Bu evden kurtulmak istiyorum ne yapmalıyım?

Dün eve biraz geç geldim. babamda uyuymamış beni beklemiş sırf laf sokmak için. normalde erkenden yatardi. saat kaç oldu falan diye benimle tartıştı. benimde çenem durmadı açıkçası. birbirimize girdik dün. resmen dalıcaktı bana ama annem tuttu. bu nasıl birşey ya. normalde bu adam birşeye karışmaz pek. son zamanlarda herşeye burnunu sokmaya başladı. annem bile böyle. beni git gide daha cok sıkmaya başladılar. ne yapmalıyım nasıl kurtulmalıyım? Hani evi bırak git çalış diyenler iş yok onu bende çok düşündüm yoksa. yüzlerinede bakmak istemiyorum gidicek bir yerimde yok

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu olayları bende çok sık yaşıyorum. Aile iç güdüsü. Ortalık karışık diye endişe ediyolar. Bak şöyle düşün sen anne ya da baba olduğunu düşün. Kızın eve baya geç bir saatte geliyo aklına türlü çeşit kötülükler gelir dimi. Eve gelişini dört gözle beklersin o gelene kadar uyumazsın. Onların yaptıkları da bu aslında. Söyleyiş tarzları biraz sert bizler genç olarak anlaşılmak özgür bırakılmak istiyoruz. Fakat olay evlat olunca iş öyle olmuyor. Ben şahsen kızım olsa bu devirde kafasını camdan dışarı çıkartmam o kadar kötü insanlar var ki. Kendini koruyamaz iç güdüsüyle direk koruma kanatlarını açmayı düşünüyon. Bak evli ve anne olmadığım halde böyleyim. Onların ne hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Gitmen çözüm değil. Onlarla uzlaşmaya çalış gecikeceksen haber ver nerede olduğunu bilsinler

0|0
    0|0
    • Ama ben kız değilim. ve takıldığım yerde evimize yakın gayet güvenli bir yer

En İyi Erkek Görüşü

• Sorumsuz, çocuğu ile ilgilenmeyen veya ilgilenemeyen babanın çaresizce sergilediği bir eylem. Sen babasın ve çocuğun için elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Baktın olmuyor o evi terk etmeden sev kıçına tekmeyi basacaksın ama asla aile eğitimi sevgisini vermeden bir şeyler beklemeyeceksin. Çok verici olacak karşılığını göremeyince de bir o kadar insafsız olacaksın. Sana gelince. Eğer adam gibi adamsan ailene zararın yoksa ve her şeye rağmen bu muameleyi görüyorsan. Dişini sıkacak ve okuyup ya da çalışıp mesleğini eline alacaksın. Bu devirde kimse göz yaşına bakmaz. Gerekirse günlük karın tokluğuna çalış cebin para görmesin ama gelecek vaad eden işlere yönel. Sonra kralsın be oğlum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Madem onlarla aynı evde yaşıyorsun biraz onlara uy. Gece yarısına kadar dışarıda durmanın bir anlamı yok zaten. Gidene kadar katlan

0|0
    0|0
  • Senin işin neydi de geç kaldın? onlar senin anne baban o evde yaşıyorsan onlara hesap vermek , vakitli gelmek zorundasin.
    Anne babanı değilde kendini eleştirmen gerektini düsünüyorum. Sevmeyen bir baba seni beklemezdi ve sana kızmakla bile uğraşmazdi.

0|0
    0|0
  • Önce bir işe girip sende ev masrafına ortak olmalı ve ebede kendine söz Hakkı bulmalısın.
    Şayet , kaç yaşındasın bilmiyorum ama ailen senin için endişeli.

0|0
    0|0
  • Besle kargayi oysun gözünü demisler. Anan baban onlar senin allttan alsan olürmüsun yarin birgun ölecekler mumla ararsın.

0|0
    0|0
    • Kaç yaşıma geldim burda. asıl karışmaları saçmalık

• 20 yasindasin daha kac yasima geldim diyosun. d :P

• 20 yaşındaki bir erkeğe bu kadar karışılmaz. tüm arkadaşlarım rahat rahat geziyor. hatta benden küçükler bile

• nası ıs yok yaa etrafda ıs cokda yapan yok desene sen onaa ben 18 den sonraa anne babayla yasamaya devam etmeyı mantıklı bulmuyorumm kendı ayaklarının ustunde durmasını ogrenmelı ınsan herseyden onemlısıı

0|0
    0|0
    • Sınava hazırlanıyorum kazanıyım zaten yanlarında durmuycam. ben şuandan bahsediyorum şu an nasıl davranabilirim diye

• oo zaman sınavaa kadar sabret sonrası Allah kerım

• Hem calismiyosun hem anana babana laf ediyosun iyi yapiyolar kotu yola dusmeni istemiyolardir belkide fazla rahatlik iyi degil

0|0
    0|0
    • Ben sinava hazırlanıyorum yalnız. işsiz güçsüz bir insan degilim.

• @Muzdarippp ne yapayım o zaman. gerçekten eskisi gibi olamam onlara karşı. söylediklerini duymadın. ve fazla abartılıydı

• Kotu yola dusmekle sadece fahisemi olunuyor madde bagimlilig alkol bagimliligi hirsizlik gece hayati vs vs bunlarin hepsi kotu yol cok sigsin.

• Bu yaşta karışmaları çok saçma.

0|0
    0|0
  • düzelmez bu durum sen bir şey yapmadıkça. ya alttan alırsın ya da çeker gidersin

0|0
    0|0
    • Ama nereye?

• Para biriktirene kadar üniversiteyi kazanıp giderim. ben şu an durmak istemiyorum burda

• ben senin profilindeki yaş yazısına Gore konuşuyorum eğer üniversite imkânın varsa tabii ki üniversiteye git

• Kac yasindasin evlen

0|0
    0|0
  • Bir an önce iş bul ve evlen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İnsanin annesi babasi evladi hakkinda kotu seyler dusunmez. Ne soyluyorlarsa iyiligin icindir suphesiz.
    icinde oldugun ortam arkadaslarinla aileni kiyaslayarak onlari yargilama.
    Birgun seninde omuzlarina onlarinki gibi bir yuk biner ozaman anlarsin ve o gun hak verirsin pisman olursun ama artik o iyi insanlarida bulamazsin.
    Topraga sarilmanin nasil bir duygu oldugunu bilemezsin.
    Kendini gozden gecirmelisin. Uzme onlari.

0|0
    0|0
  • Evden uzaklaş kaç

0|0
    1|0
    • Bende isiyorum ama gidicek yer yok

• Onlar sonuçta ailen senin katlanıcaksin artık gelip geçer bana da oyleler bna hergun laf sokuyo babam

0|0
    0|0
  • Is yok mu?
    ben hayyatta inanmam bu ulkede issizlik diye bisey yok. Is begenmeyen insanlarimiz var. Veya sartlari kotu isler var, ama calismak isteyene mutlaka is var.

0|0
    0|0
    • İyide sınava hazırlanıyorum okumayan işsiz güçsüz bir insan değilim. daha 20 yaşıma yeni giricem

• 25 30 arasi gosteriyor yasini, ogrenci oldugunuda belirtmemissin. problemim ustune git sorun neyse cozun kardesim. Gelecegini kuracak en onemli adimlari atiyorsun, kafani bide boyle seylerle mesgul etme o zamn. Ailen senin yaptiklarini hos gormuyorsa sen onlarin yaptiklarini hos gor. Baska bir secenegin yok anladigim.

• 20 yaşındayım ve sınava hazirlanıyorum. çevremdeki kimsenin ailesi karışmıyor kızların bile. öyle gece gündüz gezen bir insan değilim. nadiren geç gelirim bu kadar. bu tepki fazla değil mi? Hoş göremiyorum gerçekten. şu an nasıl davranıcam onu düşünüyorum. eskisi gibi olamam cidden

• kaç git

0|0
    1|0
    • Nereye gideyim işte o sıkıntı

• Yaş kaç ve hangi şehirde yaşıyorsun

0|0
    0|0
    • 20 yaşıma giricem. kırşehirde yaşıyorum

• Yok maalesef. akrabalar var ama yakın değiliz

• Dostum o zaman sabret. İmkanın varsa oku. Evden kaçmayı falan düşünme çok pişman olursun. Kaçarsın yapamayıp geri dönmek zorunda kalırsın bu sefer daha çok baskı kurarlar onlardan habersiz adım atamazsın. Sabret sadece

• acilen para kazanmaya bak kardeşim yoksa herşey daha da batacak

0|0
    0|0
  • Belli bir yasa gelip ayakları üzerinde duramiyan birini anne baba pek sevmez. Mücadele et hayat için

0|0
    0|0
    • Daha 20 yaşıma giricem ve okuyorum ben sinava hazırlanıyorum öyle boş gezen bir insan değilim

Yükleniyor...