"Kız gibi" yapmak size neyi ifade ediyor?

Kız gibi yapmak neden aşağılanmış gibi bir algı oluştursun? Size "kız gibi" ile başlayan bir cümle söylendiğinde nasıl hissediyorsunuz, size neyi ifade ediyor?

1|2
9|30

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu aşağılamak olarak görmek yanlış aslında. Çünkü kız gibi derken narin, zarif yapmak anlamında kullanılıyor erkeklerin doğasında da narin olmak yok sertlik var ondan dolayı kız gibi yapma şunu diye kullanılıyor yani aşağılayıcı olarak kullanılmıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kiz gibinin cagristirmasi gerekrn anlaar aslindq cok baska. Kadin naif, kibar bir canli karsi cinsine gore. Ve kiz, kadin olmak kucumsenecek birsey degil. Kadinlar en az erkekler kadar onemli islere imza atabilir. En az erkekler kadar dunyada degere sahip olmali. Icimdeki feminist duygular kabardi :D

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Kizlardab korkuyorem sourlemonz.com/.../argue.gif

1|0
    0|0
  • Kararlı.. kadınlar hedefleri konusunda daha yırtıcı olabiliyorlar... ki bence bu harika bir özellik...

2|0
    0|0
  • kız gibi yapmak : en ince ayrıntısına kadar düşünmek sağlam yapmak...

2|0
    0|0
  • Bizim toplumumuz "Kız gibi" tabirine sağlıklı yaklaşan bir toplum değil. O yüzden olumsuz bakıyorum.

1|0
    0|0
  • Aşağılamak küçümsemek manasında denmiyor o laf, yani yumuşak, naif değil biraz daha sert ve güçlü bir şekilde yapılması istenir o işin.

1|0
    0|0

• Erkeğe kız gibi Kıza da erkek gibi demek hakaret oluyor.
    Çünki olduğunu dışında göstermek sanırım.

1|0
    0|0
  • Bir erkek için kız gibi lafı tabiki kötü. Kızlar için de erkek gibi olmak kötü

1|0
    0|0
  • Böyle bir algıyı biz değil siz oluşturdunuz. Kusura bakmayın ama gerçekler. Siz her şeyi en iyi yapsaydınız, erkekler böyle ya da hemcinsleriniz böyle bir şey demezdi ki "kız gibi" ifadesini kullanan çok fazla kız var. Ve reklam tamamen cinsiyetçi bir yaklaşımla yapılmış bu çok yanlış.

0|0
    0|0
  • aslında aşağılamak anlamında değildir bu söz. bazıları o anlamda kullanır o başka.. güçsüz anlamında denilir. mesela askerde komutan tüfeği kız gibi tutmayın derdi. sağlam tutun yani.

0|0
    0|0
  • erkek gibiyle aynı şey

1|0
    0|0
  • Narin :)

0|1
    0|0
  • aşağılanmış

0|0
    0|0
  • Bu laftan alınan kızların, eline kazma / küreği verip inşaatta çalıştıracaksın. Güç gerektiren işlerde , narin davranmamak i için kullanılır bu ifade.

0|0
    2|0
  • Bayanlar narinligi temsil ettigi icin soylenmis soz iste buna kafa yorcagina atom parcalamaya yorsan parcalamistim simdiye

0|0
    0|0
  • Türkiyede kız mı var la oha

0|0
    0|0
  • Ciciş ponçik kızlar ondan 😀
    Hırbo ayı erkekler yapınca öyle oluyor tabi doğru mu dersen
    Değil 😀

0|0
    0|1
  • Yalnız o ifade, ERKEKLER için söylenilince dediğin mânâ çıkıyor. Kızlar için denilince değil...

0|0
    0|0
  • Kızlar nazik ve zarif erkekler biraz kaba kuvvet ve güç ile hükmeder herşeye o yüzden öyle derler :)

0|0
    0|0
  • Orkid reklamı geliyor aklıma sadece, bir kampanya

0|0
    0|0
  • Anlatmak istedigi güç ve bazı işlere elin yatkınlığı
    Evet aşağılayıcı bir durum var

0|0
    0|0
  • Cinsiyetci, seksist bir reklam.

0|0
    0|0
  • Bastırılmış beyinler

0|0
    0|0
  • 'Bana kimse bugune kadar diyemedi ama deseler ne ifade ederim, kendimi güçsüz hissedirdim..!

0|0
    0|0
  • yeni gelin tabirini kullanırım ben

0|0
    0|0
  • Güçsüz gibi

0|0
    0|0
  • Mesaj kutunu açarmısın ya her soruna yazıyorum rahat bırakmıycam seni açana kadar hadi önemli :D ;)

0|0
    0|0
  • kız gibi yapmayı aşağılıyoruz ama o kızları yapmak için maymun oluyoruz buda ayrı bir ironi :)

0|0
    0|0
  • Salya sümük:))) miz miz, cit kirildim, arzular selale

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• aşağılanmış bir algı olmasına sinirleniyorum sadece.
    Bana çağrıştırdığı ise intizamlı, özenerek yapmak bir şeyleri...

1|0
    0|0
  • Feminist değilim. Cinsiyetim gereği kibar ve hassasim. Hormonlarim böyle benim elimden gelen birşey yok. Kız gibi lafınin nasıl kullanıldığına bağlı. Aşağılamak için kullanılıyorsa kırılırım tabi

0|0
    0|0
  • Aşağılanma gibi geliyor. Erkeklerle de futbol oynadığımda "Oğlum kaleye kız mı koydunuz. Kız gibi mi oynayacağız?" derlerdi. Kızlarda erkekler kadar güçlü olabilir bence.

0|0
    0|0
  • Eylemlerin kibar yapılması

0|0
    0|0
  • Gurur duyurum aşağılanmış hissetirmem kendimi

0|0
    0|0
  • Araba kullanmak abim hep öyle diyor 😒😒😒

0|0
    0|0
  • Güzel :) narin hoş :)