Türkiye yaşanabilecek bir ülke mi?

Türkiye yaşanabilecek bir ülke mi? Artıları ve eksileri nedir size göre?

• Evet, yaşanabilecek bir ülke.
    37% (43)36% (31)37% (74)Oy Ver
  • Hayır, yaşanmayacak bir ülke.
    35% (40)45% (38)39% (78)Oy Ver
  • Yaşamaktan sıkıldım. Yeni bir heyecan ariyorum.
    28% (32)19% (16)24% (48)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|36

En İyi Kız Görüşü

• Yaşanılmaz bir ülke. Gerek git gide sapıtan insan profili, gerek terör olayları, gerek siyasi çatışmaları ile yaşanması çok güç bir ülke haline geldi.

0|4
    0|0
    • 3ay

Senin gibi düşünüyorum. Düşüncelerimi özetlemişsin

• 3ay

Elalor boşver şunu. Cevap verince kendilerini bir şey zannedip her şeye atlayıp duruyorlar. Burada olduğu gibi

• 3ay

Doğru diyorsun

En İyi Erkek Görüşü

• Dünya üzerinde bu kadar imkan ve güzelliğe sahip başka bir ülke yok ama yine de yaşanmayacak bir ülke,
    Hergün bomba patlayabiliyor,
    Herkes ayrışmış durumda, ayrımcılık hat safhada,
    Mezhepler yüzünden insanlara kayrım yapılıyor,
    Ekonomik açıdan kötüyüz,
    İşsizlik oranımız çok,
    Enflasyon çok,
    Vergiler çok, örnek bir araba avrupada 10.000 TL ise burada aynısı 30.000 TL
    Benzini gazı osu busu pahalı,
    Sosyal hayat zengin değilsen neredeyse yok,
    Eşini çoluk çocuğunu mutlu etmek zor,
    özel ve kamu kurumlarında aşağılanan çalışanlar, mobbing'ler, işten atılıp tazminat alamayanlar, yalancı şahitlerle fakiri fukarayı ezmeler,
    İş güvenliği,
    Kariyer yapma şansı,
    Şimdi bir de fetösü çıktı,
    Halk iç savaş yokken bile iç savaş halinde
    Daha saymama gerek var mı bilmiyorum ama hergün kötüye giden acaiplikler ülkesiyiz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Türkiye turist olarak gelinip gezilecek tarihi yerleri olan, güzel yemekleri olan ve doğa olarak güzel olan bir ülke... Ama yaşanabilecek bir ülke değil. Ne can güvenliği var ne sosyal hayat var.

1|3
    0|0
  • Artık Türkiye'de yaşamak bir yetenek meselesine döndü.

1|3
    0|0
  • Turizm imkanları bakımından güzel bir ülke. İklimi vs de güzel. Şehirden şehire düşünce ve toplum yapısı da değiştiği için vatanımdan vazgeçmem. Deniz kıyısında kimsenin olmadığı yerleri tercih ederim çünkü ülkemin bazı kısım insanı abazalıkta çığır aşmış durumda. Tecavüz, terör olayları da arttı sadece Türkiyede değil diğer ülkelerde de öyle kıyametin yaklaştığına inanıyorum. O yüzden çok da şaapmıyorum ya farklı ülke merakım yok sadece gezmek için belki.

0|1
    0|0
  • Türkiyede şansa yaşadığımı düşünüyorum Hala hayatta olmam bir mucize

1|3
    0|0
  • Hayır değil. Genel olarak bakarsak doğudaki olaylar yüzünden pkk yüzünden bile yaşanacak bir yer değil, tecavüzcüsü sapığı vs de cabası ben doğru düzgün yaşıyorum diye ülkenin genelne yaşanalacak birbyer demek manyık işi değil.

0|1
    0|0
  • İnsanlar kendilerinden olmayanı yargılamaya bayılıyor, terör şiddet tecavüz had safhada, din istismarlığı var, siyaset desen halkın refahından başka her şeyi düşünüyor, işsizlik çığ gibi.. saymakla bitmez.

0|1
    0|0
  • Hayır, yaşanmayacak bir ülke.

0|2
    0|0
  • Taşına toprağına kurban olurum ülkemin. İki kıçı kırık yüzünden neden Türkiyemden soğuyum ki? Bu topraklarda doğdum, bu topraklarda yasıyorum, bu topraklarda da ölürüm.

0|1
    0|0
  • artık yaşanılmıycak bir hale geliiyor, getiriliyor.

0|1
    0|0
  • Insan vatanini nasil sevmez anlamiyorum ben ulkemi cok seviyorum memnunum

0|1
    0|0
  • Eskiden öyleydi, şu an yaşanmayacak bir ülke.
    İmkanım olsa kesinlikle giderdim.

0|1
    0|0
  • Artık yaşanmayacak oldu.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Evet yaşanabilecek bir ülke

0|0
    0|0
  • her ülkede sorunlar var nerde huzur var kim vatanın sana ait genç sahip çıkıp korumak senin elinde bir kaç şer.. fsize fırsat verip yemek yediğin vatana sahip çıkamıyoran utannnn

0|0
    0|0
  • yasanmaz ülke ama yasıyoruk işte :D

0|0
    0|0
  • Teror olayları ulkemizin durumu bence yasanilacak bir ulke degil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Kotu seviyede

0|3
    0|0
  • 1071 den beri Anadoludan, 1453 den beri Istanbuldan atmak istiyorlar bizleri bu topraklardan. demekki cok kiymetli topraklar butun dunyanin gozu ustunde fikrinde hem fikir olabiliriz.
    Demekki probelem vatan topraginda degil, uzerinde yasayanlarda, zorlastiran bizleriz. Bizim icimizden cikan siyasiler, askeri gorevliler ve siviller. Nasil daha kotu yasariz yarisina girdigi icin hergecen gun zorlasiyor. Ama yine de asla yasamak istemem baska bir ulkede.

0|1
    0|0
  • Yürürken bir anda bbomba patlayabilir, sapığın teki tecavüz edebilir, gaspa uğrarsın.. ama tüm Türkiye böyle değil.

0|1
    0|0
  • Nüfusu değiştirirsek...
    Arabistan özentilerinden kurtulursak

0|3
    0|1
  • Çoğu ülkeden iyi

0|1
    0|0
  • şu an ki nüfus yoğunluğu ile yaşanılmayacak bir ülke. Ayrıca yaşanılan bir takım terör sorunları da buna cabası.

0|1
    0|0
  • Gorsellik vs anlaminda evet ama kesinlikle suanki sistem ile yaşlanilacak bir ulke degil

0|2
    0|0
  • Bu vatan kanla alindin ancak kanla geri ala bilirler iki teror olayina ulkesinden vazgeçmek neyin nesi arkadas onlar saldiracak biz sehit verecez asla pes etmek yoklk

0|1
    0|0
  • İzmir var bir tek

0|1
    0|0
  • Buyuk sehirler sıkıntı ama git egede sahil kesiminde ki ufak yerleskeler rahat huzurlu.

0|1
    0|0
  • Her türlü pompaya müsait. Seks turizmi gelişmiştir. Ensar vakfı bunun en ciddi örneğidir
    Hüloğğ

0|1
    0|0
  • Dier ülkeleri medyanın size gösterdiği kadar biliyorsunuz fazlasını değil kesin sesinizi şu güzel ülkemize sahip çıkın ben birçok Asya Avrupa ve Afrika ülkesine gitmiş birisi olarak tek şey söylerim yatıp kalkıp dua edin cennet gibi ülkemiz var

0|1
    0|0
  • Tatil için güzel bir ülke Türkiye :) Doyamadım bu sene :)

0|1
    0|0
  • koca ülkede psikolojisi sağlam adam yok sen karar ver ne kadar yaşayabilyoruz

0|2
    0|0
  • yaşanılamaz bir ülke.

0|1
    0|0
  • Hatta imkaniniz varsa cikin bu ulkeden yarin ayagimizin altinda bomba patlarsa...

0|0
    0|0
  • Hayır değil.

0|1
    0|0
  • Şu Yaşanmaz Diyen G*T Lalelerine Söylüyorum Amerikada Veya Diğer Devletlerdede Sapığı LGBT si Terörü Var Medya Size Yansıtmıyor Bilmeden Yaşanmaz Tarzında Aptalca Yorumlar Yapmayın.

-Microsoft Cert. System, Network And Net. Sec. Pro. Eng.
    MCSE-MCITP

0|0
    0|0
  • Türkiye'den başka memleket görmeyenler için gayet iyidir Türkiye, fakat dışarıda özellikle Avrupa ülkelerinde insanlar yeryüzünde cennet hayatı yaşıyor.

0|0
    0|0
  • böyle bir vatan ı sevmeyen beğenmeyen sqtirip gitsin Dedelerimiz ninelerimiz sizin geleceğiniz için canını hiçe saydı bu vatan öyle kolay kazanılmadı öyle kolayda kaybedilmicek beğenmeyen hadi ordan olup gidebilir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

0|0
    0|0
  • Ülke olarak baktığımda dünyada değişmeyeceğim yer ancak soru şöyle olursa Türkiye'deki insanlarla yaşanabilecek bir ülke mi? Hayır.

0|0
    0|0
  • Yaşanmayacak ülke diyenler gitsin ülkemizden o zaman kalabalık yapmasınlar

1|0
    0|0
  • deıl

0|0
    0|0
  • yaşayabiliyor musun? evet. o zaman yaşanabilen bir ülke.

1|0
    0|0
  • ülkemiz kadar güzel bir yer yok ama malesef bize rahat batıyor

0|0
    0|0
  • Bu gübe

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Ya sev ya terket !