Evlilik uzmanına giden var mı ve bu uzmanlar gerçekten işe yarıyor mu sorunları çözüyor mu memnun kalanlar oldu mu?

Evlilik uzmanına giden var mı ve bu uzmanlar gerçekten işe yarıyor mu sorunları çözüyor mu memnun kalanlar oldu mu?

1|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

• Eşimi ikna edebilsem bizim için de gerekli bir durum.
    Gidip ve sorunları halledebilen bir arkadaşım var.
    Evlilik de çoğu Zaman fikir ayrılığı yaşanır çözüm bulmak içşn konuşulsa yine herkes ayrı pencereden bakacağı için çözüm bulmak zor olur.
    Ben bu tarz uzmanların faydalı olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • 3ay

bence sözünü dinleyeceğiniz bir ortak arkadaş bu işi çözer.
      Ben gittim eşimle ortak yanımız oraya vereceğimiz parayla tatil yapsaydık bu işi kökünden çözerdik oldu.

• 3ay

Ben sabır diliyorum karşılığını Allah tan bekle.
      Sanırım kötü zamanlar geçiriyorsun. :(
      Bir zamanlar kısmen bende yaşamıştım.

• 2ay

Teşekkür ederim, ne yaptınız gittiniz mi?

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım var.. sosyolog mezunu yani bu işe bakıyor aile danismani , evlilik üstüne..

Yani işe yarıyor mu dersen şu şekilde yarar..

Gerçekten okuduklari için sosyolojiden felsefeden iyi anliyorlar olaylara farklı perspektiften bakmanizi sağlar sizi bişeylere inandirir yoluna girer..

Ama en büyük keramet giden kişinin gerçekten açık olmasi.. gerçekten dinleyip uygulaya bilirseniz etkili bir yol çözüm

Kişi istemedikten sonra hic bisey çözüm olmaz

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynı düşüncedeyim bir çok karı koca istisnalar hariç kendi aralarında problemi aşmak için sürekli konuşuyorlar adam olan zaten 1-2 konuşadan sonra kendine çeki düzen verir laftan anlamayanı uzmana götürsen ne olur götürmesen ne olur

• 3ay

Ama şu var..

Çiftler kendi aralarinda ego vs... yapip kendinden ödün vermeyebilir yani birbirlerine dediklerini dinlemeye bilir..

Ama farklı objektif bir 3.. göz 'ün onların hatalarini noktalarini söyleyip inandirip çözüme ulastirabilir yani en azindan bir sefer bir uzmana gitmek faydali bir yol

• 3ay

Biz muhafazakar bir aileyiz senin dediğin gibi karım ben bir şeyi söyleyince dinlemiyor eşim Nurettin yıldızı dinler ve hoca benim söylediklerimin aynısını söylüyor ve sonra gelip haklısın deyip özür diliyor bir gün geçmeden aynı şeyleri yapmaya devam ediyor şimdi uzmana gitsem ne olur gitmesem ne olur Gideceğiz gazı alacağız aradan 1 saat geçmeden tekrardan başa döneceğiz

Kızlar Ne Diyor 11

• Eğer işiniz 'evlilik uzmanı'na kalmışsa aranızdaki iletişimsizlik aşırı bir derecededir demektir. Bir süre fayda sağlar ama genel bakışınızı değiştirmediğiniz sürece uzun vadede yardımı olacağını sanmıyorum.

0|2
    0|0
  • Bence etkisi olabilir. Annem senelerce diyetisyene gitmedi, diyet yaptı. O beş kilo fazla kaldı onda. Yenilerde diyetisyene gitti, kararlılığı arttı. O da mantik bence. daha gizle girilir bir hamle olduğu için ise yarama olasılığı daha fazla.

0|1
    1|0
  • Evlilik uzmanınızı öncelik olarak psikoloji eğitimi almış birisinden seçmelisiniz. Eğer sorununuz kesin olarak belli değil ve çıkış noktasını bilmiyorsanız, psikanalizi tavsiye ederim.
    Nasıl ki bedenimiz rahatzılanıyorsa, ilişkilerimiz veya bizlerde sorun yaşayabiliriz. Kesinlikle faydasını göreceksiniz.

0|1
    0|0
  • Bakış açını değiştirirsen sen de başarabilirsin her şey hallolur

0|2
    0|0
  • evli degilim ama bir sıkıntımız olsa giderdim..

0|1
    0|0
  • eliniz degmisken nasil cabuk uzatiriz ona da bir bakin

0|1
    0|0
    • 3ay

cinsel ilişki süresini mi diyorsun

• Kişiler cozemeyecek durumdaysa kesinlikle gidilip denenmeli.

0|1
    0|0
  • Net bilgim yok ama faydası olabilir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Araştırıp iyi birine gidersen tabiki yardımcı olur

0|0
    0|0
  • Evet yararlı oluyormuş. Testlerden geçiriyorlar ve herşeyi buluyorlar

0|1
    0|0
    • 3ay

Sen gitmedin ama giden birinden duymuş gibi söylüyorsun peki gidenlerin ilişkileri düzeldimi

• 3ay

ben tek maaşlı tek gelirli biriyim aldığım kadar para istiyor

• 3ay

Daha uygunlarıda vardır araştırmak lazım. Onları yanlış yönlendirmişler başta başka yerden yeniden aynı testlerden geçmemek için kalmak zorunda kaldılar..

• gittim

0|1
    0|0
    • 3ay

Sonuç bir faydasını gördünüzmü

• 3ay

gördüm

• 2ay

bir gelişme oldu mu?

Erkekler Ne Diyor 13

• adam evlilik uzmani ama hiç evlenmemiş gelmiş kari koca ya akil veriyor :P
    çok akıllıca birşey değilmi yoksa fazla amerikan vari mi oldu :)

0|1
    0|0
    • 3ay

Bende aynı fikirdeyim ama bilmediğim bir konuda da yorum yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum Milletin ağzında bir uzmana gidin kelimesi gına geldi cevaplara göre değerlendirmeye alacağım

• 3ay

Arkadaşim en iyi uzman da sizsiniz doktorda geçimsizliklerinizi bir kenara birakip adam gibi konuşmayi deneyin sinirlenmeden öfkelenmeden ılımlı olun gidip elin adamina bir dünya para vermenize gerek yok ki zaten bilmediğiniz birşeyi size söylemeyecektir :)

• 3ay

Şu konuda emin ol sana tavsiye hiç bir karı kocaya aranızda konuşun güzellikle halledin deme çünki emin ol defalarca konuşulmuştur bir fayda getirmediğinden sıkıntılar problemler büyümüştür son noktaya gelmiştir ben 8 yıllık evlilik hayatımda eşimle kaç sefer konuştuğumu unuttum her seferinde haklısın deyip özür diledi bir gün geçmeden yine bildiğini okumaya devam etti

• Evliliklerde bir problem varsa probleme odaklanılmalı , çözülemeyen problemler bakış açısı değiştirilerek daha da büyür. Gereksiz buluyorum, elinde sihirli değnek yok sonuçta.

0|1
    0|0
  • Gittik adam ne dersek anladım diyor o kadar başka birşey yok

0|1
    0|0
    • 3ay

Amma erken evlenmişsin

• 3ay

Kaç seans gittiniz ve ne kadar ödediniz ve bir faydası oldumu

• Psikolog ise ise yarıyor bro

0|1
    0|0
  • Adamım karşındaki insan d

0|1
    0|0
    • 3ay

Tamam eve geçince izle özet geçtim kendilerine hayırları yok bu danışmanların. Onların izlediği yöntemi uygulamak için karşında bunu gerçekten isteyen bir şeylerin düzelmesini isteyen bir eş lazım! Gidince izle mutlaka

• 3ay

Unutmazsam inş izlerim ama ortak fikirdeyiz insan kendini düzeltmek istese zaten uzmana gitmeye gerek yok eşler arasında konuşulup sonuca ulaşılır

• Bilmiyorum evli degilim ama profesyonel insanlarin her zaman yardımı dokunur... ozellikle tecavuz , dogumdan once cocuk dusurme gibi vakalard ailelerin toparlamasi icin ciddi destek olabildiklerini biliyorum... bir kac yerde okumustum

0|1
    0|0
  • Evlilik uzmanı sizlersiniz bence oturup orada konuştuğunuz gibi konuşun sorun kalmayacaktır. Sizleri birbirinizle konuşturup bir kaç tavsiyede bulunuyorlar o kadar onların aile hayatlarına bakarsan anlarsın zaten.

0|1
    0|0
  • var. duruma göre

0|1
    0|0
    • 3ay

duruma göre derken biraz daha açabilirmisin

• 3ay

daha kötü çocuklara daha kötü örnek oluyorsunuz.

• 3ay

Kötü örnekmiyiz bilemem 2-3 hafta Annesinde kaldı bir daha gelme dedim bu durumdan en çok çocukların düzeni bozuldu şu an eşimin benden beklentisi yok beni eşimden beklentim yok o yüzden kavgada yok çocuklar bu sayede hem annesinin hem basının yanıdalar onlar mutlu

• Çoğu evli değil ya da boşanmış oluyorlar... Sen düşün...

0|0
    0|0
  • Ben çok istedim. Eşim gitmedi. Sorunları erteleyerek devam ediyoruz. Ayrıca ben kendime özel çözümler ürettim.

0|0
    0|0
  • evlilik uzmanı diye bir bölüm yok üniversitede bu uzmanlar nerede egitim alıp uzman oluyorlar

0|0
    0|0
  • O degilde bunlarin yarısından cogu bekar ya da sallantili ilişkileri olanlar

0|0
    0|0
  • Hiçbir erkek evlilik uzmanına gitmeyi gururuna yediremez

0|0
    0|0
Yükleniyor...