Neden İnsanlarla Kötü Anlaşmaktan Korkuyorum?

Herkes ile anlaşabilmek, kimse ile kavga etmemek, kimseyi incitmemek, kimseyi sevmemezlik yapmak istemiyorum. Evet herkes herkesle anlaşamaz ve bu bir zorunluluk değil ama etrafımda birisi bana ters yaklaşınca üzülüyorum, yüzüme gülümsemeyince kötü hissediyorum. Biriyle kavga ettikten sonra o kişiden nefret dahi ediyor olsam onunla anlaşmazlık yaşadığım için kendimi kötü hissediyorum. Onların hakkımda kötü düşünmesini istemiyor, niye böyle oldu bu ya diyip ağlıyorum bile o psikolojiyle. Yapmam gereken biriyle kavga ettiğim zaman, sıradan biriyle kavga ettiğim zaman, bunu umursamamayı becerebilmek, o kişiyle aramdaki problemi çözmeye çalışmamak olmamalı. Kendimi suçlayıp yerden yere vurmam değil. Neden böyle oluyor? Onlara muhtaçmışım gibi ama bununla alakası yok. Niye böyleyim? Yani o kişi beni sevmek zorunda değil, belkide hiç sevmeyecek neden buna üzülüyorum ve kendimi değersiz hissediyorum?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• o korku bende de vardı ama eskide kaldı. korkma başlarda bu korku büyür gider ama kötü bile anlaşsan elbet ergeç iyi anlaşırsın bu sebeple bunu dert etme.

1|0
    0|0
    • 3ay

herkesle anlaşmak zorunda olmamalıyım bunu kabullenmem daha önemli bence.

• 3ay

sevdiğin ve önem gösterdiklerinle iyi anlaşman önemli yoksa sarı çizmeli mehmet ağadan bize ne

En İyi Kız Görüşü

• aynı beni yazmışsın ben de bundan çok çekiyorum dedikleri gibi çok umursamamak gerek ama ben bunu yapamıyorum malesef.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 1

• Tatlım bence bu sana güzel yüreğinin armağanı 😍Anladığım kadarıyla insanları kırmaktan korkuyosun ama inan bana kimse bunu hakedecek kadar değerli değil. Unutma fazla umursarsan, umursanmayan olursun 😉

1|0
    0|0
Yükleniyor...