Çaresizim.. Ne yapmam lazım yardım edinn?

iyi akşamlar arkadaşlar ben 22 yaşındayım lise mezunuyum. bu yaşıma kadar hiç annemden ve babamdan sevgi görmedim. hep beni rencide ettiler. dışladılar ilgilenmediler.. ben hiçbir zaman iyi anımız olduğunu hatırlamıyorum.(sadece ablamla aram iyi.). aynı evde yaşadımız halde özellikle babamla çok soğuğuz. aynı oortamda bile bulunmak istemiyorum onunla. günlerce haftalarda tek kelime bile konuşmayız (kuzenlerim babasıyla bir arkadaş gibi, sürekli iş fikirleri, projeleri var beraber 19 yaşında 1 çanta dolusu ilaç ile intihara teşebbüs ettim 3 gün komada yattım.).. yolda gördüğüm bir yabancı ile daha rahat sohbet muhabbet ediyorum. ama babamdan çok çekiniyorum. neyse geçen sene askere gittim geldim (geleli 2 ay oldu). artık onlarla yaşamak boş gelmeye başlıyor.. orda yaşadığım sürece sürekli alkol+esrar kullanıyorum. sinirden stresten. o yüzden askerden gelir gelmez mersindeki evli ablamın yanında kalmaya karar verdim.2 aydır buradayım. elimde hiç meslegim yok. şuanlık kppsye hazırlanıyorum. bir ümit ama puanlar malum:( ne yapacam ben nereye kadar bir sıgıntı gibi ablamın eniştemin yanında kalacam. artık annemin babamın yanınada gitmek istemiyorum 1 seneyi geçti görüşmeyeli. ne yapacam ben. tek çözüm intihar gibi geliyor bana şeytan diyor. çık şu apartmanın tepesine at kendini :((

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Esrarı alkolü bırak. Bir iş bul, (cafede falan çalış) ve para kazan, arkadaş edin, böylece onlarla eve çıkabilirsin. KPSS'ye çalışmaya devam et ki daha güzel bir mesleğe sahip olabilesin.

İntiharı düşünme. Çünkü hayatın hep mutsuzluk dolu anlarla geçmeyecek. Hem ablan seviyor seni, intihar edersen arkanda gözleri yaşlı biri kalacak.

Bunu yaşayacağın mutlu günlerin hatrına yapma, intiharı bir çözüm olarak düşünme.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel kardeşim sana bir kıssa anlatayım, tavsan bulunduğu ortamdan bunalir intihara kalkar, gider göle atlayıp boğulmak ister. tam yaklaşır ken gölün kenarında kurbağa ondan önce suya atlar. tavsan derki vaybee o bile benden önce intihar etti. demek tek dertli ben değilim der vazgeçer, hic modelini bozma az bile olsa bazı işlerde çalış örneğin çaycı yanında çalış maksat yeni ortamlar tanıyıp hayallerini süsle, intihar asla çözüm değil üstelik Allaha isyan, hayata pozitif bak, jeutobde Ahmet şerif izgören gibi uzmanların konuşmalarını dinle. en fazlada doğada kus sesletinin olduğu ortamlarda gez. hersey düzelir, araba temizliği yerlerine müracaat et mevlam çok kapı açar korkma ümitsiz olma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• saçmalamaaaa.. bir silkelen kendine gel

0|0
    0|0
    • 3ay

dünyanın sonu değil ya.. anne babadır sevsede sevmesede aynı şekilde sende sev ya da sevme bu bir gerçek ve onlar senin ailen. sen azimli olup onlara senin nerelere gelebileceğini göstermen lazım. biraz sabır sadece.. Allah var gam yok. bol bol dua et. yanlızlık Allah'a mahsustur. baktığın heryerde Allah var. o can sana emanetken sen emanetine sahip çıkmayıp o canı alacak mısın yani? ölüm çözüm değilki.. buda senin imtihanın.. herkesin bir derdi sıkıntısı var lütfen o düşünceyi kafandan sil. ve bir hedef belirle o hedefine odaklan...

• Arkadaşım öncelikle her şey kpss değil. İllaki iş bulursun git önce kendini idare edecek işler bul. O sırada açıköğretimden bölüm bitir bir yandan kpss ye gir. Her şeyden önce işe yaradığını insanlara faydan olduğunu göreceğin şeyler yap ki değerli olduğunu gör. Lütfen intihar deme zaten bir kere denemişsin şeytan işi o. Allah a sığın

0|0
    0|0
  • Seni anlayabiliyorum ama inan yapacak çok şeyin var sadece yol gösterenin yok.
    Enişteni al karşına ve konuş bu durumu, abilik yapmasını iste. Belki bir işe girersin kendi paranı kazanırsan herşey mümkün.

0|0
    0|0
  • Yeni hobiler ediebilirsin bir basari yakalayip yepyeni bir hayata kavusabilirsin sana iyi hissettirecek insanlar hala var merak etme :)

0|0
    0|0
  • Is bul kendine. Parani kazan ablangile yardimci ol. Sonra para biriktirdinmi ayri eve cik. Daha sonra okursun. Evlen ayleni kur. Esin sana destek olur.

0|0
    0|0
  • Saçmalama bak senin aklında bu intihar düşüncesi oldukça mutlu olamazsın esrarla alkolü de bırak bunlar seni o düşünceye daha çok itekler. Madem anlaşamıyosun ayrı eve çık bir de işe gir çalış en güzeli bu.

0|0
    0|0
  • Sınava hazırlanmaya devam et intihar etmek acizliktir

0|0
    0|0
  • Bekar evine çıkarsın üzülme. Ailesiyle anlaşamayan tek sen değilsin

0|0
    0|0
  • Yapma sakın ya çeki düzen ver kendine öncelikle o kotu alışkanlıkları bırak sonra sınava çalış kendi hayatini kur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kardesim bukadar karamsarligina bakinca eskidenki halimi gordum, galiba sendede insanlara karsicekingenlik var, bendede vardi cogu konuda islerime engel oldu. Sonra bicok psikiyatriye gittim bunu yenebilmek icin, hicbirinin faydasi olmamisti. En son gittigim psikiyatri cekingenligin duygularin ne yogunlukta yasandigi veya belkide hic yaşanmadigiyla ilerliyecegini bununlada alakali olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak ' sevdigin' biri oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
  • Meslek edindirme kursları var. Kursa gidersen çok faydalı olur. 👍

0|0
    0|0
  • Unutmalısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...