Demokrasi gerçekten sizin için önemli mi?

Çoğunuz küçük bir kitle olmanın ne demek olduğundan habersiz. Çünkü güçlünün yanında yer almak, size atalarınızdan kalan en yararlı özelliklerden biri. Futbol hayranıysanız Beşiktaş’ı Fenerbahçe’yi, G. Saray’ı tutarsınız. AKP-CHP-MHP büyük kısmınızın favori partileri. Yarınızdan fazlası Müslüman ya da dünya çapında milyonların sizinle olduğu bir inanç sisteminiz var.

O zaman sadece 5-10 saniyeliğine fikir olarak çok çok ufak bir azınlıktan olduğunuzu düşünün. Demokrasi bu şartlar altında da ideal sistem gibi geliyor mu?

0|1
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Bazı sorular vardır şimdi ares. Onlara hayır denmez.

Mesela;
    İnsanları sever misiniz, anlamaya çalışır mısınız? -Aaa, tabi ^^
    İnsanlar inancı konusunda özgür olmalı mı? -Aaa, tabi ^^
    Barıştan, adaletten, liyakatten yana mısınız? - Aaa, tabi ^^

Lakin laf değil icraat önemli. Mesela adam demokratım ama şeriat de demokrat diyor. Mesela adam anlayışlıyım ama ülkede benim istediğim olsun diyor. Mesela adam saygılıyım diyor ama en ufak fırsatta karşı kanadı aşağılıyor.

Bence kimse artık ne dediğini bilmiyor. At izi, it izine karıştı.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Tam tersi bence yeni moda marjinallik için çok sevilene ters düşmek. Demokrasi yanlısı da değilim.

2|1
    0|0
    • 3ay

Çok sevilene ters düşen yığın da kendi felsefesini yaratamıyor. Muhtemelen milyonlarca benzerinin marjinalliğine ayak uyduruyor.

• Evet

0|0
    0|0
  • M. Kemal de zamanında bunları düşündü. Ve demokrasiyi uygun gördü.

0|0
    0|1
  • Önerin ne peki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Çoğunluğun dediğine göre değil çoğunluğun ihtiyacına göre hareket etmektir demokrasi. Eski Rus Narodniklerinin bir sloganı vardır "Halk için halka rağmen" diye. Aslında bir nevi budur demokrasi. Ama dünyanın bir çok yerinde bir avuç burjuvanın ihtiyacına göre manipüle edilen kalabalığın söylediğine (pardon onlara soylettirilene ) gore demokrasi işletiliyor. Çatışan sınıflarda azınlık hakları gozetilirken yaşam tarzı da bu azınlığın ihtiyaçlarına göre şekillendiriliyor. Aslına bakarsan tuttuğum parti binde bir oy alıyor, tuttuğum takım Zonguldak Komurspor ki daha stat bile yapmıyorlar takıma, agnostigim ve ateistler arasında bile kabul görmüyorum. Ama demokrasi şart mı dersen kardeşim evet demokrasi benim için daha da şart. Gerçek demokrasi de benim yaşam alanım daha çok güvenceye alınır. Benim fikirlerim daha ozgurlesir. Ama burjuva demokrasisinde değil.

0|0
    0|0
  • Demokrasi için çoğunluğun azınlık üstünde kurduğu diktatörlük derler bazıları ki azınlık tersi bir söylem ile çoğunluğun olmasından dolayı ortaya çıkmıştır nesnel olarak ortaya koymak zordur psikoloji olarak biraz mazlum gözükmeyi buna rağmen insan psikolojisi olarak çoğunluğu/yönetimi ele geçirmeyi planlar diye düşünüyorum. Ayrıca sende bu sitedeki çoğu erkek gibi karşı cinsin yorumlarına odaklanman dikkatimden kaçmadı...

0|0
    0|0
  • Dunyada demokratik kurallar gecerli degil gunumuz demokrasisi bir ilizyondan ibaret . guzel bir ütopyadır o ayrı mesele.
    global emperyalizmin içindeki oligarkların ve lobilerin cirit attığı günümüz dünyasında demokrasi ilizyonu beni sadece güldürür ve hiçbir değeri ve önemi yoktur.

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla evet

0|0
    0|0
  • Önemli

0|1
    0|0
  • Şeriat candır kardeşim, içinde her türlü adil sistemi barındırır. yeteki uygulayanlar adam olsun.. ;)

0|0
    0|0
  • Trabzonsporlu'yum, AKP-CHP-MHP'li değilim, güçlünün yanında değil, haklının ezilenin yanındayım, olmaya da devam edeceğim. Ve son olarak, ''Demokrasi bizim için amaç değil, araçtır'' diyen zihniyetin yönettiği bir ülkede, demokrasi naraları atıp, bunlara inanmak ahmaklıktan başka bir şey değildir.

0|0
    0|0
  • demokrasi her zaman olması gereken yönetim biçimidir
    eşitlik herkeze ancak bu şekilde sağlanabilir

0|0
    0|0
  • Demokrasi demek çoģunluğun istediği demek ve bu durum azınlıkları haksız veya ezik yapmaz. Doğruda olsa yanlışta olsa demokrasi çoğunluktur ki çogunluk doğru olduğunu duşünduğunden seçiyor veya destekliyor ortada baskı yok.

0|0
    0|0
  • çoğunluk genellikle haklıdır ama her zaman değil. azınlık bazen , çoğunluktan haklı olabilir. demokrasi güzel şeydir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...