Görücü usulü evliliği mantıklı bulanlar gelebilir mi?

Görücü usulü evlilikler daha uzun sürdüğü için sağlıklı sanıyorsunuz ama uzun sürmesinin sebebi o kadınların boşanamayacak kadar ezik olması.

Çoğunda kadınlar mutlu bile değil. Sırf uzun sürüyor diye bu şeyi övmeyi kesin.

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilik ile ilgili bir teorim var. Günümüzde yeni jenerasyonun kurduğu evlilikler yüzde 80 oranında bitiyor içlerinde 1 yıl evli kalanından 1 hafta hatta 24 saat evli kalanına kadar çeşitlilik mevcut bunun sebebi aslında evliliğin normal sevgililik ilişkisinden çok da farklı bir şey olmaması. Yani sağlıklı bir ilişkiyi bitirecek büyük ya da küçük her sebep evliliği de bitirmek için yeterlidir. Eşlerin birbirini aldatması veya birbirlerine olan ilgilerinin azalması sıkılmaları da buna dahil. Eski evliliklerin uzun sürmesi veya bitmemesinin sebebi evliliğe yukledikleri gereğinden fazla anlamdan kaynaklı bu da eski jenerasyonun evlilik baskısı veya evliliğe gereğinden fazla anlam yüklemesi ile alakalı.

Teorim şu bundan 20 sene sonra gelecek yeni nesil evlilik bile düşünmeyecek. Takip eden 20 yıl içerisinde ise insanlar çocuk sahibi bile olmayacak çünkü kimse gayrimeşru bir çocuk sahibi olup onun yükünü sırtlamak istemeyecek. İnsan nüfusu hızla düşecek.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evlilik sayısı azaldığında "gayrimeşru" diye bir kavram olmaz zaten. Evlilik dışı çocuk sahibi olmak çok normal olacak çünkü i, şu an kuzey Avrupa ülkelerinde sıkça görüldüğü gibi.

• 3ay

Evlilik dışı bir çocuğu birçok insan istemez, ancak kadınlar menopoz sonrası doğurganlıklarını yitirecekleri için üstlerinde içgüdüsel olarak inanılmaz bir çocuk sahibi olma baskısı yaşıyorlar. Ama gelecekte insanın daha bencil daha kendi hayatına düşkün olacağını hesap ederek gayrimeşru çocuk sayısının azalacağını düşünüyorum.

En İyi Kız Görüşü

• Bana gore gorucu usulu sevmedigim birine gidersem mutlu olucagini hic sanmam

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Övmüyoruz zaten. Görücü usulü demek gider bakarsın anlaşırsanız flört edilir sonra söz nişan vs. Direkt evlenme değil

1|0
    0|1
  • Yakın çevremde bu şekilde evlenen ve mutlu olan çok kişi var. Kadınlar da zannettiğin gibi öyle ezik tipler falan değil. Görücü usulü evliliği ne sanıyorsunuz Allah aşkına? Gelin ve damadın kafasına silah dayanarak zorla nikâh masasına oturtulduklarını falan mı anlatıyorlar size?

0|0
    0|0
  • Sorun görücü usulü aşk mantık usulünde değil az bir sıkıntıya gelemeyen evinin kadının evinin erkeği olamayanlarda sorun, bu yüzden arttıya boşanmalarda

1|0
    0|0
    • 3ay

Kendine saygısı olan kadınlar sayesinde arttı. Doğuda boşanma neden az? Kaıdnlar köleliğe boyun eğmiş i, hayatları boyunca kendilerine saygı duymayan erkeklere itaat etmeyi kabul ediyorlar. Görücü usulü de böyle genelde.

• 3ay

Doğu tarafında var o tür bazı zorluklar, ama hepsi için geçerli değil, evlenilen kişiyede bağlı bu, aşkla evlenip kavgayla boşananda az değil

• Ben kaçıracam
    Babam anamı kaçırmış

0|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorsun. Bir örnek verirdim de özel olduğu için vermiyorum. Alakası yok yani.

0|0
    0|0
  • görücü usülünü çok yanlış anlamışsın. hem ayrılmak çok iyi bir şey mi sana göre? varya alınma ama orospuluğu çok güzel süslemişsiniz.

1|0
    0|0
    • 3ay

Erkek saygısız isa, ki çoğu Türk erkeği kaıdnları hizmetçi olarak görüyor, evet bu durumda ayrılmak çok iyi bir şey.

• 3ay

Öyle çünkü? Sor sitede ev işi ortak yapılmalı mı diye. En az yarısı kadının işi der. Ayrıca hiçbir Avrupa ülkesinin aldatma oranı da Türkiye'den fazla değil, orada insanlar sevdikleri için evleniyor, evlenmek zorunda hissettikleri için değil.

• 3ay

sanki burda anasını satiyim herkesi silah zoruyla evlendiriyorlar. bir yürü git hiçbir avrupa ülkesinde aldatma bilmem neymiş. bizim oralarda aile evdeyken erkek arkadaşını eve atan vardı sen bana ne hikâyesi okuyorsun? ayrıca sen karşılaştırmayı piçlerle yapıyorsan senin sorunun. benim çevremde hiç öyle bir olay olmadı, olmaz. yürü git başımdan yobaz seni

• Görücü usulü modern çağda düşündüğün gibi olmuyor sadece flörtleşme az oluyor bazı şeyler daha evlenmeden tükenmiyor o yüzdende başarılı oluyor 😉

0|0
    0|0
  • bence görücü usul dha iyi ama söyle gelcekler beğencen öyle neden dersen hem aileler kaynasıyor hemde geçmişiniz olmuyor

0|0
    0|0
  • Ağır ön yargı :) Görücü usulü dediğin durum bu kadar basit değil :)

1|0
    0|0
  • agzina saglik iste kafasi calisan.. beyni yerinde bir vatandas geldi

1|0
    0|0
  • Ben de savunuyorum.

0|0
    0|0
  • Sevgilin görücü usulümü evlendi başkasıyla bu atar ne

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • vala ben bu işleri ana babaya bırakıyorum artık en iyi onlar bilirler görücü uslü iyi birşey aşkla meşkle artık işim olmaz aşk adamın gözünü kör ediyor allahtan 2 kere direkten dönmüşüm şükür yarappim

0|0
    0|0
  • işi gücü elinde çevresindeki erkeklerin seks istemisinden dolayı görücüyü seçen çok kız var benim çevremde görücü usulü evlenenlerin hepsi kendi ayakları üstünde duran kişiler yalnış düşüyorsun bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Eee ne yapalım?

1|1
    0|2
  • benim annem ve babamda görücü usulü ve kesinlikle görücü usulüne karşıyım senin gibi ancak annemle babam birbirlerini çok seviyorlar

0|1
    0|0
  • ne atarlandın şimdi sen :D

0|0
    0|0
    • 3ay

Saçma sapan bir şekilde bu saçmalığı savunup 17 yaşında çocuğun hayatını karartanlar var sitede

• 3ay

İlk önce anlamını öğren soran arkadaş.

Kırmızı kurdela, gelin baba evinden ayrılmadan önce gelinin babası veya ağabeyi tarafından, gelinin beline bağlanır. Kimi kaynaklarda gelinin beline kırmızı kurdela bağlanırken salavat ve tekbir getirileceği ve beline iki defa sarılıp üçüncüde bağlanacağı söylenmektedir. Bele takılan bu kırmızı kurdelanın bekaret ve gayreti temsil ettiği bilinmektedir. Zaten Orta Anadolu’da bu kuşağa özellikle “gayret kuşağı” da denilmektedir. Gayret kuşağı denilmesinin sebebi, evliliğinde gelinin gayretli ve kudretli olması için, ailesinin gelişimini sağlaması ve evinde güçlü olması içindir. Bu şekilde nesiller boyu aktarılarak günümüze kadar ulaşan bir geleneğimizdir.

• 3ay

"Gayret kuşağı denilmesinin sebebi, evliliğinde gelinin gayretli ve kudretli olması için, ailesinin gelişimini sağlaması ve evinde güçlü olması içindir. "

İşte bu cümleyi sen anlamayazsın.

• Sadece ailemin onayladigi bir evlilikse tabiki hayir ama bende gorup begenip gorusup anlasirsam asik olursam neden olmasin...

0|1
    0|0
  • görücü üsulu derken mordern çagdaki şeklini övüyoruz.

0|1
    0|1
    • 3ay

Çarpıklık sadece sorun yaratır. Gerici bir geleneği modernize edemezsiniz.

• 3ay

bak o gelenek eskiden ne biliyim sirek evlendirilen türden felan dı şu an tanışıyrsun konuşuyorsun anlaşırsan evleniyorsun.

• Benim annem babam görücü usulü evlendiler 22 senedir evliler, birbirlerini cok seviyolar ve cok mutlular

0|0
    0|0
  • Mantıklı değil.

0|1
    0|0
  • Cok onyargilisin bence

0|1
    0|1
    • 3ay

Oyle oldugumu dusunmuyorum.

• 3ay

Beni gercek hayatta tanimiyorsun bile onemli biriyimdir ;)

• 3ay

Canim bundan 10 yil sonra beni burda bul o zaman sana gercek kimligimi soyleyecegim. Ne kadar saygin ve kulturlu biri oldugumu da o zaman anlarsin.

• Bosanmayan kadinlara ezik dedi zjsksks Allah seni öyle bir duruma dusurur ki gorursun o zaman

0|1
    1|1
    • 3ay

Önce şu uslubunu degistir! Sana gorucu usuluyle evlenmis ve ekonomisi elinde olan bir suru kadin gosteririm oyle mal gibi kalirsin. Gorucu usulunu de hala milattan onceki yillardan kalma gibi saniyosun herhalde sen. Neyse zaten senin gorusun kimsenin umrunda degil burda ür dür. Soru da sormamissin birkac kisinin ilgisini ceimeye calismissin. Napiyon sen de boyle mi egleniyon, kiyamam :D:D:D

• 3ay

Öyle bir duruma düşmem mümkün değil zira ailem cahil kırsallar değil. Bizde böyle saçmalıklar olmaz.

Yükleniyor...