Ümmetçilik zehri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru açık ve net ümmetçilik zehri hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• artik eski ummetcilik tarikatlar kalmadigi icin desteklemiyorum. eskiden tarikat liderleri her konuda kendini gelistiren bilgili bilim insanlariydi. dinden tut astronomiye kadar bilgi sahibi insanlardi. simdikilere baksan arinma yikanmalari yapilyorlar muzikli dansli zikir ediyorlar yani bunlara zaten ummet diyemezsin. bu adamlar masa olmus. bunun orneginide zaten cok guzel gorduk. allah birdaha gostermesin diyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bılmıyorum hic

0|0
    0|0
  • soru yanlış sorulmuş;
    ümmetçilik değil, mezhepçilik, tarikatçılık, cemaatçilik zehiri demeliydin.

0|0
    0|0
    • 3ay

İslamda tarikat yoktur ama bu ümmetçiler menzil şeyhi ve diğer tarikat liderleri kafirlerin elini öpmek için sıraya giriyor.

• 3ay

bende onu diyorum zaten, farklı bir şey demiyorum, bu tarikatlar kendilerini sadece islam ümmeti olarak görüp diğerlerini dışlıyorlar ve dediğin gibi şeyhlerine, gavslarına, efendilerine, mehdilerine tapıyorlar. Ümmet kelimesi İslam ümmetini temsil eder, bu ilk insan beri böyledir, allahın dini tekitr o da islamdır, ne ki geçmiş dönemlerde tebliğci peygamberleri dinin sahibi gib gösterip, musevi isevi diye etiketleme yaptılar. Ümmet arapça ümm kökünden gelir ve ana toplum esas toplum yani insanlığa örnek toplum demektir, Allah ilk defa Hz. Musa ile Ümmet olayını denedi ama israiloğulları maalesef haddi aşan bir topluluk olduğu için olmadı, sonra yine Hz. İsa ile tekrardan izrailoğullarından ümmet oluşturulmaya çalışıldı yine olmadı, bir avuç kişinin dışında kimse tabii olmadı, Hz. İsanın ölümünden 30 ila 50 yıl sonra Batini tasavvufçusu pavlus, Hz. İsanın tebliğini çarpıtarak Hristiyanlık dinin temellerini attı.

• 3ay

Son olarak Hz. Muhammed tekrar Allahın Dini olan islamı ve ümmet kavramını cahil arap toplumu içinde sıfırdan yeniden inşa etti ve bu inşaanın etkileri günümüze kadar gelmiştir.
      Selam ve Dua ile kalınız.
      Not: Herdaim ve bugünde hala Allaha hakkıyla inanan, inanmaya çalışan, takva sahibi ümmet mensupları vardır. lütfen bu mezhepçi, tarikatçıları müslüman ümmeti olarak değerlendirmeyin. Onlar uydurulmuş Dinin (Paralel Dinin) ümmetleridir.

Yükleniyor...