Hayvan sevmeyen insan hiç sevmez diye bir laf katılıyor musunuz?

Ben kesinlikle katılıyorum arkadaşlar. Hayvan sevmeyen insanda ben vicdan merhamet sevgi hoşgörü göremem. Hayvanlar bize Allah'ın mucizesidir. En korktuğumuz hayvanın bile bize ve doğaya faydası vardır. Düşünün ki küçüçük arı günde kaç milyon tane çiçekten öz topluyor bize güzel balı yedirmek için. Hayvan sevmeyen insanın yüzlerine bakın nursuz ve gaddar bir izlenim vardır. Korku çok ayrı bişeydir korkabilirsin ama sevmiyorum dersen ozaman insanlığından şüphe ederim. Onlar bize muhtaç biz onlara muhtacız...

Giydikleri şu kürklr için hayvanların canlı canlı derileri soyuluyor. Aynısını onlara yapmak lazım. Değermi Allah'ın yarattığı canlıya böyle eziyet etmek?

Hayvan sevmeyen insan hiç sevmez diye bir laf katılıyor musunuz?
Peki şu hayvanlardaki sevgiyi, sadakati insanoğlundan görebiliyomusunuz? Akrabamızın bile cenazesine türlü bahanelerle gitmezken onlar sevdiklerinin başlarında bekliyolar. Örnek;

Lütfen arkadaşlar duyarlı olalım onları sevelim çocuklarımıza yakınlarımıza sevdirelim. İnsan kelimesini en layıkığıyla taşıyalım... Bize bazen dost sırdaş arkadaş eğlence olan bu hayvancıklara kötü davranmayalım hor görmeyelim eziyet etmeyelim...

1|1
15|20

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvanın ismi hayvan bazılarımız hayvanada kurban olsun

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canlı olan herseyi sevmeli insan sadece hayvan degil. cicekleri bir ot bile olsa sevmeli. Yeterki canli olsun. yoksa kendini nasil seveceksin ki tatlım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Hayvanlara saygım daha fazla en azından sevdin mi peşinden ayrılmıyolar ama insanlar öyle mi severiz üzerler

1|0
    0|0
    • 3ay

Aynen insanlardan daha duygulu ve sadıklar

• 3ay

Doğrudur ama herkeside bir tutmamak lazım

• 3ay

kızlar nası tutuyosa bende tutarım herşey eşit.

• Hayvan severim kızlardan daha çok hemde

1|0
    0|0
  • Su kurk giyen mikroplardan nefret ettigim kadar hicbir seyden nefret etmiyorum.

1|0
    0|0
  • Hayvan sevmeyenlerin sebebi onun mertebesine daha ulaşamamalarından dolayı. Hayvanseverim ama 80-90 m2 evine kedi, köpek alanları da hayvansever olarak görmüyorum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle öZgürlükleri kısıtlanıyor eve alıp dışarı çıkartmayanlar var çok haklısın bu konuda

• 3ay

Dışarı çıkartsada ne fark eder? Bunun afrikada ki, kutuplarda ki hayvanları alıp ''Hayvanat Bahçesi'' adı altında bir alana hapsetmeleri ne ise kedi, köpeği eve almakta o'dur. Bahçeli evin olur, ona ait bir kulubesi olur, sen olmasanda enerjisini atacağı bir alan olur, o zaman alırsın. Apartman dairesinde kedi, köpek beslemek en büyük zulüm.

• 3ay

Kesinlikle çok çooook haklısın

• Duygusuz...

1|0
    0|0
  • Muslumanlar da sevgi yok hayvanlarada sevgileri yok. dogru bir laf

1|0
    0|0
    • 3ay

Merhamet yok diyelim ona

• 3ay

@Yncyldz1998 bak hakaret edip durma insan gibi cevap yazdım sana herkesin inanç özgürlüğü vardır sen müslümansın diye o müslüman olmak zorunda değil dengesiz bir laf ettiyse savunmaya geçmene yok herkesin zekası yeterli herkesin kendi fikri var herkes kendi bacağından asılıcak biz islamda huzur buluyoruz diye o bulmak zorunda değil reşitsin diye sen üstün zeka olmuyosun tatlım birazdaha hakaret edersen senle aynı dilden konuşmaya başlamak zorunda kalırım

• 3ay

Sende bir sus fikirlerini kendine sakla kimsenin dinime hakaret eder gibi konuşma hala anlayamadın çözemedin insanların algılama dillerini ve kapasitelerini

• Kesinlikle doğru,
    Ağzı var, dili yok olan hayvanı sevmeyen bir zihniyetin insan oğlunu sevebileceği,
    Yani gerçekten sevebileceği asla düşünülemez

1|0
    0|0
  • Ayol hayvanlar sevilmezmi ya. Tamam hadi bazilari korkabiliyo uzak durabiliyo ama gidip niye zarar veriyosunuz ya onlardada can var ayol

1|0
    0|0
  • Ben yılandan korktuğum için uzak dururum onun haricin de kedi kuş köpek vs pek severim 😊

1|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum lafa kürk giyenleride kürkle bogacaksn böyle işkence ederek sinirler hepsi

1|0
    0|0
  • Bunları çivili soğayla dövüceksin bak gör sonra kürk alan olursa bende birşey bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Kesinlikle.
    Merhamet etmeyene merhamet edilmez.

1|0
    0|0
  • kesinlikle doğru bu

1|0
    0|0
  • hayvanlara canım feda insanlardan nefret ediyorum

1|0
    0|0
  • Hayvanları sevelim en azından onlarada saygı gösterelim

1|0
    0|0
  • İnsanları seviyorum, fazlasıyla. Ama hayan sever değilim, öyle bir mecburiyetim de yok. Sokakta aç susuz o kadar insan varken, hayvan derdine düşecek değilim.

0|0
    1|0
  • Bize ne bunlardan vicdandan bahsetme bize

0|0
    2|1
    • 3ay

Mesela senin gibi insan olamayanlar için yazdım bunu rahatsızsan yorum yapma kardeşim zorlamı yorum yap dedik sana

• 3ay

@Defterdar bencede problemleri var ya da heralde sağlıklı düşünemiyor

• 3ay

Bende sizin için aynı dusunuyorum ne tesadüf

• Bilmem, ben o zaman hiç sevmemiş sayılıyorum

0|0
    0|0
  • katılmıyorum

0|0
    0|0
    • 3ay

Kendi fikriniz saygı duyuyorum ama incelersiniz böyle insanları katılıcağınızı umuyorum

Kızlar Ne Diyor 14

• Tabiki katılıyorum. Yaradılmışı severiz yaradan dan ötürü. Biz bu dünyada emanetçiyiz sadece hayvanlara değil tüm evrene saygılı olmamız gerek. Özgürlük bir başkasının özgürlüğünü taciz etmeden yaşamaksa eğer bizde doğayı hayvanları hatta tüm bu güzel evrene zarar vermemeliyiz. bu bilince ulaşan bir insanın insanları sevmemesi de zaten düşünülemez sanırım.

1|0
    0|0
  • ace venturada vardı öyle bir sahne :D hayvanlar o kadar sevimli ve masum ki bu kadar sevimli ve masum bişeyi sevemeyen o kadar masum ve sevimli olmayan insanı nasıl sevebilir ki...

1|0
    0|0
  • kuzu bak sana ne diyim ben o kadınlarla ilgili soru varya o soruda enişteme kızdım ya eniştem de ailesi de ne halt yedi biliyor musun biz küçük yavru kuş bulduk teyzem aldı onu besleyip uçurcaktı bunlar görmüş almıs kuşu çatıya fırlatmıs öldürmüş bir de gülmüşler böyle pislikler işte hayavana sevgisi yok bunların insana nası olsun hayvan bile daha insansı dır bunların yanında

1|0
    0|0
  • Katılıyorum. Bu yüzden vejetaryenim.

1|0
    0|0
  • sadece hayvan değil canlıları sevmeyen saygı duymayan kimseyi sevmez bu bir hayvanda olabilir bir bitkide

1|0
    0|0
  • Hıhım.😊😊

1|0
    0|0
  • Aynen.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Katiliyrm tabikide

1|0
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum. hayvan sevmeyen insan sevmez

1|0
    0|0
    • 3ay

Tabi sevmez değişik kötü insanlar

• 3ay

Aynen öyle köpüşler sahipleri öldükleri zaman depresyona girer mezarına gidip yatan köpüşler var izledim bir video öyle insan oğlunun karısı kocası ölsün 5 ay sonra başkasını bulur bu böyledir yani

• 3ay

aynen öyle bacım

• Duygusuz olmamalı bu kadar..

1|0
    0|0
  • Ben hayvanları insanlardan daha çok seviyorum mesela

1|0
    0|0
    • 3ay

Bende sokakta gördüğüm kedileri okşuyorum oynuyorum sohbet ediyorum ama karşı komşu var kendime tekme atan kötü kadın selam bile vermem

• Kürk giyenleri oldiresim geliyo bazen. 👊

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...