Süslümanlar okuyun bunu ?
Size göre tesettür nedir?

2|3
1914

En İyi Kız Görüşü

• Farzdır. Bu kadar. Değer açıklık ya da kapalılıkla ölçülmez. Ben kapalıyım ama çok takıldığım bir şey değil açıklık. Bende açık giyinirdim zaten 2 yıldır kapalıyım. Önceden kıymetsizdim de şimdi mi kıymetli oldum bu çok saçma bir bakış açısı.
    İnsanlar açıklıktan daha günah olan şeylerden bu kadar yakınmazken niye hep bu konuya takılır yani anlam veremiyorum.

4|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman diğer müslümanın kusurunu örtmeli gözüne sokmamalı

5|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 18

• Hey Allah'ım ya.
    Altındanlar maşallah.

4|1
    1|1
  • Abaza erkeklerde okusun :D foto istemeyin artik benden :D

3|1
    1|3
  • Ne güzel yazmışlar be..

0|1
    1|0
  • Evet okuyun

0|1
    3|2
  • Kendini mucevher gibi saklayip en guzel sekilde Allaha karsi ibadet etmektir
    Dunyevi zevklerden az da olsa uzaklasmaktir

0|1
    0|0
  • Evet öyle çok güzel bir yazi

0|1
    2|0
  • Çarşafa gir kızım çarşafa Korunma, değer, level 7+

0|0
    2|1
  • Hahahahhahah😂😂😂

1|0
    1|1
  • Kesinlikle katiliyorum

0|1
    1|0
  • Kıymetli taş mıyım ben allah aşkına ajfjjd gereksiz buluyorum ben. Kadınları kapatalım sadece eli ayağı yüzü görünsün. Tamam da insan soruyor neden? Allah emretmiş. Saçma

0|0
    0|0
  • dınıı duzgun asılayıpp duzgun anlatsalar anlarlar ama cogu zorlayarakk baskı kurarak bısıler yaptırmaya calısyolar karsıyım bunaa ben. ısteyen ıstedıgınıı yapmakda ozgur olmalıı herseyıı guzel bı dılle anlatıp gerı cekılmelı ebeveynler amaa ne yazıkkı oyle olmuyo sonrada etraf susluman dıye adlandırıılmıs kısılerle dolu oluyoo

0|0
    0|0
  • Dogru demis

0|1
    0|0
  • Herkesin tesettürü kendinedir. Kalpte gizli olan niyeti yalnız Allah bilir. Kapalı olan mükemmeldir açıık olanı taşlayın diye bir iey yok. Şekilcilik yapmayın herkes hesabını Allah a verir ve kimseye bir şey ispatlamak zorunda değildir

1|0
    0|0
  • Susluman sa sanane 😉

0|0
    1|1
  • Of ne saçma ya evden çıkmayalım o zaman görcekler diye mal mal konusmayın mk

1|0
    2|2
    • Biye arkadaş tesetturlulee evde mi oturuyor. Son kısımda yazılanı okumadin ya da isine gelmedi tarz olan degil farz olan tesettur seni kıymetli yapar..

• @ardacan14 sen de anana selam söyle ellerinden öperim :D

• Bu Risale-i nur da mı geçiyodu hikayenin aynısı değil değerli taş muhabbetti

0|0
    0|0
  • Süslüman 😂😂

1|0
    2|0
  • Bana göre tesettür ahzap ve nur suresidir

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Elmas, bilinen en sert maddelerden biridir ve değerli bir taştır. Karbon elementinin bir modifikasyonu grafit, diğeri ise elmastır.
    Elmasın saf karbon olduğu ilk olarak Fransız kimyacı Lavoisier tarafından keşfedilmiştir. Lavoisier, elması yakmış ve yanma gazının sadece karbondioksit olduğunu görünce elmasın karbon olduğu hükmüne varmıştır.
    Özellikleri
    En belirgin özelliği sertliğidir. Mineralojide kullanılan mohs sertlik göstergesinde en yüksek rakamla (10) gösterilir. Bu, diğer bütün mineralleri çizebilmesi demektir. Sertliğinden dolayı endüstriyel aletlerde kullanılması büyük önem kazanmıştır. Keza dayanıklılığından ve ışığı çok iyi kırmasından dolayı kıymetli bir zîynet eşyâsıdır. Elmas mineralinin her cihetteki sertliği aynı değildir. Fakat X ve Gama ışınları ile en sert yönüne doğru yönlendirilerek, aletlerde kesici olarak kullanılması sağlanır. Endüstriyel kullanım amaçlı yapay elmas üretilir, fakat elmasın yapay ya da doğal olduğu kolayca anlaşılır ve yapay olanının ziynet eşyası olarak bir değeri yoktur.

Elmas, ametalik özellikler gösterir. Erime noktası 3547 °C’dir. Yoğunluğu yaklaşık 3,5 gr/cm³tür. Havada 850 °C’de yanar. Havasız ortamda 1500 °C’de grafite dönüşür. Oda sıcaklığında hiçbir madde etki etmez. Florla 750 °C’de, karbon tetra florür (CF4) bileşiğini meydana getirir. Diğer halojenlerle birleşmez. Elmas izometrik bir sistemde kristallenir. Her karbon atomu kendisini çevreleyen dört karbon atomuyla düzgün dörtyüzlü meydana getirecek şekilde bağlanmıştır. Daha doğrusu iki tâne kare tabanlı piramidin taban tabana gelmiş şekli görünümündedir. 12 yüzlü ve kübik kristal yapıları da vardır. Kristallerin rengi beyaz, kahverengi, siyah veya renksiz olabilir. Mineralin içinde yabancı atom mevcudiyeti de söz konusu olabilir. Fakat her 10.000 karbon atomu başına ancak bir tâne yabancı atom bulunur. Hattâ güzel tabiî elmasta 100.000 atom başına ancak 1 tane yabancı atom bulunur.
    devamı için https://tr.wikipedia.org/wiki/Elmas

1|0
    0|1
  • farketmez

0|1
    0|0
  • Altın, elmas, inci vs ne kadar maddeci bir bakış açısı bu? Kadın en başta insandır, insan! İnciye, altına değeri veren insan oğludur bunları değerli kılanda insanlardır öyle bir yazıyor ki sanki altın falan tanrısal bir değerde. Bu kadar metalaştırmayın her şeyi en ayar olduğum insan tipi mümkünse mağarada falan yaşayın biz sizi hiç bulmayız, sizde değerli olursunuz merak etmeyin...

1|0
    0|0
  • bu annenin elinden öpesim geldi
    bu kadarda güzel anlatılırdı yahu

0|1
    0|0
    • Bide görüşleri oku nasıl saldırıya geçmişler bir bak. yok kadın eşya mı filan diyolar ulan hic mi okulada mecazi anlam siye bisey görmediler mi bunlar

• ya sen bunlara ne bakıyorsunn arkadasım
      kendi çıkarlarına ters bu yazı. herşeyde onun bahanesi

• Okurken ne alaka dedim. Altına o değeri biçen insandır ama insan oldu olası değerli bir varlıktır. Canlıdır ve saygıyı değeri hak eder. Kapalı diye elmas mı oldu? Yakut mu oldu? Zümrüt?
    Ne saçma bir bakış açısı bu.
    Inanmayan insanları ya da inancı zayıf olanları tesettüre ısındırmak için abuk sabuk yaftalar yapılması komik. Bu benzetmeler laf salataları lüzumsuz.
    İnanıyor musun?
    O zaman tek sebebin "farz" olması olsun.
    Gerek yok bu zırvalara.
    Çünkü hakikatrn "zırva".

0|0
    0|0
  • TEBRİKLER

0|1
    1|0
  • david ricardonun arti deger teorisinde elmasin kullanim degerinin dusuk ama piyasa degisim degerinin yuksek oldugu mal olarakta tanimlar...

0|0
    0|0
  • İşte en başta yanlış burada yapılıyor. İnsanı kıyafet ya da tesettür değil, düşüncesi ya da kişiliği kıymetli yapar. Sen öğret böyle kızım tesettürlü ol gerisi önemli değil sonra tubitakta ledli ekmek dolabı yapsınlar.

1|0
    0|0
    • Ayrıca yerden çıkan altın ya da elmas işlenmezse 5 para etmeyen taş gibi görünür. Önemli olan ondan ne yapabileceğin yani içidir

• O zaman mağraya girsinler mağaranın ağazını kapatsınlar kazı sonrası bulalım kadınları...

0|0
    0|0
  • Evet bu hikayeyi önceden okumuştum. Benim de önerim şudur ki lütfen modan denilen saçma sapan sistemin kurbanı olmayın. Modanın kuralları 14 yy. önce gelmiş ve halen devam etmektedir.

0|0
    1|0
  • aklı başında bir genç kız vicdanının sesini dinleyerek tesettüre girmez

0|0
    0|0
  • Üzdün

1|1
    1|0
  • memelerin bacakların elmasa benzetilmesi hoş bir durum degil.. hiç hoş degil :D tabi cografi bir örnek edebi degeride var metnin ama katılmadım :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...