sorumludur 😊ahlaklı insan olsun ideolojisi önemli değil

• Haklısın malesef ayrımcılık her yerde var

1|0
    0|0
  • Bazen bende dikkat ediyorum kapalı kızlara yer verdiğimi nedense hiç dğşünmemiştim ama neden yaptığımı şimdi fark ettim

1|0
    0|0
  • Valla birazcık tuaflaştık yaa İnsanı soğutuyorlar artık herşeyden ben öyle noktaya geldim ki işte sırf bu olaylar yüzünden yaşlılara bile yer vermez oldum. Herkes bir değişik oldu yaa

1|0
    0|0
  • Evet bu sacmaymis baya

1|0
    0|0
  • Böyle olmaması gerek

1|0
    0|0
  • Açık kapalı fark etmiyor. Araçta sıkışmadığı sürece yer vermem.

1|0
    0|0
  • Arada bazı örümceklenmiş beyinli insanlar çıkabiliyor. İstisnalar kaideyi bozmaz takılma

1|0
    0|0
  • o teyzenin saçmalaması takılma var böyle garip insanar tam aksi durumarda oluyor ne yaparsın işte

1|0
    0|0
  • Toplum işte :)

1|0
    0|0
  • Sacma bir hareket olmus teyzeninki

1|0
    0|0
  • Hamile veya yaşlı değilse vermem

1|0
    0|0
  • Milletin içinde işlemiş olan psikolojik bir toplu bozukluk
    Dış görünüşe göre yargı yapiyorlar

1|0
    0|0
  • Ülke hep gücün zihniyetine büründüğü için böyle

1|0
    0|0
  • ben hepsine veriyom o teyzenin ayrımcılığı

1|0
    0|0
  • hadi yaaa :D :D aaaaa resmen çiftestandart

1|0
    0|0
  • Belki kapalı bayanların yaşının büyük olma ihtimali vardır... :D Aslında sen kendin cevaplamışsın kendi sorunu... boşuna ağlayıp durma, gerçekler ortada hasta olmayın...

0|0
    0|0
  • İlk defa karşılaşıyorum. Yobazlık resmen..

1|0
    0|0
  • O teyzenin canı öyle istemiştir. Genelleme yapma.

1|0
    0|0
  • yav bir tane geri kafalı teyzenin teki demiş diye niye bu soruyu soruyosun ne alakası var ben yüzlerce defa otobüs yolculuğu yaptım hiç rastlamadım böyle bişeye hay allam :D fdgdfg

1|0
    0|0
  • Amma büyütmüşsün, Ben böyle bir durumla hayatta karşılaşmadım benim gözümde, dolmuşlarda en fazla ayakta durana teklif ederim tabi kadın ve yaşlı öncelik olması şartıyla.

O teyze öyle dedi diye çok farklı şeyler düşünmüşsün yanlış bence

0|0
    0|0
  • ben boyle bir şeye şahit olmadım. Bunu yapan da yobazın dik alasıdır. Ayrımcılığın kralıdır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 15

• Baya saçma bir davranış.

1|0
    0|0
  • Ben hic gormedim basima gelmedi boyle bisi ama gelirse vururum teyzeyi felan kapali olunca ne oluyormus hepimiz insaniz

1|0
    0|0
  • evet buna ben de şahit oldum benden küçük olduğu besbelli en fazla 17-18 yaşında kızlar vardı kalktılar onlara yer verdiler bana vermediler :D

1|0
    0|0
  • ya kusura bakma da sende de hiç akıl yokmuş. teyzenin tapulu malı sanki o koltuk. bana öyle dese kepaze ederdim o teyzeyi ^^ yahu sen ne diyorsun turisti kovan g*tler var bu ülkede dinci yobazlar ne olacak...

1|0
    0|0
  • Sen ne diyorsun kalabalik otobus sallaniyor kapalı çarşaflı kız yanıma oturmadi boş olduğu halde bir kapalı kizin yani boşalınca oraya geçmişti ne sacmaliksa.

1|0
    0|0
  • Valla ben kapalıyım banda hep tersi oluyo yer verilenler açıklar oluyo genelleme ya da böyle bir ayrım yapmamak lazım ama dışardan izlediğimde de durum aynı

1|0
    0|0
    • 3ay

Ben de onu diyorum. Kapalı ya da açık ne farkeder. İkisi de bayan. Eşit haklara sahip. Ben kapalılara karsı değilim ki. Sadece toplum ayrışmasın yani kapalı açık diye. Birarada yaşayıp gidelim. Neyin kavgası bu? Sen inancın gereği kapanmayı tercih etmişsindir ben tercih etmemişimdir. Günahsa da günahı bana. Başı açık herkes kafir inançsız değil tıpkı kapalı olan herkesin gerici olmadıgı gibi.

• Açıkçası ben bu duruma hiç denk gelmedim. Ben eğer bis yer görürsem direk yaşlılara ya da cocuklulara. Oturmam öyle. Kapalı - açık ayrım yapmam

1|0
    0|0
  • Sen biraz sıradışı bir olay yaşamışsın, genel olarak öyle bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Demek ki bazılarına Gore zor

1|0
    0|0
  • Saçma bir düşünce. Namusun kapalılıkla ilgisi yok ama işte bazı dar kafalılar anlayamıyor bunu.

1|0
    0|0
  • Haklısın ya teyze çok ayıp etmiş saçmalık

1|0
    0|0
  • Bir kisinin yaptigi hata yüzünden neden toplum böyle demek adaletsizliktir ben hiç denk gelmedim böyle birşeye.

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok kez denk geldim ve çok kişi denk geldi ben boş yere konuşmam emin ol

• Bilmem otobüse binmiyorum

1|0
    0|0
  • Belki yaşli sanmistir

0|0
    0|0
  • Tek bir olay yaşayıp genele vurmayın

0|0