Tartışmalı Konu. Sizce satın aldığımız şeyin 2. sini ÇALMALIMIYIZ?

Ahlak kurallarımızı Ne belirler?
Çoğu insana göre bu din , aile ve toplum üçgeninde dönen bir görüşler bütünlüğüdür.
Fakat ortaya bir fikir atmak istiyorum.
Ahlak anlayışımızı ne din ne de aile belirler.
Yasalar ve toplum ahlak kurallarımızın en büyük etkenleridir.
Çünkü yasalar aile ve din ahlakına çok terstir ve karşı gelmediği için onu destekleyen toplum ise kazınmış ahlak kurallarının en büyük 2. etkenidir.
Yasalar , tekel bir kuruluşun maliteti 10 lira olan bir t-shirt'u 50 liraya satması gibi , ya da maliyeti maksimum 8 - 10 lira olan çok satanlara girmiş bir kitabın 30 - 35 tlden aşağıya satılmıyor olması gibi.
Kimsenin , insanları hırsızlığa ya da emek hırsızlığına yönlendiriyormuşum düşüncesine kapılmasını istemiyorum.
Muhtemelen öyle düşüneceksiniz , çünkü yıllardır bu çarkın içerisinde dönüp duran parçalarız.
Bunu yapmamalıyız çünkü birilerinin daha fazla para kazanıp daha fazla parayı çarçur etmesi gerekiyor!
Neden bir yerine 2 tane olmasın?
Belkide istenilen parayı verip satın aldığımız herşeyden bir tanede parasız almalıyız. Çünkü ben tek bir kişiye para kazandırmak istemiyorum. Birileri rekabet edicek diye 20 liralık şeye 100 lirada vermek istemiyorum.
Verme kardeşim ozaman diyebilirsiniz ama sizene kardeşim ben böyle yapmak istiyorum. Kafanıza yattıysa sizde yapın.
Bence bu devirde yapılacak en mantıklı şey budur.
Sadece yasalar sen hırsızlık yaptın diyor çünkü yasaları oluşturanların işine geliyor bu durum. İşin aslına bakıldığında hırsızlık yapan sen olmuyorsun ki.
O firmalarda bilmem kaç yıldır hak etmedikleri paraları alıyor senden ama bu durumda devlet arkadanda durmuyor.
Yani 1 parasına 2 kitap almamızın kimseye zararı olmaz. Sadece yasalar yanlış der ve toplumda yasaları destekler.
En azından kendinize pay çıkarmadan verdiğiniz paranın karşılığı kadarını alın.
Bence en iyi taktik bir parasına iki tane almaktır.
Kış ürünlerini yazın ortasında %50 indirimli yapıyorlar. Alın size şimdi hırsız kim? HİÇ KİMSE

Güncellemeler:
3ay Kimse bu işi din kurallarına çekmesin.
Dininizi savunuyor olsaydınız hırsızlara para kazandırıp desteklemezdiniz

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...