Namus sizin için ne ifade ediyor?

Benim için hiçbir şey. Tabi şu an çocuğum falan olmadığı için de olabilir. Ama Türkiye'de namus kavramı bana göre iğrenç bir kavram milletin eline diline oyuncak olmuş bir kavram. Yeri geliyor bir anne bile kızına öyle olmadığını bildiği halde. rosbu gibi iğrenç kelimeler kullanıyor.

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Evlendiğim kadının , olacak çocuğumun , ablalarımın ve annemin namusunu korumak görevimdir. . saydığım kişilere tanımadığım yabancı bir kişi tarafından yapılan saldırılar namusuma yapılmış olup. o adamı temiz bir dövdükten sonra polise teslim etmektir. namus benim için budur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Namusu sadece kadınların üstüne yukleyen beyin fukaralarını soruyorsan eğer aklı fikri çukunde olan insanların iğrenç zihniyeti ile ilgilenmiyorum.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• yüreğin tamamen temiz olması anlamına geliyor. Türkiye'de bacak arasından ibaret sanılıyor. Ama hiç de öyle değil

2|0
    0|0
  • Onu kullanan insalar umrumda bile değil benim sevgilim ne giyceğine dikkat etmeli nerde nasıl konuşcağına oturup kalkacağna dikkat etmeli ben öyle erkek arkdaşlarına gidebilirisn edebilirsin diyen insan değilim

1|1
    0|0
  • yalnış anlaşılmış bir kavram'ı ifade ediyor... İnsanlar namusu aranmaması gereken yerlerde arıyorlar...

1|0
    0|0
  • İki bacak arası ve o yoksa bir kızda köpek kadar değer vermem

1|0
    0|0
    • 3ay

Namus KADINA ait bir kavram değil.

• 3ay

Oda senin bileceğim iş

• Namus diyen insanların ne kadar Namussuz olduğunu..

1|1
    0|0
  • Herşeyi n

1|0
    0|0
  • artık herkezin kendine göre kurduğu bir kavram oldu namus..

1|0
    0|0
  • Katılmıyorum. Bir kaç gereksiz erkek kadın profili görerek tüm haliyle ümidi kesmek anlamsız. İnsanlara bu görüşü aşılayan insanlıktan uzak namussuz insanlar yüzünden kafanızda böyle bir düşünce oluşması haliyle normal.

1|0
    0|0
  • Ne yani birisiyle beraber olup yarin baskasiyla beraber olunca mutlu mu olucan bundan

1|0
    1|0
    • 3ay

Namus sana bunu mu ifade ediyor ?

• 3ay

Yani ne yapilsin isteyen istedigini yapsin

• 3ay

İşte o durumda da zırlayan çok oluyor. Aman ben yaşadığım toplumu anlayamadan olurum zaten

• yetişme tarzı

1|0
    0|0
  • Namususz gez o zaman 😀

1|1
    2|0
  • Bu konu uzun uzun tartışma gerektirir

1|0
    0|0
  • Namus her şeyden önemli

1|0
    0|0
    • 3ay

Neyden önemli?

• 3ay

Erkeklerde orayı burayı ellememeli o zaman erkeklerin bir kızla uygunsuz davranışlarda bulunmamalı o zaman

• 3ay

Bende öyle diyorum işte

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Bir şeyler söylerim ama muhtemelen yıllar içinde bilincaltima yüklenmiş toplumsal algılar bütünü olurlar... Namusun ne olmadığını biliyorum ama "namus şudur" diyebilmek için biraz sorgulama yapacağım...

1|0
    0|0
  • Kazayla yırtılan hymen sayısı seks ile yırtılandan daha fazla olmasına rağmen yapıştırılan etiket aynı 'ors...' .

Namusu bacak arasında arayan ahlak bekçilerine selam.

1|0
    0|1
  • Yüreğinin temiz ve zihninin kötülükten arınmış olması.

1|0
    0|0
  • Benim için önemli sadece bekaret olarak değil gözünü kalbini daha bir çok şeyi kötü şeylerden uzak tutabilmektir

2|0
    0|0
  • En çokta namussuzların ağzında

1|0
    0|0
  • Herşeydir.

1|0
    0|0
  • Namus herşeydir bana göre. Bacak arasında değildir denemez hem bacak arasında hem beyinde biter

1|0
    1|0
  • Namus temiz kalıp esini bekleyerek değeri artan birsey

1|0
    0|0
  • Namus kelimesi bana saçma geliyor

2|0
    0|1
  • Sadece kadına ait birsey mis gibi davraniliyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...