Erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu biliyor muydunuz? Düşünceleriniz nelerdir?

Cinsiyet olarak baktığımızda erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu söylemek mümkün. Kişisel olarak bakarsak ise üstünlük takvadadır sözü aklımıza geliyor.

Erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. O sebeble ki Allah onlardan kimini (erkekleri) kiminden (kadınlardan) üstün kılmışdır. (Nisa Suresi, 34)

Not : Detayı okumadan yazılan görüşlere cevap verme tenezzülünde bile bulunmam.

• Erkekler kadınlardan üstündür.
    22% (6)46% (6)30% (12)Oy Ver
  • Erkekler ve kadınlar eşittir.
    30% (8)46% (6)35% (14)Oy Ver
  • Üstünlük takvadadır.
    48% (13)8% (1)35% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3ay 1xperliler boşa yorum yapmasın engelliyorum fake hesapla karşıma gelmeyin.
3ay Güncel.

0|0
15|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Şimdi pezevenklik yapanbir adamla namusuyla çalışan evli olan bir kadından üstün göremezsiniz. Kötü yolda kendi isteğiyle çalışan bir kadını da namusuyla ailesine bağlı olan bir erkekten üstün göremezsiniz. İnsan ilk önce bakacak ben insan mıyım yoksa hödük müyüm diye sonra erkekler kadınlardan üstün ya da kadınlar üstündür diyecek.

2|0
    0|0
    • 3ay

Cinsiyet olarak dedim.

• 3ay

aynı şeye gelmiyor mu zaten kadınların kötü yola düşmesindeki sebepte bir nevi erkek değil mi? kadınların bazı düşüncesiz tavırları erkekleri evlilikten aileden soğutma sebebi değil mi? Şimdi namazında niyazında olan bir kadınla kendini zinaya içkiye kumara adayan erkek nasıl bir olsun ya da erkek ondan üstün olsun?

• Madem erkeksiniz Hz. Fatıma'dan daha üstün olmaya çalışın bakalım.
    Yerse :)

2|0
    0|0
    • 3ay

Orada ki yerse uygun olmadı.

• 3ay

sayıyı geçelim siz kendinize bakın

• 3ay

Ben kendime zaten bakıyorum merakta bulunmayın. Bu soruyu sorma amacınız da kendi egonuzu pohpohlamak sanırım. O yüzden ukalalığınıza daha fazla katlanamayacağım.
      Yorum yazmayın.
      Cevaplamayacağım.

• Hiçbir kadına üstün ya da hiçbir erkeğe aşağı diyemem şu anda.
    Sadece peygamberlerin erkek olduğunu varsayarak bunu diyebilirsiniz.
    Aksi takdirde direk erkekler üstündür diye asla demedim, demeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Unutmayalım ki kadın ve erkek ne şekilde yaratılmış olursa olsun ancak takvalarıyla birbirinden daha üstün olabilir. Allah kullarına cinsiyetine göre değil, takvalarına göre değer vermektedir.

”Ey insanlar! Biz sizi, bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve örfler yoluyla tanışıp kaynaşasınız diye size milletlere, boylara ayırdık. Hiç kuşkusuz, Allah katında en seçkininiz, sakınılması gereken şeylerden en çok sakınanızdır.” (Hucurat, 13)

Hucurat suresi 13. ayet, Nisa Suresi 1. ayete paralel ve destekleyici olarak, Allah ‘ın biz insanları bir erkek ve bir dişiden yarattığı bildiriliyor, en seçkin olanımızın ise sakınılması gerekenlerden en çok sakınanın olduğu söyleniyor.

1|0
    0|0
  • Detayi da okudum yine de ayni kanaatteyim. Isinize geldigi gibi ayetleri bir bir cekip aklinizca zeka gösterisinde bulunuyorsunuz.

1|0
    0|0
  • Allah hz. Peygambere öyle bir kız evlat verdi ki, nice erkekler tırnağı bile olamadı. Dinden imandan konuşan kişi kadın erkek diye üstünlüğü belirlememeli. Üstünlük imanladır.
    Kendinizle çelişmeyin.

0|0
    0|0
  • Ayetleri kendinize gore yorumlayamazsiniz. Ustunluk ancak takvadadir. Kendi yorumunuza gore ayetlerin icine parantez ekleyemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Cinsiyetin üstünlüğü nasıl bir zihniyettir?

1|1
    0|0
  • Kimse kimseden üstün degildir.

1|0
    0|0
  • "Cinsiyet olarak baktığımızda erkekler üstündür"den ne kastettiğinı anlamadım ama Güç bakımından evet erkekler kadınlardan üstün ama haklar bakımından eşit olmalıyız

1|0
    0|0
  • Ayeti inkar edemiyecegimeze göre öyledir

0|0
    1|1
  • Bedenen güçlü erkekler zeka olarak kadınlar bira daha önde

0|0
    0|0
  • Burada polemik yaratmak için bulunuyorsun resmen. Neden kadınlar için inmiş bir sureden bu bölümü kasıtlı olarak alıp insanların dine kötü bakmasını sağlıyorsun. Ayıp değil mi? Kadın ve erkek dinen eşit değildir ama bir bütünün birbirini tamamlayan parçaları gibidir. İslam dini kadına en çok değer veren dindir. Erkek bilimsel olarak fikren, ruhen ve fiziksel olarak daha güçlü bir yapıya sahip olduğundan öyledir. Ama sorduğun soru erkekleri yüceltici kadınları da yerici cinsten ayet, hadis örneği verirken ek olarak daha fazla örnekler de belirtmelisin.

1|0
    0|1
  • Erkeklerim sadece bedenen güçlü olduğunu düşünüyorum çünkü bir kadın isterse zekasıyla on erkeği birden parmağında oynatır. Kadın ve erkeğin birbirini tamamlandığını düşünüyorum.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...