Sosyal fobim var.. Nasıl yenebilirim?

Selam.. Arkadaşlar ben küçüklükten beri hep utangacımdır ama geçen gün Kemal SAYAR'ın "Ruh Hali" kitabını okuduğumda bir şey fark ettim. Bendeki şey sadece utangaçlıktan değilmiş aslında sosyal fobim varmış. Orda yazan her şeyi yaşıyorum kıpkırmızı olma, titreme, avuçlarımın terlemesi, kalp atışlarımın hızlanması... bunlar yüzünden topluluk önünde sunum yapamıyorum veya yeni arkadaşlık kurarken çok zorlanıyorum. Eğer daha önceden bunları yaşayan varsa veya bu konuda bilgi sahibiyseniz lütfen yardım eder misiniz?

0|1
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• rahat ol takma kafaya :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Olabildiği kadar öyle yapıyorum ama cidden sanki sürekli beni izliyo gibi falan hissediyorum çok berbat😢

• 3ay

bende sunumda cok hizli konusurum benim sunumu arkadasim 20-25 dakikada sundu ben ayni sunumu 7 dakikada bitirdim evet heyecan olur tabi normal fakat sunumlarin sayisi arttikca duzeldim :) sende korkularibin ustune giderek yenebilirsin

• 3ay

İnşallah ya aslında biraz daha iyi durumdayım geçen sene daha kötüydü ama okul falan değiştiriyorum ondan sıkıntı olucak inşallah eskisi gibi olmam yine... teşekkürler görüşün için

En İyi Kız Görüşü

• Korkularının üzerine gitmelisin. Üniversiteye gidiyor musun? Ve erkeklerden birisi yazmış ilaç al vs diye sakın diyorum. Herhangi bir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalısın! Eğer kendin aşamayacağını düşünüyorsan psikiyatrist veya psikolog yardımı almalısın

0|0
    0|0
    • 3ay

Korkularımın üzerine gidebilmek için fazla kaygılıyım sanırım.. bilmediğim bir ilacı tavsiye ile kullanmam zaten. Kendim aşmaya çalışıyorum yardım almam büyük ihtimalle. Teşekkürler9

• 3ay

Ama öteki türlü kurtulamazsın ki. Bir kere zorlasan kendini devamı gelir zaten

Erkekler Ne Diyor 1

• anksiyetik bozuklugun var
    prozac iç
    eczacilar satiyor

0|0
    1|0
    • 3ay

Sadece ilaçla olabileceğini düşünmüyorum ve zaten doktor demeden kullanmam da ama teşekkürler yine de

• 3ay

Tamam olur kendine iyi bak😲

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...