Türkiye de Kölelik Ne Zaman Biter Sizce?

Türkiye de Kölelik Ne Zaman Biter Sizce ?
sabah saat 6 ila 7 arası ana caddelerin sokak köşe başlarında toplanma.

(tercihen otobüslerle) toplanan mutsuz uykusuz ve yorgun güruhun çalışma kamplarına sevkiyatı.

start verilerek maksimum performanslarla sinekten yağ çıkarılması.

bayılmayı önlemek için gıda ve sıvı takviyesi.

mesaiye devam.

aynı güruhun yine topluca merkezi yerlere alaca karanlıkta geri bırakılması.

otobüsün camlarına devrilmiş bitkin ve hüzünlü suratlar.

geri kalan sürede beslenme, uyku, yavru bakımı, barınak ihtiyaçları vs.

bildiğiniz üzere kölelik bile torpille oldu artık... torpilsiz köle olamıyorsunuz :)

Ülkemizde Köleyseniz Ölüm riski Diğer Ülkelere göre çok çok daha fazla her an bir patlama göçük altında kalma bir yerinizi makineye kaptırma ya da buna benzer bişeyle karşılaşıp ölebilme ihitmaliniz çok yüksek... iş güvenliği ya da sağlığından bahseden bir köle efendisi ya da soylulardan kimseyi görmedim... genelde köleler bahsede ama pek kaale alan olmaz...

Köleler artık kölelik yapacak iş dahi bulamıyor... kölelik yapacak efendi bulmak son 5 yılda nirvanaya ulaştı heryer parklar sokaklar caddeler avm ler köşe başları evlerin içinde bunalan mı dersin ortalık köle kaynıyor ama patronlar efendiler soylular bunları pek önemsemiyor...

her sabah nereye gittiğini bilmeden bir işe giden,
her akşam nereden çıktığını bilmeden bir işten çıkan,
sevmediği işi yapan, sevmediği hayatı yaşayan, sevmediği insanlarla çalışan,
kalabalıklar yüzünden içinde yaşamaya karşı ne bir sevgi ne de bir sevgisizlik belirtisi olmadan gelip geçen,
akşamları evinin dört duvarı arasına sanki bir zindana girermiş gibi giren,
gecelerini bir sıkıntı yorganının altına giren biz köleler...

Hani kölelik kalkmıştı öyle diyorlardı bir zamanlar...

Güncellemeler:
3ay ...

0|1
2|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede kölelik sittin sene bitmez. Bu böyle biline. Yalayıcılar ve yalayıcıları yalayacılar olduğu sürece , kölelik katlanarak artar.

Malumunuz türkiyede ki paranın yüzde 55 i zenginlerin elinde.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• aptal insan azaldıkca

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Farkindaligi yuksek ve verimliligi yuksek vir toplum olursak biter

0|1
    0|0
  • Haklısın.

0|1
    0|0
  • Gözünüzü açıp memleketinizi sevdiğinizde. Yabancılara Özenmeyip kültürünü örfünü koruduğunda. açık yarayı deşifre etmeyip sarıp sarmaladığında. ben kürdüm ben türküm ben lazım ben müslümanım ben hiristiyanım demeyip vatana dört elle sarıldığında..

0|1
    0|0
    • 3ay

dayı o işler dediğin gibi olsaydı şu an mecburen asker polis olup doğuda ingilizce öğretmeni olan mühendis olan iktisatı ingilizce bitiren arkadaşlarım şehit düşmezdi.. bu işler memleketi sevmekle değil insanına sahip çıkmakla olur.. bu işler torpille rüşvetle hırsızlık yolsuzlukla değil adaletle liyakatle dürüstlükle tüm kesimi sevip sahip çıkmakla olur... yoksa herkesin gözü açık sen merak etme...

• 3ay

yeğen bende aynı şeyi söyledim. Sadece uslup farkı

• sosyalizmin yayılması ile

0|0
    0|0
Yükleniyor...