Yatay gecis yapan bilgisi olan yardimci olabilir mi lutfen?

Bu yil 75 burslu halic unisi mutercim tercumanlik ing kazandim buranin cikcagini hic dusunmuyodum benim siralamam 11 bindi orasi 9binle almisdi en son ist unisini cok istiyodum yatay gecis yapmayi denicem ayni bolume gecmek istiyorum o bolumun pauni 460 falandi benim 400 du ama zaten puanla girmek istemiyorum not ortalamami yuksek tutup oyle yatay gecis yapmaya calsicam bu imkanim var mi yani not ortalamam yuksek olursa beni oraya alabiliyolar mi yoksa illa osym puanim da mi yuksek olcak oyleyse tekrar bir yil daha hazirlanabilrim... Nolursun biri yardim etsin orayi cok istiyorum not ortalaman yuksek olursa puanina gerek yok alabiliyolar diye biliyorum

0|1
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Not ortalaman en az 3.0 falan olması lazim butun univ. ler her donem %30 luk kontenjan açmak zorunda yani gecebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yatay geçişte bir sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Bir sey sormak istiyorum benim cahilligime verin lutfen. Bu %50 burslu falan olunca o universite sana burs mu veriyor? Ve bu ozel universitelerde mi gecerli?

0|0
    0|0
    • 3ay

%50 burs olunca o bolumun yarisini oduyosun sadece mesela yani ozel unilerde gecerli sadece cunku devlette zaten para odemiyosun okula ama ozeller para oldugu icin tutturdugun puana gore burs aliyosun ben 75 burslu tutturdugum icin %75inj odemiyorum sadece kalan %25ini oduyorum yani bolum normalde 20bin falanken ben 5bin falan oducem sadece :)

• 3ay

Peki cok tesekkur ederim :)

Yükleniyor...