Biraz önce bana, 'sizin ülkede 4 kadınla evleniliyor mu?' diye sordular?

Ciddi ciddi sordu Isvicreli bir cocuk. Dondum kaldım. Sizin ülkede neden Golf yok diyeni duymustum da boylesini ilk defa duyuyorum. Yurtdisinda Turk olmak cok garip sorularla karsi karsiya kalmak demek arkadaslar. Bazen bizi Arap ulkelerinden farksiz gorenler oluyor.
Bir ara da bir salak, sizin ülkede kizlar okuyabiliyormu, diye sormustu. 🙄

Güncellemeler:
3ay Arkadaslar düsüncelerinize saygım sonsuz fakat bu konuda karsi tarafı suçlamak biraz yersiz olur. Böyle bir ayetin oldugu da tartısılmaz gerçektir. Ki bu insanların böyle bir ayeti bilmesi de aslında aptal olmalarından cok araştırmacı olduklarını gösterir. Hatayı kendimizde aramalıyız.
3ay NİSA-3: Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.)

1|1
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• Burada suçu onlarda mı buluyorsun bizde mi? Ne yazıkki algı böyle, bu algiyi degistirmek için sen ne yaptın, oy verdiğin siyasiler ne yaptı, üstelik bizi medeni gormemeleri için birçok sebep var, cok şikayet etme gezip tanıştığın her insana gerçekleri anlatmaya çalış ve neden böyle düşündüklerini sorgula

2|0
    0|0
    • 3ay

Simdi bana sorarsan konu dine kadar gider ki ben inanışlarım cok farklı. Tamamen tarafsiz olup sizin tepkilerinizi ve düsüncelerinizi görmek istedim. Ama böyle bir durumda hatayı Turkiye'de hiç bulunmamıs birinde aramak yanlıs olur. Yani beni yanlis anlama, onlari suçlamıyorum. Ben yurtdisinda buyumus ve yasayan biriyim. Turkiye bana her konuda geride geliyor acikcasi. Ki boyle bir ayetin oldugu da tartisilmaz gerçek. Dindar biri de degilim zaten.

• 3ay

Çok güzel, eğer bu konuda bir gelişme olursa haber ver tartışalım enine boyuna:)

• 3ay

Okey :)

En İyi Kız Görüşü

• Bizde kadınlar bile 4 tane alıyor deseydin keşke :)

Valla bunları bizi böyle nasıl lanse ediyorlar anlamıyorum. Kendi ülkelerinde de türk asıllı bir sürü doktor falan var bayan. Bunlar neyin kafasını yaşıyorlar anlamadım. Amaçları sadece bizleri karalamak ve küçük düşürmek. Ama bizler buna müsade etmeyeceğiz. Sanki golf çok matah birşeyde bilmemiz gerekiyor. Onlar neden bizim geleneksel şeylerimizi yapmıyorlar o zaman.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• genel kültür eksilerde bazı insanlarda

4|0
    0|0
  • İşte yarattığınız algı bu. bizi hala canım yobazlarla bir tutuyorlar

2|0
    0|1
    • 3ay

Dogru soyledin. Yoksa kafalarından uydurdukları bir sey degil, Kur'an'da oyle yazdigini soyledi ki tamamen yanlıs oldugu da soylenemez. Ama genel kültür bakımından öyle bir sey olmadigini acikladim kendisine zaten.

• 3ay

Haklısın. Bu durum nasıl düzelecek bilmiyorum ama üzücü gerçekten

• 3ay

Kurucu değerlere dönmedikce zor kalkar. barbar yobaz olarak görüyorlar bu islamci görüntüyle. Halbuki bu adamlar türkiyenin yüzü değil.

• İşte yarattığımız algı bu. Sonra bana din düşmanı diyorlar. Hadi oradan! İslam'da serbest diye 4 kadınla evlenmek gibi bir karaktersizlik yapacağıma. Batılılaşırım daha iyi.

2|0
    0|0
    • 3ay

Haklısın gerçekten. Din dusmanı diye adımız cıkıyor fakat boyle bir ayet var iste. Yalan degil var yani. Bunu kabullendiremiyoruz insanlarımıza.

• 3ay

✋🏻😕

• Senin ülkende de okunsa, zaten böyle sorular sormazdınız diyemedin tabii sende.

1|0
    0|0
    • 3ay

Evet, kiz cocuklarını da gömüyoruz bazen diye dalga geçtim ama, okudukları dogrultuda konusuyor adamlar. Cokta konusmanın anlamı yok, tamamen yanlıs diyemeyiz. Boyle bir ayet var sonucta.

• 3ay

Avrupalıları, Türkler Avrupa kıtasına sıkıştığını, hatta tıkıştırdığını biliyorlar. Onlarda Türk yükseliğine karşı, Modernizm diye birşey uydurdular. O yüzden Avrupa mide bulandırıcı bir hâlde ;)

• Normal tabi. Gun gectikce araplasip geriliyoruz.

2|0
    2|1
  • Bana deve var mı diyen olmuştu. :) Aklıma cem yılmaz gelmiş senin gibisi yok demiştim. Hey gidi günler hey :D

1|0
    0|0
  • Sizin ülkede de evlenebiliyor de 😂 İsveçteki imamlar da 4 kadınla evlendirebiyor sonuçta bir adamı, ama medeni kanunda yok. Aynıyız yani tatlım de ona.

0|0
    0|0
    • 3ay

İsviçreymiş, olsun o da aynı 😂 Anafikir önemli

• genelde öyle görülüyoruz avrupa da

1|0
    0|0
  • Öyle salak insanlara cevap vermemeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
    • 3ay

Ayetleri okuyup yorum yapti. Nerden bilsin konusup hallettik durumu sorun yok heheh

• Dün bir ingiliz sevicisi bir soru sormuştu, bende hala ülkemizde deveye binildiğini fes takıldığını düşünen o insanların bana sempatik gelmediğini hatta nefret ettiğimi söylemiştim, bu soru üzerine tuz biber oldu, yurt dışında Türkiye'yi aşağılayan herşey mübah gerçekten,15 yaş altı çocukların seviştiği, ülkede 4 kadınla evlenildiği, herkesin kapalı olduğu, erkeklerin fes taktığı, arapça konuşan bir ülke sanıyorlar bizi

0|0
    0|0
  • deseydin deve ile de yolculuk yapıyoruz

1|0
    0|0
  • Pek şaşırmadım

1|0
    0|0
  • evet de..

1|0
    0|0
  • Anan deseydin

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Cehalet basa bela😑

1|0
    1|0
  • Boyle duşunduren arap yancısı insanlar bol sovmeli selam😒

1|1
    0|0
  • olur öyle :D

1|0
    0|0
  • Buraya gelen bir turist türkiyeyi çöl sanıyomuş gelmeden önce

1|0
    0|0
  • garip

1|0
    0|0
  • Ee musluman ulke genel olarak. Muslumanlikta da 4 kadina izin var. Gayet dogal bir soru.

1|0
    3|0
    • 3ay

Müslümanlıkta 4 kadına izin mi var? Başka bir şeyle karıştırıyor olmayasın?

• 3ay

Sevgili Hilerya, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Sana düzgünce sordum, cumlelerinde ki seviyesizligi anlayamadım, neyse. Yazma bir şey okumaya tenezzül etmem.

• 3ay

Sen soru mu sordun laf mi soktun bunu anlayacak duzeydeyim oku ya da okuma farketmez. Soru soracak insan oyle bir ayet var mi diye sorar baska biseyle karistiriyor olmayasin demez cok biliyormus gibi.

• kadına ımam nıkahı kıyılırken taleb edılmesı lazım eger kadının rızası olmazsa o an erkek ikinci eşi omrunce ısteyemez evlenemez

0|0
    0|0
  • Vay be nelere kaldık

1|0
    0|0
  • aptallar.

0|0
    1|0
  • yalan değil sonuçta sormalı doğal

1|0
    1|0
    • 3ay

Aynen dogal tabi. Ama genel kulturumuzu bu kadar asagida gormelerine sasirdim sadece

• 3ay

şu yönden bakmak lazım bu gün hangi ülke dört dörtlük ki ama bizdeki çocuk gelinler, evlenme yaşının küçük olması bu tarz iğrençlık orta doğuda var onlarda normal olarak böyle biliyor

• Ohaa

0|0
    0|0
  • mal mı bunlar be

0|0
    1|0
    • 3ay

Pek sayilmaz aslında sadece bilgisiz kalmis bu konuda

• 3ay

Hepsinin elllerinde telefon var az araştırsalar bilirler karalama kampanyası bunların yaptıkları

Yükleniyor...