Dayım nasıl zengin oldu bu kadar almanyada yaşayan var mı?

Dayım 10 yıl önce almanyaya gitti inşaat ustası olarak çalışıyor. geçen sene ev aldı istanbuldan bu yaz geldi yine ev aldı. Sürekli araba değiştiriyor. mercedes vardı şimdi bmw x3 almış. Evli bide tatile gittiler bir haftada 5 bin lira harcamışlar. İnşaatta çalışıyor baya tecrübeli ama mühendis falan değil nasıl zengin oldu?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Cidden amcalarimi almanyada paraya para demiyolar

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• aslında zengin değil orada inşaat işçileri iyi kazanıyor lakin zengin etecek kadar değil araba orada ucuz arabada bir sıkıntı yok hatta ben ingilterede 3.5 bin tl ye clio almıştım gelene kadar onu kullanmıştım ve şöyle bir gerçek varki almanyada 7-8 bin euro maaş alıyor sanırım ortalama inşaat işçisi bu fiyata anca geçiniliyo orda en azından ben isviçredeyken vergiler çok fenaydı almanyanında eksik olucagını sanmıyorum buna nazaran türkiyeye tatile geldiginde krallar gibi yaşıyosun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dayım eskisi gibi değil çok değişti çok

0|0
    0|0
  • Ee dayına neden sormuyorsun sohbetle karısık

0|0
    0|0
    • 3ay

Sormuştum tabi ama klasik cevaplar işte biriktiriyorum fazla harcamamız olmuyor falan diyor anca

Erkekler Ne Diyor 8

• Dayın galiba hazine buldu ben kendim alman ülkesinde yaşıyorum hatta burda doğdum bir inşaat işçisi 1400 - 1500 Euro anca kazanıyor ne zaman bu kadar para yaptıda o evleri aldı tatilde o kadar para harcadı? Benim dayım inşaat mühendisi kazandığı para 3500 - 4000 Euro arası zar zor geçiniyor birde o kadar sıkışık ki 50 bin Euro borcu var! Dayın kesin bir bo*luk yapıyor ama...

0|0
    0|0
  • Ben yaşadım çok normal

0|0
    0|0
  • orda en az maaş 3000 euro olduğu için normal türkiyede 10 bin lirayı geçiyor sonra sen anla nasıl zengin oldu

0|0
    0|0
  • Oraya giden herkes mi bu kadar zengin oluyo yoksa senin dayinda mi bir farklilik var?

0|0
    0|0
  • Allah daha fazlasını versin inşallah diyeceksin hayret etmiyeceksin maşallah diyeceksin

0|0
    0|0
  • dayın torbacılık yapıp size söylemiyor bence

0|0
    0|0
  • mesele dayında değil mesela almanyadaki ekonomik durumla alakalı bir şey

0|0
    0|0
    • 3ay

tamamda inşaat işçisi orda nasıl geçiniyor peki evli çocuğu var herşey pahalı diyorlar

• 3ay

refah hayat var size de klasik türk ailesi yalanı atıyorlar orada buradaki gibi enflasyon yok yani çok şey ucuz gelişmişlik farkı o da

• vardır bir fırıldak 10 yılda hiç yemese yapabilir türk parasıyla 5000 tl alsa olabilir belki

0|0
    0|0
Yükleniyor...