Birbirimizi neden sevmiyoruz? ya da seviyormuyuz? sevmek bedava değil mi? beni seviyormusun? detay?

birbirimizi neden sevmiyoruz?  ya da  seviyormuyuz ? sevmek bedava değil mi? beni seviyormusun? detay?
b

2|0
18|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında çok manidar bir soru! Sevmek... Koşulsuz şartsız sevmek insanı... İnsanlığı... Yaratandan ötürü sevmek, dil, din, ırk ayrımı yapmadan...

Bence asıl neden biz benciliz! Sevmek, iyilik yapmak gibidir bir bakıma... İyilik nedir? Karşılık beklemeden kendinden iyi bir şeyler yapmaktır... Fakat iyilik yaptık mı karşılığını bekleriz... Sevdik mi de karşılığını bekleriz... Birini sevdik diye onun da bizi sevmesini bekleriz... Beklentimiz yüksek!

Arkadaşça, dostça insanca karşılıksız sevmeliyiz! Bir şart meclisten dışarı, kadınım dediğin kişiden insan karşılık bekler, sevilmeyi bekler... Onun harici bir anne sıcaklığında sevmeli, sevgi dolu olmalı insan... Yoksa hayat katlanılır değil... Çok çirkin bu hayat!

Neden sevmiyoruz, sevemiyoruz? Çünkü kendimizden başka sevecek bir şeyimiz kalmadığına inandırmışız kendimizi! Hatalara tahammül edemiyoruz! Halbuki çok hata yapıyoruz ve yaradan affediyor hemen ve hiç kin beslemiyor...

Sevmek... Sevmek zor iş azizim!

0|1
    0|0
    • 3ay

zor ama imkansız değil şu aşamada
      ama ben insanlardan nefret etmeye başladım sanırım çember daralıyor benim için

• 3ay

Bilgi beyne işledikçe karakter oluşuyor. Bununla birlikte sorumluluk yetisi kazanıyor insan... Ne kadar bilgi, o kadar sorumluluk! Kaçmak istesen de kaçamıyorsun! Kendi sorunlarının yanında eşrafın sorunlarına yardım ediyorsun. Çözümleme yapıyorsun! Onun hayatının sorumluluğunu alıyorsun. :)

• 3ay

Teşekkürler kardeşim.

Kızlar Ne Diyor 17

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...