Kürtler neden böyle?

İyi olanları da var elbet. Onları ayrı tutuyorum ve onlara lafım yok. Lütfen şahsi olarak üstüne alınmasın kimse. Ama bazıları hatta yüzde 80 i diyebilirim hep bir sorun yaratıyorlar. Pkk mevzusuna girmiycem zaten o başlı başına bir sorun. Mesela şiddete çok meyilliler. Patronu
işten çıkarsa adamı dövüyorlar ya da bazı şeyleri zorbalıkla yapıyorlar. Suç oranlarına bakıldıgında Kürtlerin suç oranı daha yüksek. Töre adı altında insan öldürüyolar. Her konuda devleti suçluyorlar. Kaçak elektrik kullanıyorlar. Vs vs. Peki neden? Bu ırkın çoğu neden böyle? Bu arada kimse savunma yapmasın ben uzun yıllar Diyarbakırda yaşadım babamın işi gereği. Sadece tahmini olan yazsın. Savunma yapanı direk engelliycem. Ben gözlemlerimi ve şahsi fikrimi yazdım.

Güncellemeler:
3ay Irkçı paylaşım diye kaldırılır birazdan😂😂😂 sadece gözlemdi bu. Kimseyi zan altında bırakmıyorum.

0|1
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Amerikada da afro amerikanlar bu durumda, nedeni ise eğitimsizlik ve yetişme koşulları. Aile bireyleri genel olarak pek sağlıklı insanlar değil bir sürü çocuk sahibi ve yoksullar bu sıkıntılar beraberinde sevgisizlik, şiddet ve sefalet getiriyor böyle bir yaşam tarzından da çağdaş, modern biri olmak zor olsa gerek.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• cok haklısın. öyleler. genlerinde var. malesef...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yavuz Sultan Selim’in 28 Ağustos 1516 da Ridaniye seferine giderken susuzluk çeken halkı görünce askere emir verir ve tam 12 musluklu büyük bir hayrat olarak Muş’ta bir çeşme yaptırır. Sultan Selim giderken yaptırdığı çeşmeyi dönüşte suyu kesilmiş ve harap vaziyette bulunca ; tekrar eskisi gibi inşa eder ve üzerine de aşağıdaki mısraları, bizzat kendisi kaleme aldırarak yazdırır.

KÜRD’E FIRSAT VERME YARAB,
    DEHRE SULTAN OLMA’SIN,
    AYAĞI’NI ÇARIK sevsin,
    GÖNLÜ HUZUR BULMA’SIN.

VUR SOPA’YI AL HARACI,
    KARNI BİLE DOYMA’SIN,
    OL ÇEŞME’DEN GAVUR İÇSİN,
    KÜRD’E NASİP OLMA’SIN
    VASİYET’İM OLDUR KİM,
    KÜRD BİN KERRE YALVAR’SIN,
    İNAN’MA KAN’MA,
    YAKANA BİT, KAPI’NA KÜRD DADANDIR’MA.

( Yıllardır kanlarında geziyor bir ruh hastalığı, fazla söze gerek var mı? )

1|1
    0|0
  • Dogru tespit benim mersinde kurt arkadaslarim var bende ic anadoluyum ama beni aralarina aldilar iyide arkadasiz onlarda beni sever ama bunlari cok sikistiriyorlar ben varkende kac kez etrafimizi sardilar kardesim hdp soyle hdp boyle pkk sunu savunuyor biz sinir olduk ama napabilecen etrafinda 20 kisi siz 4 kisiniz Aranizda mhpli var mı akp sormuyorum olmayin falan birde pismis pismis gulmeleri yok mu bizi sikistirdiklaro yerde bir ara kurtleri sokmadiklari icin olay ciktigi erdemli tomuktu bilmiyorum bu memleketin bu sorunlari ne zaman bitcek

1|0
    0|0
  • bu sorunu kaldırırlar keşke sormasaydın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• :D adana kürtten geçilmezdi :D ama heryer suriyeli oldu :) noldu kürtlere anlamadım

2|1
    0|0
  • haklısın

1|1
    0|0
  • bir bakima haklisin icletindeki bir curuk digerlrtininde curumesini hizlandiriyo

1|0
    0|0
Yükleniyor...