Aileniz sizi de baski altinda tutuyor mu, benim durumuma bakar mısınız?

20 yasinda universite ogrencisi insanim. Ama ailem hala bana cocuk gibi davraniyor. Kucukmusum gibi davraniyorlar. Biraz fazla üstüme düşüyorlar sanki. Etrafimdaki benim yasitim erkeklere bakiyorum onlar cok daha rahat. Ben mesela disari çıkacaksam kiminle nereye gidecegimi soruyorlar. Kacta gelecegimi soruyorlar. Universiteyi de ailemle ayni sehirde okuyorum. Aksamlari mesela gec saatlerde disari falan çıkmıyorum. Benden kucuk erkekler bile gezip tozuyorlar sinir oluyorum. Mesela yakin zamanda bir kursa kayit yaptiricam. Babam ve annemin kendi aralarinda konuştuklarını duydum. Babam ''Sen de onunla git, yalniz birakma. Bir sikinti olmasin diyordu''. Hâlâ daha kucuk cocuk gibi davraniyorlar. Sevgilim vardı bir ara ve annem surekli neredeydin onunla mi buluştun gibi seyler söylüyordu. Kötü bir şey yapıyorum gibi davranıyorlar. Normalde cok katı degiller ama surekli her şeyi kontrol altinda tutmaya çalışıyorlar. Gercekten büyüdüğümü kabullenemiyor gibiler cok sıkıldım. Bunu onlari kirmadan soylesem de anlamıyorlar.

Siz ne dersiniz? Sizce ne zaman duzelirler? Nasıl duzelirler? Kizlar ozellikle size de aileniz böyle davraniyor mu? :(

Güncellemeler:
3ay Arkadaslar lutfen goruslerinizi yazın.

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Otur oturduğun yerde ailen halkı

0|0
    0|0
    • 3ay

Sen de otur o zaman.

• 3ay

Öyle ama her seyin fazlasi zararli. Ben ne yaptığımı biliyorum. Ortam bozuk diye bunun sonuclarina niye ben katlanıyorum. Gercekten kadin olarak yasamak zor. Bilmiyorum bir erkege ne demek istedigimi tam olarak anlatabilir miyim ama gercekten buyudukce bunu daha da fark ediyorum. Kiz çocuklarını büyüdükçe kisitliyoruz. Buyudukce onlara kendini ezik hissettiriyoruz.

• 3ay

Bu ailenin ya da erkeklerin suçu değil yaşadığımız ülkenin suçu batı ülkelerinde kadınlar daha özgür

En İyi Kız Görüşü

• etrafındaki erkeklere neden bakıyosun onu anlamadım dışarı çıkma konusunda. Kızlara bakman lazım değil mi

1|0
    0|0
    • 3ay

Erkeklere ve kizlara neden bu ayrimcilik onu da anlamıyorum. Benden kucuk bircok erkek bile cok rahatken kizlara karsi herkes daha baskici. Bunu da anlamiyorum.

• 3ay

bende üni de okuyorum uzakta olduğum halde böyleler düşün senin durum daha kötü

• 3ay

Uzakta olsam surekli ararlar sorarlar ya gercekten bunaltıcı. Ama yine de baska sehir olsa belki biraz alisirlardi

Erkekler Ne Diyor 1

• Siz durumu açıkça izah edin. Anlayış gösterirseler gösterirler yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yani cok katı değiller. Genel anlamda modernler. Ama baski kontrol altinda tutmaya calisiyorlar. Ben cocuk muyum abartmayin falan dedim bircok kez. Ama yapmaya devam ediyorlar. Kendi aralarinda devam ediyorlar konusmaya. Brn kac yaşına geldigimde duzelecekler bilmiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Yav ben bu yastayim annem böyle. Kadın kafayı yemiş.

1|0
    0|0
    • 3ay

Bu hic iyi değil. Gerçekten ya calismaya baslayinca ne olacak. Off

• 3ay

Ne yapalim o zaman. Tek basima ayri eve cikmak istesem... ona da hayir derler. Cok uzuluyorum. Yani başarılı bir insanim. Aklim var çok şükür. Ama bu kucuk davranislar bile beni üzüyor. Hicbir sey yapamazmisim gibi davraniyorlar. Niye ya?

• 3ay

Evet Türk milleti böyle. Çocuklarına guvenmiyorlar. Doğruyu yanlışı yaptıkça öğrenmeli insanlar.

Yükleniyor...