Araç motoru değiştirme?

arkadaşlar merhaba toyota corolla aracım var aracımın motorunu değiştirmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim aracım 1.3 modeli avensis 1.6 motoru uyumluysa o takılıacak motoru değiştirirsem aracın değer kaybı olurmu?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Corollanin zaten 1.6 sı tutuluyor. 1.6 motor taksan cok iyi olur. Ama ruhsata işlenmesi gerekmiyo mu yeni motorun. Hepsini halledersen arabanin degeri bile artar

0|0
    0|0
    • 3ay

haklısın ama benimki 1.33 araçta hiç bir sensör yok bilerek almadım zamanında ne kadar sensör o kadar arıza passatım vardı 1.4 hıghlıne bir sensörü yaptırıyodum bu sefer elektrikli koltuk bozuluyodu deli oldum araba maaşımı komple yiyordu yaptırıp sattım arabayı. bunu aldım ama işte 1.6 avensis motoru uyumlu olurmu bilmiyorum. çünkü araç avensise göre daha hafif olduğundan uçar diye düşünüyorum

• 3ay

E inşallah hayirli olsn smdiden👌😊

• 3ay

Eig icin tesekkur ederim başkan 👋👌👍

Kızlar Ne Diyor 1

• Olmaz sifir motor yaptiriyosun minibusculer biraz sikinti yapar bu moyor degistirme olayina ama ufak aracti sikinti olmaz bence diye dusunuyorum bir bayan olarak ne kadar anliyosam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• araç motor değiştirme işlemlerinde çok ciddi değişikler yapıldı bunları öğrenmen gerek belirli bir yüzdenin üzerinde olmuyor o işler o motoru elektrik tesisatı ile birlikte yapacaksın öyle bir elektrikçide zor bulursun fatura proje işin mekanik kısmıda ayrı avensisin motoru şanzımanı ile oraya sığacakmı senin orj akslara uyum sağlayacakmı senin eski şanzımana taksan ayna mahruti yetiştirecekmi vites oranları ne olucak ayrıca motor takozları şanzıman kulakları senin araca uyucakmı senin bir makine mühendisi ile konuşman gerek forum donanım var orda araçlarda toyota bölümüne gir sana fazlasıyla yardımcı olurlar

0|0
    0|0
    • 3ay

motor sığıyor onu araştırdım ama kulakçıkları takozları bilmiyorum araştırcağım

• 3ay

artık hayırlısı yakıt problem değilse al bir vtec sür

• 3ay

eğer sedanı diyorsan. o şimdi alınmaz makyajlı kasa gelince alınır. eğer hatckback i diyosan onlar benim işimi görmez. gidişte kendi firmamızdan benzin alıyorum çünkü. yani bagajda benzin oluyo

Yükleniyor...